Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Középső gyerek szindróma. Beszélgessünk róla! fórum

Középső gyerek szindróma. Beszélgessünk róla! (beszélgetős fórum)


2011. nov. 9. 06:53
Van benne valami....,A bátyám volt a Ferike,az öcsém a Petike,én meg a leány....
18. fdóri
2011. nov. 9. 06:34

Sziasztok!

Én is középső vagyok. Nővérem és húgom van, a húgom sokkal kisebb, 8 évvel. Nem igazán éreztem, hogy "középső" gyerek vagyok, csak a húgom a "legkisebb"...

Bár lehet mondani hogy elkallódtam...gyorsan megkerültem. 16 évesen szültem, de helyre rázódott az életem. A nővéremmel emiatt sok konfliktusom volt, lehet hogy ő úgy érezte, rám többet figyelnek.

2011. nov. 8. 20:27

Több családot láttam,ahol a középső gyerek elkallódott,van mikor már gyerekként,van mikor felnőttként.

De ha a szülő tisztában van ezzel a jelenséggel,és extrafigyelmet szentel a középsőnek,szerintem nagyjából megelőzhető.

És szerintem 3 testvérnek jobb lenni,mint 2 nek:)mindig van vki,aki összehozhatja a másik 2t,ha összevesztek,v eltávolodtak egymástól

2011. nov. 8. 19:08

Én is középső vagyok. Van egy húgom és egy bátyám. Van ebben a szindrómában valami...

Valóban nem voltam kicsi és nagy sem, így kevesebb figyelmet kaptam. Én legalábbis így éreztem. Sokáig nem tudtam, hogy mit érzek, aztán rájöttem és onnantól rendszeresen elmondtam a szüleimnek és ők próbáltak jobban oda figyelni rám egy ideig. Amikor úgy láttam megfeledkeztek erről, akkor ismét elmondtam a magamét:)

Nem voltam sosem rossz, inkább olyan háttérbe vonuló típus voltam, hiszen ehhez voltam szokva. Soha senki nem ült le velem tanulni, nem kérdezték, hogy van e gondom, stb. Lehet azért, mert egyedül is ment? Lehet azzal akartam bizonyítani, hogy én is vagyok valaki, hogy bebizonyítottam nem kell nyüstőlni a tanulás miatt? Nem voltam hisztis, bezzeg a húgom az volt, de akkor is ő volt a kicsi akinek el kellett nézni.

Lehet, hogy van középső gyermek szindróma, de az is lehet, hogy ez nem az...

15. pritta (válaszként erre: 14. - 213c8f2c68)
2011. nov. 8. 18:59
én is középső egyedüli lányként nem érzem így :D
14. 213c8f2c68 (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2011. nov. 8. 17:13
Akkor a leghátrányosabb helyzetű gyerek a középső és egyedüli lány? :)
2011. nov. 8. 16:06
Középső vagyok. Soha nem éreztem sem hátrányát, sem előnyét.
12. pritta (válaszként erre: 2. - 213c8f2c68)
2011. nov. 8. 15:59

én középső vagyok 3 -ból. 1 öccs, 1 báttyal.

mikor kisebb voltam éreztem néha a hártányát, mert a nagynak mindent hamarabb és többet szabad, a kisebb meg kicsi.

de nem sokat szenvedtem miatta. mi a 2 nagyobb kicsi korkülönbséggel összenőttünk és a mai napig elválaszthatatlanok vagyok.


sőt néha nagyon szerettem h van egy bátyám aki rám vigyáz meg van egy kisebb akit én pátyolgthatok.

2011. nov. 8. 15:58
én középső gyerek vagyok és 3 gyerekem van :) létezik ez a dolog nem csak kitaláció sajnos tapasztalat. ráadásul lányként dupla hátrány ért, vagy kihagytak a szüleim valamiből, vagy nem engedték "mert lány vagy". de egyébként én a középsőmön látom hogy nagyon igyekszik felhívni magára a figyelmet és nagyon hízelgő fiú létére
10. Búgócsiga* (válaszként erre: 4. - Winny)
2011. nov. 8. 15:56

Az én majdnem 4 éves középső fiam mondja is:

-Anya én kicsi is vagyok, meg nagy is!

2011. nov. 8. 15:48
Sziasztok:Nekem 3 fiam van már családapák:Nagyon is sok külömbség van a középső gyerek a leg rosszabb gyerek ha mentem valahova vinnem kellett magamal a kicsi és a nagy kijöttek egymással,a középső gyerek több szeretetre vágyik simulékony ha ott van az ember az az Én de a leg rafináltabb is.Mikor az egyik barátjuk nemrég megkérdezte őket na ki az anyúci kedvence a középsöre esett a választás.még ezt is kiharcolja rafináltságával magának,de ha valamelyik gyerek hát ő az akit nem kell megkérni hogy ted ezt vagy azt magátol érthetödöen megteszi.Örömet akar szerezni.Ilyenek a gyerekek ha 3van csk hálát utdok mondani a gyerekeim jók voltak gondom volt de ez más.Mindig azt tartottam tisztelni kell a gyerekeket.
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - 213c8f2c68)
2011. nov. 8. 15:35

Szerintem a túlmisztifikálás egy fantasztikusan jó szó erre.

Sok minden függ a szülőktől is (együtt is és egyen-egyenként is), az adott gyerek alaptermészetétől, és a másik két gyerektől is. Nem lehet általánosítani.

Mi ketten vagyunk testvérek, én vagyok az idősebb. Egyformán kaptuk a szeretet, mégis gyerekként úgy éreztem, hogy egyetlen előnyöm származik abból, hogy én vagyok a nagyobb, hogy hamarabb elengedtek bárhová, és tovább maradhattam. Amúgy mg ment mindig a cirkusz, és ráaggattam a testvéremre a "kis kedvenc" jelzőt, és nem is volt alapja. Rengeted időt töltöttünk az első unokatestvérekkel, akik mind-mind kisebbek voltak nálam, és állandóan nekem kellett lennem a nagy, és okos gyereknek. Tehát én például "nagy tesónak" utáltam lenni.

A unokatestvéreim hárman vannak, és a középső volt mindig is a kedvenc, tehát nem érezhette sose, hogy ő a kitaszított, amolyan se kicsi, se nagy.

2011. nov. 8. 15:33

Mi a gond a közepsö gyerekkel ?

Közepsö gyerek voltam es nalam volt a kormanypalca , szoval ?

2011. nov. 8. 15:32

nem túlmisztifikálás...

szerintem sem.


valamennyire középső gyerek vagyok, de magam kapcsán nem írok erről, mert az én nővérem meghalt, más téma.


de van a közvetlen környezetemben 3gyerekes család, ahol bizony a középső gyerek elég furán hívja fel magára a figyelmet. most nincs időm írni, de holnap visszanézek.

5. 213c8f2c68 (válaszként erre: 3. - Birgi74)
2011. nov. 8. 15:29

Sziasztok!

Nem vagyok középső gyerek. Egyik barátnőm mesélte, hogy fél a harmadik gyerek vállalásától, azért, mert akkor a kisebbik fia középső gyerek lesz... érdekes téma, gondoltam, felvetem. Kinek, mi a személyes tapasztalata. Túlmisztifikálják-e? Ennyi. :)

4. winny (válaszként erre: 1. - 213c8f2c68)
2011. nov. 8. 15:26

Gond!

Ő volt a kicsi.Most,hogy megszületett a kicsi se nem nagy és nem is kicsi.

Kallódik.

3. birgi74 (válaszként erre: 1. - 213c8f2c68)
2011. nov. 8. 15:26

hello :)

érdekes téma. te középső gyerek vagy kriszm?

miért érdekel?


ez a szendvicsgyerek téma amúgy? :)

2011. nov. 8. 15:24
Aki a 3-ból középső gyerekként nőtt fel, vagy 3 gyerekes anya... mik a ti tapasztalataitok?
2011. nov. 8. 15:23
Középső gyerek szindróma. Beszélgessünk róla!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook