Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi fórum

Középiskolai felvételi (beszélgetős fórum)

2248. Edit1965
2011. dec. 8. 13:24

Mondjuk újra átgondolva, az ügyvitel szervezést kivéve, minden szaktantárgyban a számokon volt a hangsúly. A statisztika csupa szám. A tervezés csupa szám. A könyvvitel csupa szám. Persze ezek mind az elméleti tudásra épülnek fel.

Mind egy más-más szemszöge a gazdaságnak.

Most már másképp vannak a szakok, van marketing, kereskedelem, pénzügy, informatika, közgazdaságtan szakirány.

2247. Edit1965 (válaszként erre: 2246. - 53b0cd17e7)
2011. dec. 8. 12:47

Tudom, azt végeztem. :)

De valamilyen közgazdasági fogékonyság kell hozzá. Ha valaki elvégzi, utána számokkal fog dolgozni. Akár statisztika,a tervezés könyvvitel területet nézzük. Érzék kell hozzá, hogyha ránéz egy táblázatra, vagy olvas egy elemzést, akkor zsigerből értse, lássa az összefüggéseket, levonjon következtetéseket.

Nekem nagy szerelem, a munkám is ez.

2246. 53b0cd17e7 (válaszként erre: 2241. - Edit1965)
2011. dec. 8. 12:36
Nem függetlenül a számokra irányadó a suli !!
2011. dec. 8. 12:35
Nem csak a számolásra irányul a közgazdasági suli.
2011. dec. 8. 12:34

Az én gyermekem nem n-on szereti a matekot, de még is ide jelentkezik és örülök is neki, hogy ez a suli foglalkoztatja. Ha azt nézzük matematika minden iskolában "kemény" és kell is a matek.

Sok fele irányul a közgazdasági suli.

2243. Edit1965 (válaszként erre: 2240. - LondonEye)
2011. dec. 8. 10:51

Lányom kérdeztem, hogy aki spanyolra ment, nyekre, akkor mi a toszért nem tanulja a spanyolt ??? Mert, ha a matekot, törit, stb. utálja, OK. nade spanyolból csupa 1-es ?

Azt mondta, hogy sokan úgy voltak vele, VALAMIT be kell jelölni, és ezt jelölték.

Ez egyszerűen borzalom, hogy az emberek a döntéseiket így hozzák meg. Nem értem.

A lányoméknál nem tudom, mi lesz, mert 16-16 fős a német-spanyol csoport, és a legtöbb óra osztott náluk. 15 alá nem mehet egy-egy létszám szerintem, mert akkor megszüntetik.

Meg fogom ezt a suliban kérdezni.

2242. Edit1965 (válaszként erre: 2238. - Andi2oo5)
2011. dec. 8. 10:48

Én sem szidom a tanárt, persze a gyerek nem hülye. Ha nekem is az a véleményem, hogy a tanár katasztrófa a köbön, akkor nem dicsérem. Ilyen volt a régi ofője.

Most pl. az öreg spanyol tanárt nem annyira kedveli, nekem szimpatikus volt. A gyerekeknek nem annyira, a lányom is nála 4-es, de a tanár kedveli, meg nekem is egyrészt dicsérte, másrészt, amit rettentően értékeltem: 2,5 hónap után már látta, hogy milyen a lányom személyisége.

Az általánosban volt olyan tanár, aki 8.-ban vette csak észre a lányomat, hogy egyáltalán létezik....:((

2241. Edit1965 (válaszként erre: 2237. - 53b0cd17e7)
2011. dec. 8. 10:42

Mi lehetne a véleményem, mint közgazdásznak ? Nekem maga a szerelem volt. Ma is közgazdasági szakközépbe mennék, ha újra kezdeném.

Lányom jó matekos, de neki mégsem való, mert ő lebegősebb.

Ha szereti, érdekli, ha a számok a mindene, akkor való neki.

2240. LondonEye
2011. dec. 8. 10:24

Nálunk is a nyelvi előkészítőn egy csomó gyerek nem tanul semmit. De akkor miért mennek oda?

Ingyen kapnak egy középfokú nyelvvizsgát, manapság ez ajándék.

De sokan ki fognak esni tőlük is, mert ezen a héten írásbeli, jövő héten szóbeli vizsga, akinek 1-es, azt eltanácsolják.

Legalább nem húzzák vissza a többieket.

2239. andi2oo5 (válaszként erre: 2237. - 53b0cd17e7)
2011. dec. 8. 09:41
Az én lányom pont olyanba jár!Mire vagy kíváncsi?
2238. andi2oo5 (válaszként erre: 2236. - Edit1965)
2011. dec. 8. 09:39

Akkor én ebbe az 1 %-ba tartozom. Első jegy kémiából

kettes. Bementem a tanárnőhöz. Már a látványától kirázott a hideg. Aztán beszélgetni kezdtünk és a végén szegényt még én sajnáltam meg. Bár az ilyen típusú - nyugdíj előtt álló, kifáradt - tanárt mindig is utáltam, nem kezdtem el védeni a lányomat

vele szemben. Elmondtam neki h.tisztában vagyok a gyerek képességeivel és hibáival. Ennyi. Szerintem nagyra értékelte h.bementem.Otthon a lányomnak elmondtam h.elsőre unszi volt a nő, de még biztos 2-3 évig kénytelen lesz elviselni őt, és alkalmazkodjon hozzá, mert a diákok miatt tanárt nem fognak lecserélni. Persze lehet h ő annyit vont le belőle h a tanár "mellé" állok, de mi értelme lenne uszítani őt a tanárral szembe?

Közben persze sajnálom, mert ez a tanárnő tényleg katasztrófa lehet órán...

2011. dec. 8. 09:25
Mi a véleményetek a Közgazdasági szakközépről ??
2236. Edit1965 (válaszként erre: 2229. - Karolinna)
2011. dec. 7. 21:08

A szülők 100-ból 99-en a tanárt hibáztatják.

Áááá, nem magukat, nem a gyereket.

2235. Edit1965 (válaszként erre: 2224. - Andi2oo5)
2011. dec. 7. 21:06

A lányom se tudja igazából, mi akar majd lenni. Amit tudunk, hogy reál beállítottságú, matek, biosz, kémia, nyelvek és informatika.

Az infóhoz érzéke is van, és nagyon érdekli is. Ma végre elkezdték a programírást, teljesen fellelkesült ( különóra).

2 éve azt mondja, hogy pszichológus szeretne lenni. Érdekli az etika, a filozófia.

Nem tudom, mi lesz belőle, de ha megtanul spanyolul, angolul és közép, vagy felsőfokú végzettsége lesz informatikából, akkor valamire csak jut. Ha nem is informatikai területen helyezkedik el, amit itt megtanul, az az övé.

2234. Edit1965 (válaszként erre: 2230. - Töhöske)
2011. dec. 7. 21:02

Így van, az a lényeg, hogy szeresd a munkád, bármi is az ! :)

Miért nem lettél csecsemőápoló ?

2233. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2229. - Karolinna)
2011. dec. 7. 19:57
Ezt én sem értem, h miért nem zavarta a szülőket a sorozatos rossz jegy?! - A tanárok ki voltak az osztálytól, nem volt jó híre a tanárok között sem, viszont ebben az évben már megváltozott minden, akik maradtak azok most már tanulnak, jobb lett az osztályközösség is!
2232. töhöske
2011. dec. 7. 19:33
:D:D
2231. Karolinna (válaszként erre: 2230. - Töhöske)
2011. dec. 7. 17:51
Jó ezt hallani, én is szeretem a munkámat. (Nem találtak még összefüggést az iskolázottság-anyagi lehetőségek és a boldogság-elégedettségi szint között :-)
2230. töhöske (válaszként erre: 2225. - Karolinna)
2011. dec. 7. 17:22

Pontosan. Történész,vagy régész (közben kacsingatott a katonaság fele is)szeretett volna lenni 9-10 éves korában,csak nincs meg hozzá a szorgalma a kitartása,kétlem hogy ő egyetemre fog menni,bár a barátaim szoktak bíztatni hogy sose lehet tudni..:)

Én egészségügyit végeztem,mindig csecsemőápoló szerettem volna lenni. Ehhez képest a fiam előtt eladóként dolgoztam,most meg 10 éve egy üzemirodában vagyok,és szeretem csinálni.

Mindegy mivel keresi a kenyerét csak szeresse csinálni.

2229. Karolinna (válaszként erre: 2227. - D6d0a67fc0)
2011. dec. 7. 17:17
32-ből 12 elég jelentős lemorzsolódás... A szülőket nem érdekelte korábban, hogy miért kapnak folyamatosan 1-eseket a gyerekek? és az iskolát?
2228. töhöske
2011. dec. 7. 16:57

Kifordult a világ magából rendesen. Csak lestem mikor mondta a gyerek hogy a tanárok nem küldhetik ki a nebulót az óráról ha az zavarja a tanítást.

Az ő osztályában se tanulnak a gyerekek,állandóan csavarognak,gépeznek késő estig. Ki is nézik őt egy kicsit hogy én nem engedem. Egyébként olvasni sajnos az én fiam sem olvas,bár az Abigélt ő is nagyon szereti,filmen látta. 4.-ben a Lessie-t úgy olvastuk hogy 1 fejezetet én olvastam egyet ő :)

Gyerekek részéről mindenképp a számítógépnek tudom be a nem tanulást,sőt lassan már ciki tanulni:(

Szülők részéről hibának látom hogy engedik a gyermeket örökké gépezni,meg csavarogni,"mekizni".

Persze nem akkor amikor nincs otthon,de pl. nem látom be miért kell megengedni hogy este 10-kor,meg 11-kor is ott üljön még a csemete,olyankor már otthon van általában valaki felnőtt.

2227. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 2222. - Edit1965)
2011. dec. 7. 16:24
Sziasztok! - Bekukkantottam hozzátok, mi ujság a sulikban?! - Az én lányom tavaly volt nyek.-es 9 . évfolyamos. Ugyanez a helyzet volt, nem tanult a fél osztály. Meg is lett az eredménye. Azt hitték, ha egy csomó gyerek nem tanul, akkor ugy sem buktatják meg őket. - Tévedtek! 32 fő indult és 20-an maradtak! A német tanárukra is mindent mondtak, h ilyen rossz, meg olyan rossz, de nem tanultak egész egyszerüen. Meg kellett tanulni egy szöveget, volt h a csoportjukban csak a lányom tanulta meg. - Utána meg csodálkoztak, h 1-est kaptak! Azt mondták a tanárnő nem jó!! - Persze a tanárnő maradt, a gyerekek meg megbuktak, vagy elmentek maguktól másik iskolába!
2226. Karolinna (válaszként erre: 2222. - Edit1965)
2011. dec. 7. 15:41

Az Abigél nekem is az egyik kedvencem.:-)

"Miért nem tanulnak ?" Ennek nagyon sok összetevője van.

Sajnos a tanítási módszerek nagyon eltávolodtak attól, ahogy a fiatal generáció az információkat szerzi. Az internet, tv az információk gyors befogadását igénylik, emellett izgalmas képi és hanghatásokkal operál. Az iskolai tanítás ezzel szemben általában lassú (a fiataloknak unalmas), ingerszegény és hosszan tartó koncentrációt igényel. Ha nem szokik hozzá valaki (már kicsi gyermekkortól)a kitartást, türelmet igénylő feladatok elvégzéséhez, akkor a koncentráció nehézséget fog okozni. (pl.: az olvasásban)

A lányod valószínűleg azért olvas, mert Tőled is ezt látta és kicsi korától a kezébe adtad a könyveket.

Sajnos a szülők többsége reggeltől-estig dolgozik (már azzal indul, hogy államilag is a minél rövidebb idejű gyes-gyed ösztönzött), így csak egy jó óvónéniben, tanítónéniben lehet bízni...

2225. Karolinna (válaszként erre: 2219. - Töhöske)
2011. dec. 7. 15:10

Úgy általában szólt mindenkihez.:-) Nagyon örülök, hogy a történelmet írtad, mert mostanában nem divat a humán terület. Meg tudom érteni, amikor egy keresett szakmára ösztönzi valaki a gyermekét, de egy jó történészként is lehet jobban keresni, mint huszadrangú jogászként vagy mérnökként (van rá több példa is az ismeretségi körömben).

