Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási felmondás fórum

Közigazgatási felmondás (beszélgetős fórum)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Jucikata)
2022. márc. 9. 12:22
Igen a szabikat tudom. Mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólást! 💗
2022. márc. 9. 09:42
persze, hajrá, sok sikert!
13. jucikata (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 9. 08:54
Közös megegyezésnél nincs felmondási/felmentési idő, akkor szűnik meg a szerződésed, amiben megegyeztek. Simán be lehet korábban adni, örülnek is neki olyan szempontból, hogy fel tudnak készülni rá. Előtte kivetethetik az időarányosan járó szabikat.
2022. márc. 9. 07:04
Én most betegállományban vagyok tehát akkor bemehetek a hivatalvezetőhöz és beadhatom mondjuk április 10 el a felmondásom....
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. márc. 9. 06:55
Köszönöm ez érdekelt engem
2022. márc. 9. 06:51

[link]


Ha lentebb görgetsz a "Közigazgatási jogviszony", és még lentebb "Lemondás"-hoz:

A köztisztviselő (dolgozó) határozott idejü munkaszerződését felbontja. A felmondási idő 2 hónap, amelynek letöltéséről közös megegyezés esetén a munkáltató eltekinthet!!


Vagyis, ha most pl. márc. 10-én beadod a felmondásod, hogy ápr. 10.-én közös megegyezéssel szűnjön meg a munkaviszonyod, már akkor a 2 hónapból eltelt 1 hónap. Ez esetben gyakorlatilag a 2 hónapból már 1-et letöltesz, nagy az esély arra, hogy a másik hónap letöltésétől a munkáltató eltekint.

Az, hogy jelenleg éppen táppénzen vagy, attól még a felmentési idő letöltése ketyeg!

2022. márc. 9. 05:17
Köszönöm
8. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 23:20
Felmondhatsz és benyújthatod. A felmondási időt számold bele és akkor el kell fogadják. Vagy közös megegyezéssel és beszéld meg a vezetőddel. Szerintem nem lesz gond.
7. Egomanyus2 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 21:56
Tudják, higy felmondási szándékod van? Nekem most van olyan munkavállalóm aki jelezte, hogy május végéig marad. (nem munkáltató vagyok)
6. mallow (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 21:55

Én ennyit találtam, eszerint nem kell ledolgoznod.

[link]

Miért akarsz jóval későbbi időpontot? Miért nem adod be később a felmondást?

5. Egomanyus2 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 8. 21:54
A közös megegyezésnek az a lényeg, hogy mind a két fél elfogadja. Amennyiben a munkáltatód "normális" értékelni fogja, hogy időben jelezted, hogy felmondasz, lesz ideje új munkavállalót keresni, akit be is tanítasz.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Egomanyus2)
2022. márc. 8. 21:48
Igen közösre gondoltam egy jóval Későbbi időpontra csak nem tudom hogy azt be tudom e nyújtani most
2022. márc. 8. 21:41
Szia! Amennyiben Te mondasz fel, felmondási időt le kell dolgozni. Mennyi a felmondási időd a munkaszerzódésedben? Vagy közös megegyezésre gondoltál, egy későbbi idóponttal?
2022. márc. 8. 21:35
Senki??? 😣
2022. márc. 8. 20:43
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy betegállományban vagyok, felmondhatok e betegállomány alatt. És mondjuk benyújthatom már 30 nappal későbbi időponttal tehát mondjuk egy áprilisi időponttal most márciusban a felmondásomat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook