Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

693. kati1971 (válaszként erre: 691. - Laszlozsu)
2011. márc. 12. 12:27

Nagyon sok buktató jöhet még közbe természetesen ,de már annak is nagyon örülünk ,hogy elgondolkodik a jövőjén .

A fősulira való ponthatárokat innen néztem " [link] és vannak nagy különbségek annyira még nem tanulmányoztam ezt a dolgot mert ez még odébb van csak azért hoztam szóba mert kérdezték ,hogy mért nem tetszik a nagykátai gimi ahol 8. a lányom és erre írtam hogy kevésnek találjuk a tovább tanuláshoz .

2011. márc. 12. 12:04

Sziasztok! :) Régebben nem írtam, mert nem volt semmi új hírünk, viszont olvastam minden hsz-t.

Először is szívből gratulálok minden sikeres felvételizőnek, aki már biztos eredményt tud, és szorítok a még várakozóknak!

Nekünk is van már végleges eredményünk! :)

A lányomat felvették a Leövey-be az egyik tagozatra tutira (14.-ként), a másik tagozaton pedig a 37., így még ez is meg lehet, de kitartunk a biztos mellett, mert amúgy is ez volt itt a kiszemelt. Úgyhogy nagyon boldogok vagyunk, és hátradőlhetünk! :)))))) Pedig megjártuk már idén a poklot is a Madách-csal, ahová szóbelizni sem hívták be a lányomat, pedig 4,8 az átlaga és 81 pontot írt! Ekkor azt hittük, hogy összedől a világ, de most hála Istennek nagy az öröm! :)

Mindenkinek sok-sok sikert, kitartást!

Szurkolok, hogy mielőbb örüljetek mindannyian a sikeres felvételi eredményeknek! :)))

691. laszlozsu (válaszként erre: 687. - Kati1971)
2011. márc. 12. 11:52

Nagyon szép eredményeket értek el a gyerekek. Gratulálok mindenkinek.

Kati, csodálatos céljai vannak a lánykádnak, s valóban erre előre kell gondolni akkor, s még így is annyi buktató jöhet menet közben.

Zárójelben csak annyit tennék még hozzá, hogy a tanári szakhoz sem elég, sőt ma semmihez sem elég a 80-90 pont, mert 200 pont az államilag meghatározott alsó limit eleve a felsőoktatásban.

690. kati1971 (válaszként erre: 689. - Kakasdomb)
2011. márc. 12. 10:08

Köszi ,hogy szorítótok mi is nektek ugyan úgy és majd eljön a fiadnak is az az idő mikor elkezd jövőképet alkotni .A Lányom emel-öl 5.-es kora óta eltántoríthatatlan .

Hát ez japánban tényleg óriási katasztrófa ,a mi kis dolgaink emellett elbújhatnak sajnos egyre több az ilyen embereket pusztító szörnyűség .

689. kakasdomb (válaszként erre: 688. - Kati1971)
2011. márc. 12. 10:01

Hú, hát ha Ti nem kerültök be, akkor ki?

Na ezt érzem igazságtalannak ebben a rendszerben. Minden gyereket meg kellett volna szóbeliztetniük - ha még csak egy beszélgetés erejéig is!

Nagyon szorítok!

Tamás még nem tudja, hogy mi szeretne lenni. De emiatt nem is aggódom, mert fiú, kb. 2 év múlva lesz itt az ideje.

Most halljuk a CNN-en, hogy robbanás volt egy japán atomerőműben és hússzorosa a megengedett szint a levegőben.

:-(

Na ez már nagy baj, nem az, hogy nem kerül be egy arcos gimi a gyerek.

2011. márc. 12. 09:55
Egyébként a lányom első osztályos bizonyítványa olasz mert akkor kint éltünk és ott végezte el .Azóta is minden évben kint van 2-3 hónapot Olaszországba és még számításba jönne egy olasz egyetem is a későbbiekben.
2011. márc. 12. 09:53

Úgy semmi bajunk a Kátai gimivel csak kevésnek találjuk a továbbtanuláshoz azt a szintet amit ad ,

mindenképpen szeretnénk a két-tannyelvűt és az olaszt legalább emelt szintem.

A leányom jogásznak akar tovább tanulni és ott a max 480 összeszedhető pontból min. 420 vinni kell míg egy tanári diplomához elég a 80-90 pontot vinni

mi már előre gondolkodunk mert az sem lesz egy séta galopp.

686. kakasdomb (válaszként erre: 685. - Kati1971)
2011. márc. 12. 09:43

Kati olvas végig az előző 2-3 oldalt, mert ott kérdeztem Tőled, csak nem válaszoltál.

Mi bajotok a kátai gimivel? Mivel, hogy közelebb lenne.

Mert régebben én nagyon jókat hallottam róla, tudod, mondtam, hogy sülysápi voltam/vagyok! :-)

685. kati1971 (válaszként erre: 682. - Kakasdomb)
2011. márc. 12. 09:31

Mi sajnos nem jártunk előkészítőre ,a távolság miatt .

Valóban összesem lehet hasonlítani az ideit a tavalyival de azért majd kíváncsi leszek az országos átlagra az előző évekhez képest ,mert a környékünkön még 60-70 pontos központik sem születek nagyon inkább 40-50 pontosnak mondanám az átlagot ez abból is kimutatkozik ,hogy a nagykátai gimibe közel 600 diák adta le a jelentkezést és ott 8. helyen van a lányom a Kölcseybe pesten meg a 20. ,szóval itt sem olyan egeket verő szerintem a felvételi csak sokkal többen jelentkeztek legalábbis ez az én meglátásom .Nagyon remélem ,hogy a májusi szülőin mindketten ott leszünk ,már kicsit nyugodtabban mert mint írtad már engem is szerintem hülyének néz a családom mert csak e körül forog az agyam csak erről beszélek csak ezt böngészem a netem ,én már az összes jobb gimibe kiszámoltam ha oda jelentkezett volna hol állna a rangsorba és mindenhol benne lenne a keretszámba csak épp pont ott nincs ahol a legjobban szeretnénk az első helyen megjelöltbe.Szóval nyugodj meg nem te vagy az egyetlen aki túlreagálja a dolgot szerintem csak az tudja ezt átélni aki olyan mint mi és mindenél előrébb való a gyermeke sorsa. Az pedig hogy úgy érzed már régóta ismerjük egymást csak jól esik hogy így gondolod mert ebből is látszik hogy sorstársak vagyunk . Még egyszer hangsúlyozom KITARTÁS és feladni semmikép nem szabad messze van még az alagút vége de majd csak meglátjuk a fényt a végén .Pusza

684. kakasdomb (válaszként erre: 683. - Limma)
2011. márc. 12. 09:27

Elhiszem Limma, elhiszem. :-( :-( :-(

Tudod Leövey!

Hajrá,hajrá,hajrá,

ezt magamnak is mondogatom.

De a Petőfihez nagy-nagy-nagy GRATULA!!! Ügyik vagytok!

683. limma
2011. márc. 12. 09:24

Sziasztok!

Nagyon szorítok továbbra is mindenkinek!

A Petőfiben valószínűleg bent vagyunk, a reál emelt tagozaton 34. lett. A nyelvi előkészítősön 70., a normálban 60.

Ez egy kis megnyugtatás :-)

A Szt. László azért még fáj......

682. kakasdomb (válaszként erre: 678. - Kati1971)
2011. márc. 12. 09:05

Kati!

Igen, a szentlaciban írtuk, oda is jártunk előkészítőre.

Igen, a 107. helyen van az olaszon.

Kati! Sztem nem lehet összehasonlítani a tavalyit az ideivel!!!!

De nagyon remélem, hogy talizunk a májusi szülőin!

:-) Mármint osztálytársak.

Pusza

Nem tudom, de azt érzem, hogy ezer éve ismerlek Benneteket... ez olyan fura érzés. Szóval bocs, ha úgy érzitek, hogy nagyon közel megyek. De tényleg a környezetemben csak már a férjemmel beszélgetünk erről - meg még egy anyuval a fiam osztályából - már családból sem akarok senkivel, mert azt hiszik, hogy tök hülye vagyok el agyon hisztizem ezt az egészet. Lehet hogy van is benne valami? :-(

681. kakasdomb (válaszként erre: 680. - Kati1971)
2011. márc. 12. 09:00

Hát sztem fizikai korlátok miatt.

Tehát nem lehetne hova berakni a gyerekeket.

Szia Kati!

Hiányoltalak.

2011. márc. 12. 08:51
Igen ,különbem ezt sem értem hogy mért nem indítanak több osztályt ha ennyire nagy a túljelentkezés vagy pont azért nem ,mert annyian kiesnek ,hogy csak egy osztályra való gyerek marad ?
679. kakasdomb (válaszként erre: 677. - Zsilv)
2011. márc. 12. 08:46

jaja értem, amit mondasz, de sajnos az a helyzet, hogy nagyon felkapott iskola és csak egy 35 fős osztályt indítanak.

Szóval: ajajajajajaj!!!!

678. kati1971 (válaszként erre: 675. - Kakasdomb)
2011. márc. 12. 08:42

Szia Kakasdomb !

Ti hol írtátok a központit ?

A Sz.Lászlóba vagytok a százvalahányadik helyen ?melyik szakon ? mert mi ugye a 72. vagyunk az olaszon és a tavalyi fórumokat vissza olvasgattuk és az olaszra még a 121. helyről is bekerültek szóval semmikép ne adjátok fel a reményt mi is nagyon reménykedünk . Mi egyébként mégsem néztük a felvételiket csak a pontokat tudjuk ,lehet hogy lett volna a mienkbe is javítási hiba ,már bánom én is hogy nem néztük meg mert úgy látszik itt most már tized pontok is nagyon-nagyon sokat számítanak. Fel a fejjel és kitartás a végsőkig!!!!!!

677. zsilv (válaszként erre: 675. - Kakasdomb)
2011. márc. 12. 08:13

Kakasdomb

A százvalahányadik helyről is van remény. Számít az is, hogy hány osztályt indítanak az iskolában, ill. hasonló tagozattal, na és mennyire felkapott az iskola,hányadikként jelölték be mások.

A lényeg, hogy jó legyen majd az osztályközösség és a tanárok is. Ezt nem tudjuk előre.

Így utólag: én is tudtam volna még pontokat szerezni, de már késő. Ezen már nem érdemes magunkat emészteni.

Az persze bosszantó, hogy tudod, mennyivel lehetnétek előrébb.

Nagyon drukkolok Nektek is.

Nálunk még mindegyikre van remény. Nem vagyok elkeseredve, csak…....bizonytalan.

2011. márc. 12. 06:51

Bocs az utolsó sorban:

az Úgy

ÚGYHOGY

675. kakasdomb (válaszként erre: 673. - Zsilv)
2011. márc. 12. 06:50

Zsilv!

Én a százvalahányadik helyről reménykedem...

És verem a fejem a falba, mert: a központi nyelvtanban két hibája volt, egy nagy betű és egy "különírás", ami, bárhol nézzük helyes. Tehát csak 1 közp. hiba és 1 vessző hiba. De közben meg levontak érte 2 pontot. Így lett 8 pontos a fogalmazása. Nem mentem utána, de most lenne még egy pontunk, és egy ilyen szoros versenyben, főleg, hogy ennél a tagozatnál a magyarnak magasabb a szorzója, kb. - megítélésem szerint - 15-20 hellyel lennénk előrébb, mert tudom kati1971 lányának a pontszámát - 72. hely - pontosan, mert leírta, illetve a 2. helyen álló számát is tudom, mert ismerős.

Most ez kezdett el piszkálni... De hát már nem lehet utána menni.

De még így is reménykedem.

Ma Leövey, aztán meglátjuk. Ott a szóbelin - kettőből mentességet kapott - a leendő ofő nagyon megdicsérte a a bizijét is és a központiját is.

Úgy fel a fejjel a 40 feletti helyről, mert még bármi lehet onnan, az egy nagyon-nagyon jó pozíció!!! :-)

674. zsilv
2011. márc. 11. 21:19

London Eye, maszimano gratulálok Nektek!

Forgách

Nektek is egy kis siker. Biztos a többi is jó lesz, ha ilyen előkelő helyet ért el a Bókayban.

673. zsilv (válaszként erre: 665. - Limma)
2011. márc. 11. 21:18

Tudom, hogy nem a Móricz a lényeges nektek, de azért sajnálom.

Nem írják ki az összes szóbelizőt?

Lányom rajta van a Móricz listán, de 40 felett.Igaz, ha levonom a nem az elsőnek oda jelentkezőket 30 körül van, de csak fél osztály indul.Tehát, még minden nyitott számunkra is.

Jó annak, aki már biztos bekerült valahova.

A Zseni ismerősünk 4. az Eötvösben.

2011. márc. 11. 15:40

Köszi mindenkinek :) Így már sokkal könnyebb lesz átvészelni a várakozást a többi iskola továbi módosításaiig és az áprilisi véleges adatokig!

Jó hétvégét minden gyerkőcnek, és nektek is! :)

671. ritabita (válaszként erre: 669. - E678c41c88)
2011. márc. 11. 15:32
Nagyon ügyes!!!!
670. limma (válaszként erre: 669. - E678c41c88)
2011. márc. 11. 15:30

Nem is akármilyen bizonyosság :-)

Szuper a kislányod !

2011. márc. 11. 15:22

Na végre! :)

Bókay kéttannyelvűben 2. a kiscsaj az ideiglenes listán.

Igaz, nem ez a fő céliskola, de végre végre, valami bizonyosság is van a "kezünkben" :):).

668. limma
2011. márc. 11. 15:00

[link]

csak megnyugtatásképpen -.)

667. limma (válaszként erre: 666. - E678c41c88)
2011. márc. 11. 14:55

Aranyosak vagytok :-)

Én is akarok mindenféle jókat mindenkinek :-)

CSAK POZITÍVAN igaz?

666. e678c41c88 (válaszként erre: 665. - Limma)
2011. márc. 11. 14:50
Biztos, biztos ott lesz! Akarjuk!
665. limma (válaszként erre: 664. - E678c41c88)
2011. márc. 11. 14:48

Nincs rajta a gyerök - de mint mondtam, nem is sajnálom.

Inkább attól félek, a Leöveyn sem lesz :-(

664. e678c41c88 (válaszként erre: 662. - Limma)
2011. márc. 11. 14:41

És mizu? mizu? jó hírek?

Nálunk, ahova ma ígértek rangsort, még sehol semmi :S.

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook