Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási szakvizsga tapasztalatok fórum

Közigazgatási szakvizsga tapasztalatok (beszélgetős fórum)


5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - New(l))
2020. szept. 1. 15:55
Köszi az infót, és mennyit tanultál rá? Nekem sajnos csak arra volt időm, hogy a szóbelit és az írásbelit is 1x lassan és átrágósan átolvassam. :(
4. New(l) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 28. 10:54

Nagyon változó volt, hogy lehetett-e puskázni, attól függött, ki melyik terembe került. Amikor én szóbeliztem, volt, aki még ott is a pad alatt matatott.

Hatalmas anyag, tény, én a szóbeli tételekkel kezdtem, aztán tértem rá az írásbelikre. Itt is azt a módszert követtem, amit anno főiskolán is, hogy minden tételhez tudjak valamit röffenteni, ugyanis az a típus vagyok, aki ha 100-ból 2-őt nem tanult meg, tutira azt kapja ki. :)

Az maradt meg nagyon még, hogy rettentő sokat kellett írni, és mivel elszoktam a kézírástól, teljesen begörcsöltek az ujjaim a felénél.

3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 28. 09:51

Szia.

Én szakvizsgáztam. Nálunk nagyon keményen vették az írásbelit és a szóbelit is. Nem puskázhattunk. Mondjuk volt, aki bepróbálkozott, simán elvették tőle. Elég ciki, felnőtt embernél. Szóbelin másodszorra mentem át. Elsőre annyira bestresszeltem, hogy remegtem, meg se tudtam szólalni. Amikor másodszor mentek, akkor meg nem értette a vizsgabizottság elnöke, hogy mi lehetett a gond elsőre, mert hjééé, tudok teljes mondatokban egy témáról beszélni. Mondtam, hogy az utolsó előtti vizsgázó voltam, és teljesen bestresszeltem a várakozás alatt.

2020. aug. 27. 22:59

Szia, én nem szakvizsgáztam, de van egy tematikus Facebook csoport, aminek adminisztrátora voltam, és ott fenn vannak a kidolgozott tételek. Javaslom, hogy keresd meg. Sok szerencsét kívánok!

Egyébként ekkora anyagnál természetes, hogy az ember úgy érzi, nem tud semmit. (jogász vagyok, voltam hasonló helyzetben)

2020. aug. 27. 21:02
Sziasztok! Mennem kell sajnos erre a szörnyű közig szakvizsgára. Eléggé be vagyok tojva.. már a teljes szóbeli részt tanultam, az írásbeli anyag felénél tartok, de úgy érzem nem tudok annyit, amennyi a 2-eshez elég. Érdekelne a tapasztalatotok.. lehetett puskázni? Ti hogy csináltátok? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook