Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai felvételi 2010 fórum

Középiskolai felvételi 2010 (beszélgetős fórum)


2010. nov. 16. 10:25

Köszi, de mi éppen, hogy nyerünk 1 évet. Előbb kezdte az iskolát, nem 8 évesen, mint a divat. Ez érződött végig a 8 év alatt, most visszakapja azt az 1 évet. Nem tanult még spanyolt.


Én kimondottan jó ötletnek tartom a 0. évfolyamokat, mert így lesz egy átmenet az általános és középiskola között, és főleg kimondottan jó tantárgyakat tanítanak ebben az évben, mint pl. dráma, viselkedés kultúra, gépírás, emelt szintű informatika. :)

6. szanád (válaszként erre: 5. - Edit1965)
2010. nov. 15. 17:03

Ne haragudj , hogy ezt írom , de a 0.osztálynak semmi értelme nincs,ez tapasztalata már egyre több szűlőnek, csak veszít egy évet


Ha tanult már spanyolul akkor tényleg nincs értelme , csak akkor ha előről kezdi

2010. nov. 15. 16:21

Spanyol 0. tagozat.


Jó lenne neki nyerni +1 évet, és a második nyelv az angol lenne.

4. szanád (válaszként erre: 3. - Edit1965)
2010. nov. 15. 16:12

Igen sikerült bejutni....


milyen szak ?


Mindig is az adott suli határozza meg a pontjait..viszi a jegyek pontjait + a központi + ha van szóbeli...

Pontosan nem emlékszem a pontszámokra , de volt olyan suli ahová pl volt olyan suli ahová 140 pontja volt ,egy másik suliba csak 128 pontja stb volt....

2010. nov. 15. 15:58

Köszi, ismered, őelőtte mosolygok. :)


Ami miatt stresszelek, hogy az a szak, amit szeretne, csak 16 főt vesznek fel, azaz nagyon jól kell teljesíteni, hogy bent legyen.


A ponthatárt hogy határozzák meg ők ? Hiszen a gyerek viszi az iskolából a jegyeit+felvételi+ iskolafüggő szóbeli. Kialakul a rangsor, és ha itt nincs bent, akkor.... :(


Amennyit tanul, annál már nem lehet jobban, ez a félév csupa izgatottság.


A te gyerekeidnek sikerült bejutni, ahova szerettek volna ? :)

2. szanád (válaszként erre: 1. - Edit1965)
2010. nov. 15. 15:54

Szia

Ne stresszeld se magad , és főleg a gyereket ne!

Mindig az iskolák határozzák meg a saját ponthatárt .

A központi legyen minél jobb,és még a szóbeli is ott van...

én már 2x végig csináltam.....

2010. nov. 15. 15:49

Sziasztok !


A lányom most fog felvételizni, 8. -os. Ti mit tudtok arról, hogy mennyi pontot kell elérni, hogy bejusson valaki egy adott suliba ? Erről sehol nem jelenik meg semmi, és tudom, hogy évente változik, hisz attól függ, hogy az adott felvételinél hogy alakul a rangsor. Tudtok mégis valami támpontot ? Vagy arra nézve, hogy kb. hány %-osnak kell sikerülnie a központi felvételinek ? Nem tudom, ki stresszel jobban ilyenkor, a gyerek, vagy mi.


Pl. ilyesmire gondolok, hogy elit iskolába ( pl. Fazekas ) 90 %-ot kell teljesíteni, egy erős gimnáziumba x %-ot, egy közepesbe y %-ot, egy erős középiskolába z %-ot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook