Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közigazgatási alapvizsga 2011 fórum

Közigazgatási alapvizsga 2011 (beszélgetős fórum)

2012. máj. 2. 08:35

Eszembe jutott még egy kérdés:

Az Országgyűlés legkésőbb meddig kell, hogy elfogadja a következő költségvetési évre vonatkozó törvényt?

Három válasz volt, a helyes a december 31.

2012. máj. 1. 18:31

UI: A Mail címmem pappnebeata30@freemail.hu


Előlre is köszi mindenkinek !

2012. máj. 1. 18:29

Valaki tud,estleg teszt vizsgasor létezéséről légyszi' osszátok meg velem is május 10-én vizsgázom és rettentő nehezen megy a felkészülés.

Ti hogyvagytok ezzel?

2012. máj. 1. 10:12

Sok sikert mindenkinek, ha kérdés van szívesen válaszolok, este visszanézek.

Olvassátok sokat a könyvet továbbra is azt tudom javasolni. Én ott azt hittem semmit sem tudok, és ahogy jöttek a kérdések minden eszembe jutott. 2 kérdésre nem tudtam a választ az 50-ből:) A mai napig nem hiszem ezt el:)))))

2012. máj. 1. 10:05

Elnézést, a hétvégén sajna ide-oda rohanásban nem tudtam írni, gyorsan felteszem a kérdéseket, amik eszembe jutottak az én vizsgámról.


A törvényhozó hatalmi ágat a ……………….. , az igazságszolgáltató hatalmi ágat a ……… alkotják.

(válasz: országgyűlés és rendes bíróságok)


2. Melyik a kakukktojás?

A helyi önkormányzat rendeletet, határozatot és törvényt hozhat.


Válasz: törvény


3. Mi a teljesség elve?


4. Ki választja meg a minisztereket?


Válasz: köztársasági elnök


5. Ki tartozik felelősséggel


6. Kik a kormány tagjai?


Négy válasz volt, azok közül kellett kiválasztani a tárca nélküli minisztereket és a minisztereket.


7. Hány szintű a magyar bíróságok rendszere?


Három lehetséges válaszból a 4-es szám volt jó.


8. Igaz vagy hamis? A bírák függetlenek és csak a törvénynek vannak alárendelve, nem utasíthatók.


Igaz a válasz


9. Igaz vagy Hamis? A nemzetiségi és etnikai hovatartozás különös adat

Igaz


10. A helyi önkormányzatok képviselő testületei legalább hány ülést tartanak egy évben?


6 alkalommal legalább


(a kérdés lehet, hogy nem pontos, de ez a lényege)


11. Magyarország soros elnökség milyen prioritások?

4 válasz közül kiválasztani amik jók.


12. Milyen feltételei vannak a miniszteri jelölésnek?


Választójog és 35. év


13. társadalombiztosítás fogalma (kiegészítős)


14. Mit kell tenni, ha a kormánytisztviselő a jogszabály vagy a munkáltató által – előírt feltételeket a következő besorolási fokozathoz szükséges várakozási idő lejárta előtt teljesítette?


Három válasz volt, a helyes: soron kívül előre kell sorolni


15. Hány év munkaviszony után jár 1 hónap végkielégítés?


Helyes válasz a 3 év


16. Az Európai Parlamentbe hány magyar képviselő vesz részt (vagy valami ilyesmi)


A helye válasz a 22, mert arra emlékeztem, hogy 22 mandátuma van Magyaro-nak


17. miről köteles gondoskodni a helyi önkormányzat?

Bölcsödei ellátás

Parkolók biztosítása

Egészséges ivóvíz ellátás

Kulturálódási lehetőségekről


Jó válasz: parkolók, ivóvíz


18. kinek tartozik felelősséggel az Európai Bizottság?

Három válasz volt a helyes az Európai Parlamentnek

2012. ápr. 30. 22:00

Sziasztok!


Hamarosan megyek vizsgázni, de addig is nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem küldeni feladatsorokat az e-mail címemre:

tibolya2@freemail.hu


Köszönöm előre is!


Ibolya

141. gabica1976 (válaszként erre: 139. - Valie)
2012. ápr. 30. 16:45

Szia Valie! Elöször is gratulálok neked! Köszi mindenki nevében akinek még vissza van, h tapasztalatodat megosztottad velünk. Persze az én kérésem is az lenne mint a többieknek, h nem -e tudnál pár kérdést leírni, amire emlékszel. Talán ez is sokat segítene párunknak.

Ha gondolod, akkor az emailere is írhatod.

Előre is köszi.

140. cbarcus
2012. ápr. 30. 11:28

Sziasztok!


Én is hálás lennék, ha valaki küldene kérdéseket, márcsak azért is, mert nem tudom, milyen mélységben kellene megtanulni az anyagot (pl. szerintem van olyan fejezet, ahol 2 oldalból akár 2 mondatban is össze lehet foglalni a lényeget... de persze valószínűleg bennem van a hiba:)).


A címem: grannubarron@gmail.com.


10-én vizsgázom, utána én is közzéteszem a kérdéseimet.

Előre is köszönöm a segítséget!


Üdv: Attila

139. Valie (válaszként erre: 133. - GYAZA)
2012. ápr. 29. 21:46

Sziasztok, én a héten vizsgáztam sikeresen.

Mi az értelme? Az NKI azt írja: "A vizsga fő célja, hogy az eltérő iskolai végzettséggel rendelkező tisztviselők a munkájuk ellátásához szükséges általános közigazgatási alapismereteket megszerezzék, és olyan tudással gazdagodjanak, melyek szükségesek a közigazgatási munka mindennapi ellátásához, és a közigazgatási „alapműveltség” megszerzéséhez."

A hangsúly véleményem szerint az alapműveltségen van - és ezzel én teljesen egyetértek! Azt találgatni ezen ki keres hülyeség, korábban is volt ilyen vizsga, most újra bevezették. Ennyi.


A tanagyag tényleg száraz, bevallom el is aludtam rajta nem is egyszer :-)Kérdéssor nem tudom merre található - én nem tudok róla, h. kikerült volna a netre.(bár attól még lehet) Állítólag sok kérdés van és amikor elkezded a vizsgát akkor találomra kapsz 50 kérdést.

Nekem az a tesztsorom volt meg amit Elfikétől kértem és átküldött - ezúton is köszönöm neki - abból kb. 1 kérdést kaptam a vizsgán. A többi teljesen más volt.

A vizsga nehéz, több olyan kérdés volt, ami nem is rémlett h. egyáltalán olvastam a könyvben. Ilyenkor marad a tipp...

Korábban írta valaki, hogy olvasni kell a könyvet sokszor- teljesen igaza van. Én kicsúsztam az időből - abban a pár napban tanultam amit tanulmányi szabit kaptunk a munkahelytől.... Lassan tudtam csak haladni a könyv olvasásával, mert nehéz olvasmány, 1 szer olvastam el alaposan és kb. 2 szer amit kiemeltem.

Az 1. és 2. modulból volt a legtöbb kérdés. Nekem a legtöbb igaz-hamis volt, meg pár kiegészítős. A kérdéseket jól el kell olvasni és értelmezni, hogy mit is akar kérdezni...

Kb. 20-an vizsgáztunk mindenkinek sikerült, szóval meg lehet csinálni, nem kell tőle félni- csak tényleg készülni kell rá.

Sok sikert!

138. GYAZA
2012. ápr. 29. 16:26
Folytatása az üzenetemnek! Én nem találom! A kérdéssort! Pedig nagy segítség lenne!!
137. GYAZA (válaszként erre: 136. - GYAZA)
2012. ápr. 29. 16:22
Szia! Sajnos még nem kaptam segítséget. Azt hallottam, hogy a kérdéssor valahol fennt van. H
136. GYAZA (válaszként erre: 107. - Suzy1121)
2012. ápr. 29. 16:07

Szia! Kaptál már segítséget a közig vizsgával kapcsolatban?

Üdv.: Zita Szolnokról

135. GYAZA
2012. ápr. 29. 16:03
Szevasztok! Mindenki - én is - a kérdéssort kéri. Egyáltalán ez fennt van a NET-en? Ha igen és valaki megtalálja, én is kérem szépen!
134. GYAZA (válaszként erre: 131. - Panda1979)
2012. ápr. 29. 15:57

Szia! Gratulálok a sikeres vizsgádhoz!! Hol lehet megtalálni a kérdéseket, és természetesen a jó válaszaidat? Egyébként olvasom a könyvet, már másodszorra, de nekem annyira elvont, hogy szinte semmit nem jegyzek meg belőle.

Üdv.: Zita

133. GYAZA
2012. ápr. 29. 15:52
Szevasztok! Vizsgázott már valaki? Milyen kérdések vannak? Mennyi a bukási átlag a környezetedben? Azt tudja valaki, hogy mi a csudáért kellett ezt kitalálni? Én is kormánytisztviselő vagyok papíron, de ha ügyféllel találkozom, ezemnbizonyítvány nélkül is tudom, hogy udvariasnak, ügyfélcentrikusnak és szakmailag jónak kell lennem. Ehhez semmi köze a közig. törvénynek.Szerintem. Itt megint valaki jó pénzt fog begyűjteni.
2012. ápr. 29. 14:22

Sziasztok!


23-án vizsgázom. Most kezdtem el tanulni. Máris félek. Akinek van vizsgasora legyen szíves küldje el a:


anna.fabian@gmail.hu -ra.


Vizsga után ígérem én is segítek az utánam következőknek és felteszem a tesztsort.

Minden segítségért hálás lennék.

Anna

2012. ápr. 28. 14:58

Helló Mindenki!


csütörtökön vizsgáztam sikeresen. Estefelé a kérdéseket amik nekem voltak és emlékszem még rájuk beírom ide.

Addig is a tanácsom, hogy olvasni, olvasni, olvasni sokszor. Az a lényeg, mert ott minden eszedbe fog jutni.

2012. ápr. 27. 19:23

Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha valaki el tudná nekem küldeni a közig. alapvizsga kérdéseket. Nagy szükségem lenne rá.

E-mail címem: hadik.nikoletta@gmail.com

Előre is köszönöm! Ha levizsgázom és valakinek kell egy kis segítség, nyugodtan írjon.

2012. ápr. 26. 22:12

Sziasztok!

Én ma vettem részt képzésen nem tünt túl egyszerűnek a dolog. Jó lenne ha valaki megnyugtatna hogy nem is olyan nehéz.Én május 9-én Debrecenbe vizsgázok ha addig tudna küldeni nekem valaki tesztet megköszöném. okroshajni@gmail.com

2012. ápr. 26. 08:47

Sziasztok!


Aki mostanában volt alapvizsgázni, tudna nekem a carmen83@citromail.hu email címre alapvizsgával kapcsolatos tesztkérdéseket küldeni?

Előre is köszönöm

127. Szesszi
2012. ápr. 25. 18:32

Sziasztok!


Szeretnék kérni alapvizsga kérdéssorokat.

Nagyon megköszönöm a segítséget előre is!

pekibaba@gmail.com

2012. ápr. 24. 22:27

Sziasztok!

Nekem is el tudnátok küldeni a teszt feladat sorokat a következő e-mail címre:

adibaba2@citromail.hu

Nagyon sokat segítenétek! Előre is köszönöm!

125. fules87
2012. ápr. 24. 21:01

Sziasztok!


Valaki nekem is el tudná küldeni a teszt feladat sorokat a következő email címre:


fules87@gmail. com


Holnapután megyek- Előre is köszön a segítséget!

124. ixion
2012. ápr. 24. 16:29

Sziasztok!


Valaki nekem is el tudná küldeni a teszt feladat sorokat a következő email címre:


szddhn@gmail.com


Előre is köszön a segítséget!.

2012. ápr. 23. 18:03

Sziasztok!


Tudna eseteleg nekem valaki küldeni teszt feladat sorokat gyakorlásnak a következő emailcímre: gprice104@freemail.hu

Nem sokára vizsgázok!

Aki túl van rajta, milyen volt az írásbeli?


Előre is köszönöm a segítséget!

2012. ápr. 23. 17:34
Természetesen lehetőség szerint mentek, és tapasztalataimat elmondom Nektek.
2012. ápr. 23. 16:22

Sziasztok!

Valaki nekem is el tudná küldeni a kérdés sorokat. Én csütörtökön vizsgázom.

El is köszönöm.

mzoltan24@freemail.hu

2012. ápr. 23. 11:58

Sziasztok!

Pénteken vizsgázom közig. alapvizsgán. Ha valakinek vannak vizsgakérdései küldje el neked legyen szíves.

Előre is köszi!

halasieva@citromail.hu

119. alma18 (válaszként erre: 15. - Elfike85)
2012. ápr. 22. 21:13

Szia!


Nem tudom, hogy nézed-e az oldalt még, de ha megkérnélek eltudnád nekem küldeni a vizsgakérdéseket? Sürgős lenne, holnap megyek vizsgázni. Nagyon szépen köszönöm!

alma18@freemail.hu

2012. ápr. 22. 21:00

Sziasztok!


Én Tolna megyében lakom, holnap megyek képzésre. Május 10-én vizsgázom. Ha valaki nekem is megadná a kérdéseket, annak nagyon örülnék. Én is szívesen segítek bármiben, ha kell valakinek.

Sok sikert a mostanában vizsgázóknak!!!:)

e-mail:szmartie@vipmail.hu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook