Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Közgyógyellátási kártya forgalmának nyomonkövetése fórum

Közgyógyellátási kártya forgalmának nyomonkövetése (beszélgetős fórum)


5. Huncutka10 (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
2020. szept. 28. 12:35

Köszönöm a választ.

Minket nem érint a lejárás, mivel jövő augusztusig van érvényben a közgyógy, így az összeg sem változhatna.

Viszont köszönöm az információt, akkor a kormányhivatal egészségbiztosítási osztályát keresem fel ezzel kapcsolatban.

2020. szept. 28. 11:18
Azért bonyolult a helyzet, mert a járási hivatalban írják a határozatot, de a gysz keret megállapítása és a kártya kiállítása is a kormányhivatal egészségbizt osztályán történik. Ráadásul a március 11 és június 30 között lejáró közgyógy-ok meghosszabbodtak aug 31-ig, tehát lehet hogy a a korábbi keret volt még érvényben akkor.
3. Huncutka10 (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2020. szept. 28. 11:01

Köszönöm a választ

Pont ezzel van gond. Havi 8000 Ft lett megállapítva. Júliusbn 18.000 volt a keret, augusztusban kellett volna 24.000-nek érkezni rá, és most váltottam ki a gyógyszerét, és kicsit meglepődtem, hogy a rendelkezésre álló keret 30.000 volt. Nekem nem jött ki a matek.

Akkor ezek szerint a kormányhivatalban tudnak segíteni? Mert felmerült itt már Oep és MÁK is. Nem értem miért bonyolult ez ennyire

2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Huncutka10)
2020. szept. 28. 10:33
Kaptál egy határozatot, amiben pontosan ott van az összeg, amit 1 hónapra kapsz. Ezt 3 havonta teszik rá. Ha nem stimmel, menj be a Kormányhivatalba, talan ők rá tudnak nézni. Ez online nem nyomonkövethető. Sok szerencsét!
2020. szept. 28. 10:20

Gyermekem közgyógyellátásra jogosult. A keretösszeget, azaz mennyi maradt a kártyán, minden vásárlás után látom a gyógyszertártól kapott blokkon. Viszont a három havonta történő utalást nem tudom nyomonkövetni, és a gyógyszertár sem látja. Legutóbbi utalás alkalmával kevesebb összeg érkezett, mivel a rendelkezésre álló keret kevesebb mint aminek rajta kellene lenni.

Tud nekem segíteni abban, hogy hova, kihez fordulhatnék, hogy meg tudjam nézni, esetleg online nyomon tudom e követni, hogy három havonta mekkora összeg érkezik a közgyógy kártyára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook