Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Közgyógyellátás intézése fórum

Közgyógyellátás intézése (beszélgetős fórum)


9. Kati1977 (válaszként erre: 8. - Gizus58)
2018. ápr. 24. 11:58
ok és köszi
2018. ápr. 24. 11:48
Most néztem utána és mindenhol azt írják csakis ortopéd orvos írhatja fel a cipőt!
7. gizus58 (válaszként erre: 6. - Kati1977)
2018. ápr. 24. 11:39
Ha a cipőről nincs szakorvosi vélemény, nem adhatja meg a háziorvos ne őt hibáztasd..BNO kód alapján,szakorvosi javaslattal írhatnak fel gyógyászati cuccot is, de csak azt, ami bent van a közgyógy listában.Nem tudom cipőt lehet e közgyógyra írni,ezért kell a szakorvosi vélemény mert ő tudja!.
6. Kati1977 (válaszként erre: 5. - Globus)
2018. ápr. 24. 11:29
a közgyógyos határozatot ma kaptam meg. És alanyi jogon jár. Nem szed gyógyszert. Ezt az igazolványt a fűzőre kell kiváltani. Csak arra gondoltam hogy a cipő is mehetne erre. De a házi orvos nem adja meg.
2018. ápr. 18. 13:32

Ha jól értem a helyzetet:

nincs még közgyógy igazolvány, ezért szakorvos nem írhatja fel közgyógyra.

Háziorvos a rendszeresen szedett gyógyszereiről, gyógyászati segédeszközről írhat igazolást. Ilyenek például a vércukormérőhöz való tesztcsíkok, inkontinencia termékek, kötszerek stb.

Gyógycipő, rokkantkocsi, kényelmi eszközök nem rendszeres felírásúak, de erre van egy másik, elkülönített keret.

Az a kérdés, hogy kislányodnak jár-e alanyi jogon közgyógy, esetleg sok gyógyszert szed-e, milyen a család összjövedelmi helyzete.

Helyi önkormányzat szociális osztályán érdeklődj.

2018. ápr. 18. 10:16
hát ez a nyomtatvány nincs se a fűzőre, se a cipőre
2018. ápr. 18. 10:15

hiába írja fel az ortopéd orvos receptre a cipőt már 6 éve félévente, ha nem írja rá az ambuláns lapra hogy közgyógyra javasolja, akkor ezek után is teljes áron tudom a cipőt csináltatni.

(annyit ír az ambuláns lapra hogy gyógycipő felírva és hogy c-1. )

2018. ápr. 18. 10:12

Így van. Szakorvosi javaslat szükséges, amin szerepel a gyógyászati termék ISO kódja, ezt tudja majd a háziorvos ráírni az igazolásra.

[link]

2018. ápr. 18. 10:09

sziasztok!


A lányom (12 éves) kb, 6 éve hord gyógycipőt, az ortopéd orvos 1/2 évente írja fel. A gerincferdülése miatt két hete az ortopéd doki azt mondta hogy fűzöt kellene a lányomnak hordania, és váltsam ki a közgyógyot. Én elkezdtem intézni, a házi orvos nem adja meg a gyógycipőre a közgyógyot, az ortopéd orvosnak kell-e valamit még ráírni az ambuláns lapra amit adott azon kívül hogy a gyógycipő c-1. Mert a fűzőhöz írt két mondatot hogy javasolja közgyógyra. Nekem az már nem jutott eszembe hogy a cipőt is írja oda.


köszi a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook