Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középiskolát keresek gyermekemnek! fórum

Középiskolát keresek gyermekemnek! (beszélgetős fórum)


2010. aug. 22. 11:28
Szívesen vennék konkrét infókat, konkrét iskolákról!! :)
2010. aug. 21. 07:59
Én nem tudok igazán tanácsot adni, csak azt, hogy nem kell túlerőltetni magát egy gyereknek túl erős sulikban. Én nem bántam meg hogy gyengébb szakközépbe jártam, megúsztam kevesebb tanulással, mégis voltam SZKTV-n, mégis jártam fősulira. Ha jó a feje, úgyis veszi az akadályokat.
16. iskolakereső (válaszként erre: 15. - Cilumiluci)
2010. aug. 21. 07:50

És hol kötöttetek ki? Ki döntött? Te vagy a gyerek?

Közösen? És az tulképpen milyen, hogy közösen?

2010. aug. 20. 19:54
Nem irigyellek.Nem volt könnyű évünk,sok izgalommal járt.Tisztellek,érdemes már korán utána nézni a lehetőségeknek,én is így tettem tavaly:)
14. iskolakereső (válaszként erre: 12. - Cilumiluci)
2010. aug. 20. 15:18
Igen, most lesz nyolcadikos.Nagy döntések előtt állunk....
13. iskolakereső (válaszként erre: 11. - Iviiiiii)
2010. aug. 20. 15:17
Hű! Elég súlyos szavak! De ha te ezt érezted belülről... Hát az elgondolkodtató. Mint már írtam az én lányom nem egy tudós típus, így valószínű a nagy versenyek sem vonzanák.
12. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - Fgh34)
2010. aug. 20. 14:51

A X.kerületből jó közlekedéssel van jó pár klassz gimi.

Pl:Szent László,Zrínyi,Teleki Blanka,Álmos Vezér


Most lesz végzős a gyerkőc?

11. Iviiiiii (válaszként erre: 4. - Iskolakereső)
2010. aug. 20. 14:05

Azt, hogy van az "elit" akik OKTV-re járnak, meg mindenféle versenyre, nyernek, és akkor ki van nyalva a seggük, a többiek meg le vannak nézve. És ők bármit megtehetnek. Nincs egyik nap kedve suliba menni, nem baj a tanár igazolja neki. Ha meg más okkal hiányzik, még azért is cseszegetik.

A színvonal azért romlik, mert a kedves igazgató szimpátia (általában politikai beállítottság) alapján válogatja meg a tanárokat (nem kirúgja, hanem kiutálja ellehetetleníti az életét) és nem a szaktudás, tanítási módszerek alapján.

10. iskolakereső (válaszként erre: 9. - Fgh34)
2010. aug. 20. 09:13
Igen, jó ha az iskola nincs a világ végén. Mi a X. ker.ben lakunk. Innen elég jó a közlekedés. De a legjobban azt szeretném, hogy jól érezze magát, jó emberek között, hasznosan teljenek ezek a fontos évek.
2010. aug. 20. 00:36
Az is számít hol laktok, mert annak semmi értelme, hogy órákat utazzon naponta(akkor sem, ha esetleg autóval szállítjátok) Meg az is szempont szerintem,hogy ne a vároos másik végén lakjon az összes osztélytársa, barátja.Ha túl erős számára a suli,megnyomorodik érzelmileg, és a tanuláson kívül nem lesz semmire ideje, pedig ez az időszak nem csak a tudás mindenáron való megszerzéséről kell, hoogy szóljon, hanem a felnőttéválás, önállósodás fontos szakasza.
8. bobe2 (válaszként erre: 7. - Iskolakereső)
2010. aug. 19. 13:04
4-ker Berzeviszi Bergely
7. iskolakereső (válaszként erre: 6. - Bobe2)
2010. aug. 19. 12:42
Megmondanád, hogy melyik suliba jár? Éppen azt nem akarom, hogy belerokkanjon; de hozza ki magából a legjobbat!
6. bobe2 (válaszként erre: 1. - Iskolakereső)
2010. aug. 19. 12:36

Az én lányom is kitünö tanuló volt,kéttannyelvübe ment a baránöivel,nem én ragaszkodtam az iskolához,mindketten kitünök voltak alsoba.Külkereskedelem ,közgazdaság.Na most 11-es lessz,borzaszto nehéz neki mert 4 tantárgyat angolul tanulnak,köztük a világ történelmet,borzastóztoan küzd hogy jo jegye legyn,nagyon sokat tanul,már mondtam neki keressünk másik sulit,nem akar,már azt is mondtam neki elég ha mindenböl 3-4-es nem kell 5 nek lenni,rossz nézni ahogy néha szenved.nagyon bánom hogy nem beszéltem le erröl az iskolárol.



most meg a fiamnak kell iskolát keresgélni.

5. iskolakereső (válaszként erre: 3. - BayBanya)
2010. aug. 19. 10:37

Szia! Persze Ő is beleszólhat! Úgy gondolom, hogy két irányból közelítünk, és remélhetőleg mindenkinek megnyugtató eredményre jutunk!

Szerintem Ő nem gondolja ezt a kérdést olyan fontosnak. Csak néz, hogy mit parázok ennyire.Szerintem viszont fontos, hogy milyen közösségbe, milyen normák közé kerül.Könnyen befolyásolható jó és kevésbé jó irányba is. Tehát ha a tanulás a sikk, akkor azt.Persze nagyon fontos, hogy jól érezze magát! Úgy minden könnyebb.

4. iskolakereső (válaszként erre: 2. - Iviiiiii)
2010. aug. 19. 10:29

Szia! Köszi, hogy ilyen hamar reagáltál! Jó, hogy éppen az Apáczait említed, mert az is felmerült!

Mit utáltál benne igazán?

2010. aug. 19. 10:28

Szia!

Lehet, hogy nem vagyok túl jártas a dologban, csak személyes tapasztalataimból tudok meríteni ... és azt is csak diákként, nem pedig szülőként.

Ha nem egy tudós típus, és szeretne egyetemre/fősulira is menni, akkor egy gimit javaslok ...

Ha nem, akkor szakérettségit adó középiskolát ...

(remélem, nem konkrét sulikra voltál kíváncsi ... mert akkor fölöslegesen pötyögtem)

Viszont javasolnám, hogy a nagylány is beleszólhasson a választásba, mert a későbbiekben komoly nézeteltérés alakulhat ki köztetek, ha szigorúan a Te döntésed volt az iskolaválasztás ...

2. Iviiiiii (válaszként erre: 1. - Iskolakereső)
2010. aug. 19. 10:26
Szia. Én az Apáczaiba jártam, utáltam. De sok hasznom van belőle az egyetemen. Viszont tényleg utáltam. Nem csak én. És egyre romlik egyébként a színvonala. Nem tudom eldönteni, hogy ajánljam, vagy ne. :S
2010. aug. 19. 10:23

Sziasztok!

Talán nem vagyok egyedül a feladattal, jó középiskolát,gimnáziumot keresek 14 éves "kis"lányomnak, Budapesten. Jó feje van, kitűnő a bizonyítványa, de nem egy "tudós" típus.Minden véleményre, tapasztalatra kíváncsi vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook