Középiskolai felvételi (beszélgetés)
Nem baj, valahogy majdcsak összekaparjuk.
Egyébként változás van a VMG-ben, az idei évtől indulnak nyelvi faktok, többnyire 3. faktként. Csak az a kár, hogy nem szóltak előbb ezen terveikről.
Ezekre a kérdésekre nem tudom, van-e biztos válasz. Elvileg lehet jelentkezni hatosztályosból négyesbe. Most. Hogy két (3) év múlva is így lesz-e, erre nem vennék mérget. Az is lehet, hogy az adott iskolától függ, átvételnek veszik majd, vagy felvételinek.
Az viszont szerintem egészen biztos, hogy 8.-nak a nyek utáni 2. év fog számítani, mert akkor tanulják a 8.-os tananyagot.
Úgy tudom, nem elévülős. De ezt, lévén a Major DSD központ, tudniuk kell.
amennyire képben vagyok, a közismertebb német vizsgák egyike sem időkorlátos/elévülős.
A linkelt táblázat alapján B2 nem igazán van belőle, a C1-et esélytelen elérni kezdőről sima gimiben sztem, a B1 meg nem jó semmire nekünk.
Akkor inkább majd valamilyen magyar nyelvvizsgát próbálunk meg. (Főleg, ha ingyenes lesz tényleg.)
Köszi még egyszer.
(Számolgatunk, hogy milyen összeállításban lehet a legtöbb plusz pontot elérni az egyetemi felvételinél :)))
Az akkreditált C1 vizsga is hasonlóan hosszú és komplex, de ott többet kell "rögtönözni", vagyis pl. nem hónapok állnak rendelkezésre a szóbeli prezentációra való felkészülésre, hanem csak 25 perc. És ráadásként még közel 35-38e Ft a vizsgadíj, szemben a honosítás 10e Ft-os összegével. Ha lett volna lehetőségünk DSD II vizsgára, vsz. éltünk volna a lehetőséggel. De a mi sulink nem DSD központ.
Kiegészítés: a DSD I. B2-nek felel meg.
Köszi. De vDSD I is van? Nekünk a II irreális, de elvileg a VMG-ben azok is tehetnek valamilyen DSD vizsgát, akik második nyelvként tanulják. Gondolom, I-es szintről van itt szó, ami jó esetben B2.
A DSD vizsga amúgy elévülős fajta vizsga? Úgy értem, x évig érvényes?
A sikeres DSD II. vizsga C1-nek felel meg, de nem automatikusan, honosítani kell a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központ által. A honosítás díja 10.000 forint.
És persze nem teheti le bárki, csak az aki speciális képzésben vett részt.
"A DSD II. vizsgát a német nyelvű külföldi iskolák kölni központja (ZfA – Zentralstelle für Auslandsschulwesen) szervezi (itt állítják össze és javítják az írásbeli feladatokat, innen delegálják a szóbeli vizsga elnökeit). Magyarországon 38 iskola diákjai vehetnek részt a vizsgán.
A DSD II vizsga írásbeli részét az egész északi féltekén egy adott időpontban – általában december elején rendezik meg, a szóbeli vizsgákra pedig iskolánkban januárban kerül sor.
A többórás írásbeli vizsgán – melynek feladatai közvetlenül Németországból érkeznek – szövegértési és hallásértési feladatokat kell megoldani, valamint egy adott témáról érvelő fogalmazást kell írni.
A szóbeli vizsgára már hónapokkal korábban (legkésőbb az adott tanév kezdetéig) ki kell választani egy témát, melyből a vizsgázó alaposan felkészül. A vizsgán ezt a témát mutatja be egy prezentáció keretében a vizsgabizottságnak, valamint egy számára ismeretlen központilag meghatározott témáról kell beszélnie adott kulcsszavak alapján (Cluster). Mindkét előadást követően beszélgetést folytat a bizottság tagjaival a témákról.
A szóbeli vizsga eredményét a diák a vizsga napján megtudja, az írásbeli eredmények általában május végén érkeznek meg Németországból az iskolába."
Sziasztok! Bocsánat, tudom, hogy már volt korábban gyenge felső vagy inkább gyenge gimi szál is, de nem találom. Megerősítést szeretnék, hogy jól értelmezem a szabályokat. Ha most az áhított 6 osztályos gimibe nem sikerülne bejutni, de egy kevésbé erősbe igen, akkor onnan 8. osztályban a mostani hasonló "magánszervezéses" felvételivel lehet jelentkezni "erős" 4 osztályos gimibe. Ez így van?
Ha igen, akkor lenne még egy további "nyalánkság" kérdés. NYEK-es a gyengébb gimi; mi számít 8. osztálynak. NYEK év + 2 év?
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Eddig is szuper infók jöttek, igyekszem idővel én is bővíteni a felvételi beszámolókat (különösen versenysportos témával, ha van rá érdeklődés).
Nem találom újfent a táblázatot, de láttam valahol egy ilyet. Arra gondolok, hogy a janulói jogviszonyon kívül érettségizettek átlag-eredményei minden tárgynál valamivel meghaladták a közép/emelt szintű érettségit tevőkéit.
Gondolom, ők voltak azok, akik "utólag", vagy újfent étettségiztek...
Szia,
Írtam neked privát üzenetet, légyszi olvasd el.
köszi szépen
Lits Anita
Köszönöm.
Nem ma érettségiztem, ezért kérdem: ma az érettségi csak írásbeli, vagy szóbeli is, illetve hol teszed le, ha pl. újra akarod letenni (pl. gyerek elsőre rosszul érettségizik, nem veszik fel, aztán újraérettségizik a jobb pontámok megszerzése miatt...).
Sziasztok, az lenne a kérdésem, aki tudja, hogy az esetben mi van, ha egy gyereket nem vesznek fel elsőre egyetemre, ahova akar menni. Az én időmben ekkor következő évben újra-felvételizett...
Ez MOST, hogy van?
Igen, így van.
Meg azért pszichésen is érettnek kell lenni a váltásra.
Akit negyedikben jó helyre felvennének, azt valószínűleg hatodikban és nyolcadikban is. Persze ha jó a felső tagozat, jól sül el a kamaszodás, stb. stb.
A korai menni vagy maradni helyzet szerintem főleg annak kritikus, aki jó, de nem valamely területen kiemelkedően jó. Ez utóbbi estben talán mégis érdemes egy menetet várni. De persze ezt minden család egyedileg kell mérlegelje. Aztán remélhetik, hogy jól választottak.
Sajnos ezt nem lehet kiszámítani. Jöhet ki jól is, meg rosszul is a lépés.
Negyedikes gyerekemnél 2-3 osztálytársat is fölvennének jó iskolákba, de maradnak (jó a közösség). Ők tudják.
Én sokkal több ilyen esetet tudok, nem csak egyet.
Olyat is elég sokat, akik mégis maradtak az általánosban. Páran már megbánták ezt azóta.
További ajánlott fórumok:
- Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben
- Óvódák, bölcsődék, általános iskolák, középiskolák, bárhol a világon
- TB ügyintéző tanfolyamra jelentkeztem. Van valakinek információja, mire lehet számítani felvételinél?
- Mikor lesz fent a neten a középiskolák végleges felvételi sorrendje?
- 2011 középiskolai felvételi
- Hol lehet megnézni a tavalyi középiskolai felvételi ponthatárokat?