Középiskolai felvételi (beszélgetés)
Szia! Beszélgess csak itt is bátran, nekünk régieknek öröm, ha segíthetünk. (És ha frissül a förum.)
A linkeket pedig már el is küldtem.
Ott van még előkészítő? A Lászlóban sajnos nincs a járvány miatt.
Biztatásként leírnám, hogy nekünk a biosz-kémia tanárnőt elütötte egy busz, a felvételi előtt 2 hónapig nem vot, csak részben volt helyettesítve, ezért nem hogy a felkészülésben nem segített, de a tananyagban is totál le voltunk maradva. Én készítettem fel a delikvenst, kémiából sokszor kiguglizva a fogalmakat, de max pontot kapott a szóbelin. :-)
Hát jó lenne mert az utóbbi időben már nem merem a szülőknek ajánlgatni a fórumot csak a kalkulátorokat, pedig idén van felvételizőm. Valamiért újak is ritkán jönnek.
A Jedlik természettudományi előkészítőjével van valakinek tapasztalata? Érdekeltek lennénk és sajnos pár hete eltűnt a biosz és kémia tanárnő a sulinkból. Nem tudjuk hová, meddig. Azóta nincs szakszerű helyettesítés se, sürgősen neki kell esnünk az itthoni tanításnak, de vajon az előkészítő milyen?
Persze van eltérítés, de az alsó(bb) kategóriákban nem sok mozgástér van. Nem urban legend, saját tapasztalat. :)
Na, tényleg befejeztem. :)
Akkor kanyarodjunk vissza a fősodorhoz:
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY
Ha olvas minket még valaki, aki nem találkozott Réka oldalával=gimi bejutási küszöb kalkulátor, a középiskolákról és a szóbelikről szóló beszámolókat rendezetten és szűrhetően gyűjtő honlapról, de hasznosnak találná megismerni őket (Hasznos is!) írjon nekem egy priv. üzenetet, és hamarosan megkapja őket.
A linkeket sajnos ide a falra nem szabad feltenni.
Tehát oktatásra, angoltanárokra se lenne szükség, hiszen csak arról van szó hogy az emberek kifogásokat keresnek mert lusták.
Szomorú. Eddig nem erről szólt a fórum.
Lehet, hogy most fújni fogtok rám, de nem egy olyan ember ismerek - negyvenes korosztály - akik nem jártak magántanárhoz, sem kéttannyelvűbe, sőt még a tanáruk se volt külföldi és megtanultak angolul annyira, hogy egyetem előtt megvolt az angol középfokú vizsgájuk. Otthon tanulták, főleg könyvekből, kiegészítve azt a pár órát, ami a gimiben volt az órarendjükben.
Mindez legalább 20 évvel ezelőtt. Most meg már ingyen wifi elérhető mindenki számára, ha máshol nem a könyvtárakban, közintézményekben. Az iskolákban vannak nyelvtanárok. A nyelvvizsga díját megtérítik.
A munkaügyi központok is rendszeresen indítanak nyelvtanfolyamokat, csak persze be kell vállalni, hogy valaki levizsgázik. Egy diszlexiás ismerősöm egy tanév alatt csinálta meg a középfokú nyelvvizsgát egy ilyen intenzív ingyenes tanfolyam végén gimi után.
Ha valaki tényleg akar, akkor meg tud tanulni és akár még papírja is lehet róla. Persze, mindenféle kifogásokat könnyű találni, ha valaki arra fókuszál.
A minisztériumi illetménytáblát elnézve nem gondolnám, hogy annyira jók a fizuk. Persze ha magasabb kategóriába sorolják őket akkor igen.
Kormányhivatalok a kerületi hivatalok. Pl. Gyámhivatal, Földhivatal stb. Ott is hiába vannak jó kategóriák ha a diplomásokat is csak az alsókba sorolják. A volt okmányirodák kormányablakok, azt hiszem a korm.hivatalokhoz hasonló bérezéssel.
Na, nem offolok tovább.
Egy biztos, jobb ha valakinek van nyelvvizsgája mint ha nincs. Már ha van lehetősége, anyagi kerete, ideje megcsinálni.
A minisztériumi fizetések simán verik a mérnökökét. Most nagyon felemelték őket. A kormányhivatal a volt okmányiroda? Oda egyáltalán kell diploma? Azok egyszerű ügyintézők.
Az önkormányzatoknál egyébként valóban nem magasak a fizuk, de nyelvtudás ott is kell, ha nem is mindenkinek. Vannak nemzetközi kapcsolataik, pályázataik. Ezt tudom, mert öcsém is, a némettanárnőnk is ott dolgozik.
A mérnököknek nem feltétlenül kell nyelvtudás, leszámítva azt az elit réteget, aki követi a legújabb trendeket a nagyvilágban. A középszer simán elvan nyelvtudás nélkül.
De ugyanez igaz bármely szakmára. Meglepően sok orvos nem beszél, vagy nem beszél jól nyelveket (leszámítva a fiatalokat), mert annyi más tanulnivalóra koncentráltak, hogy nem maradt energiájuk rá. Attól még elgyógyítgatnak, csak lemaradnak az új publikációkról, de Gizi néni vérnyomáscsökkentőjét fel tudják írni.
Jogászoknak és tanároknak is minek, kivéve a nyelvtanárok. :-)
Nagyon-nagyon sok szakmában el lehet lenni nyelvtudás nélkül, de azt hiszem, ez a törekvés nem kiszúrásból született, hanem hogy minden szakma képviselője utána tudjon nézni a legújabb kutatási eredményeknek a szakterületén, tudjon külföldi szakemberekkel kommunikálni. Ilyen új eredmények az óvodapedagógia területén is lehetnek, sőt, egy burkolónak sem ártana, ha követné az új anyagok helyes felhasználási módját, új technológiákat.
Hátha érdekes vkinek. Szakgimiből továbbtanulás. A Pataky egy jó, motiváltabb gyerekanyaggal működő infós szakgimi, most már technikum.
A technikusi oklevél megszerzése után, (nyek nélkül ez 5, nyekkel 6 év, ekkor 20 éves a fiatal) a diákok 30-35% megy egyetemre.
Jó, kiegészíteném a korábbi hsz-met annyival hogy a hiányszakmákban nem erőltetném a nyelvvizsgát ahogy a közigazgatási képzéseken sem.
Igazából így gondoltam, csak nem így írtam.:)
Nagyjából minden érdekel. Milyen a közeg, milyen a színvonal (szakmai tárgyakban tényleg jó-e, vannak-e eszközök), mennyire érdkelődő gyerekek járnak oda, milyen a diákélet. És főként, ha van róla információja, hogy mennyire tudnak onnan felkészíteni műszaki egyetemi (pl. egy Óbudai Egyetem) továbbtanulásra, tehát pont ez, hogy emelt matek érttségi felkészítő, vagy fakt indul-e, megugorható-e onnan majd az egyetemen megkívánt matek. (Nyílt napról sajnos lemaradtam véletlenül.)
Nagyon meghatódtam, hogy ilyen hatékonyan próbáltok segíteni a kérdéseim kapcsán. Köszönöm szépen!
További ajánlott fórumok:
- Középiskolai felvételi matematikából 2010-ben
- Óvódák, bölcsődék, általános iskolák, középiskolák, bárhol a világon
- TB ügyintéző tanfolyamra jelentkeztem. Van valakinek információja, mire lehet számítani felvételinél?
- Mikor lesz fent a neten a középiskolák végleges felvételi sorrendje?
- 2011 középiskolai felvételi
- Hol lehet megnézni a tavalyi középiskolai felvételi ponthatárokat?