A világ meg egyébként is változik, mi sem tudtuk volna megmondani 15-20 évvel ezelőtt, hogy mely szakmák lesznek a legkeresettebbek, a legjobban fizetők. Ha valaki valamiben nagyon jó meg fog élni belőle....

2224. andi2oo5 (válaszként erre: 2223. - Edit1965)
2011. dec. 7. 14:54

Szia Edit!

Te jó ég!02.14(idő) azért aludni is szoktál? Amúgy nagyon igazad van, csak hát pl. az én lányomnak még így 9.ben sincs fogalma róla hogy mi is érdekli igazán. Talán emlékszel mi váltottunk gimiről, szakközépre. A jegyei szinte ugyanazok maradtak, matek-info stb 4-5-ös, szakmai tárgyak szintén.Töri, földrajz 3.Sőt még kettese is van Kezdek beletörődni.

Majd elfelejtettem! Az osztály harmada bukásra áll valamiből. És ez egy erős közg-i suli. Nem értem ezek a gyerekek hogyan kerültek ide be, vagy mi történt velük tavaly óta ????

2223. Edit1965 (válaszként erre: 2218. - Karolinna)
2011. dec. 7. 02:14

Tökéletesen egyetértek !!

Mindegy, mi lesz a gyerekből, az a fontos, hogy szeresse a munkáját, szakmáját. Megfeleljen a képességeinek, és a személyiségének, ahogy mondod. Az ember az egész életét végigdolgozza, nem mindegy egyáltalán, hogy az a szíve csücske, vagy utálja. Sikerélménye van benne, vagy kudarc.

2222. Edit1965 (válaszként erre: 2217. - Karolinna)
2011. dec. 7. 01:58

Köszönöm, így már értem !

Pont majdnem ugyanezt mondta ma a lányom. ♥♥♥ :)

"a követelményeket csak a diákok befogadó képességéhez lehet igazítani."

Hogy a tanárok eleinte több leckét adtak fel, meg többet kértek számon, de lejjebb kellett adniuk, mert a gyerekek egyszerűen SEMMIT nem tanulnak meg. Az se érdekli őket, hogy csupa 1-essel vannak tele.

Ez nagyon elkeserítő. Pl. fel volt adva az Abigél elolvasása. Olvasónapló, írtak belőle egy kis és egy témazáró dolgozatot. A lányomon kívül senki nem olvasta el a könyvet. A könyv olvasása után még a filmet is megnéztük, nagy kedvencem, jó volt újra látni. A lányom mondta, hogy a könyv jobb.

Ezt nem értem, hogy miért engedi egy iskola, hogy van egy feladat, és a gyerek nem teljesíti, és semmit nem teljesít ?

A tanárok jók, az elképzelés erről a képzésről jó.

A gyerekek külsőre rendezettek, szimpatikusak.

Miért nem tanulnak ? :(((((((((((

2221. könyvbarát (válaszként erre: 2208. - 53b0cd17e7)
2011. dec. 6. 13:26

Szerintem mindegy, hogy nehéz lesz-e vagy könnyű.

Ha nehéz lesz, mindenkinek az lesz, ha könnyű, akkor pedig mindenkinek könnyű lesz. Kár ezen stresszelni. :)

2220. töhöske
2011. dec. 6. 13:06

Halkan jegyzem meg: divat az informatikus,a szakács szakma stb, drogozni,már fiatal

on bagózni,inni,divat a szemükbe logó haj stb stb,de a hivatásos katonaság..:)?

Mivel én voltam az utolsó aki leírta hogy mi szeretne lenni a gyermeke és segítséget kértem, ezért magamra vettem a véleményt,ha nem nekem szólt,bocsánat.

2219. töhöske (válaszként erre: 2218. - Karolinna)
2011. dec. 6. 11:51

Maximálisan egyetértek.

Nekünk nem kellett "keresgélni" az érdeklődési kört főleg nem divathoz igazodva mert 10 éves volt mikor megnyerte az első töri versenyét. Nem ismerek olyan gyereket aki nála jobban eltér a divattól.

Sajnos pont ezért csak egy erős 3-sa az átlaga mert a többi tantárgy nem érdekli és lusta tanulni.

Azért keresek neki főleg humán sulit mert oda örörmmel járna,érdekelné.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook