Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Középiskolai ballagás: menjek, ne menjek, vegyek, ne vegyek? fórum

Középiskolai ballagás: menjek, ne menjek, vegyek, ne vegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
43. szafaripók (válaszként erre: 42. - 3da8f53e4a)
2013. ápr. 11. 18:27

Persze, ezt mindenképpen te tudod.

Én csak azért írtam le a gondolataimat, mert voltam hasonló helyzetben, mint a keresztlányod - és tettem volna lépéseket is, de nem lehetett... Szerencsére azóta jól alakult, és örülök, hogy a keresztszüleim ismét valamennyire részei az életemnek.

42. 3da8f53e4a (válaszként erre: 41. - Szafaripók)
2013. ápr. 11. 18:15

:)... intenzív volt - ajándékozás szempontjából mindenképpen. Az hogy az én fiam mit kapott viszonzásul a volt sógornőméktől, az is mellékes dolog ma már.


Igazándiból én ezt a családot már lezártam (és nem is a váláskor, hanem még korábban... kaptam tőlük nem kevés bántást)és semmi kedvem szorosabbra fűzni a kapcsolatot.


Kérdezheted, hogy minek nyitottam akkor, miért tettem fel a kérdést? Talán, hogy megerősítsem magamban azt, hogy jól döntök azzal, hogy elmegyek a kislány ballagására, de ebédre nem maradok ott. Semmi keresni valóm már abban a családban és semmi kedvem az udvarias köröket futni.

Ajándék terét pedig meghagyom a volt uramnak ezt a témát - hisz anno mindig én vásároltam be mindenkinek - most rajta a sor. Vegyen neki ajándékot. Én már nem leszek ezzel sem jobb, sem rosszabb.


- köszönöm a hozzászólásokat -

2013. ápr. 11. 12:44

Azt írod, 5 éve váltatok el. Meg kotábban azt, hogy 3-4 éve már abbahagytad azt is, hogy küldj neki valamit. Gyors fejszámolás szerint ez 1, max 2 évet jelent, amikor küldtél valamit. Az nem derült ki, hogy ez mennyire volt intenzív(szülinap, névnap, nőnap, gyereknap, húsvét, mikulás, karácsony, meg ami még nem jut eszembe...).

Igazából szerintem itt az a kérdés, hogy fontos-e neked a lány, akarsz-e vele kapcsolatot. Ha igen, akkor felesleges patikamérlegre tenni, hogy EDDIG ki hány lépést/gesztust tett a másik irányába. Ha meg nem, az egyértelmű. Ez a lehetőség viszont tökéletes új kezdet lehet...

És még egy dolog - de ez talán csak az én megcsavart világomban "ésszerű". Ha jól értem, exanyósod, akivel nem csípitek egymást szépen szólva, a (kis)lány nagymamája. Nekem tuti pluszpontnak számítana, hogy a "drága mama" hátán feláll a szőr a hátán a gondolattól, hogy a "gonosz exmenyével" barátkozik az "ő drágakisunokája"...:)))))

40. 3da8f53e4a (válaszként erre: 37. - C6973617d3)
2013. ápr. 10. 19:07
Ezt nem értem én sem... udvariasság. Semmi több. Mert illik?
39. 3da8f53e4a (válaszként erre: 38. - Szafaripók)
2013. ápr. 10. 19:05

...azért ne felejtsd el, hogy ott van még a mama/anyósom is, aki elég rossz néven vette, hogy elváltam a fiától.



Azért indítottam a fórumot, mert én sem vagyok tisztában ezzel a kérdéssel. Tévedés, hogy én haragudtam volna a kislányra ... ha keresett volna (most lesz 19 éves.. anno 14 éves volt, mikor elváltam a családtól is)biztosan tartottam volna vele a kapcsolatot, mint ahogy alkalma lett volna neki.

Sosem voltam haragtartó, de nem hiszem, hogy a küldött vagy kapott ajándékok után ....na mindegy.


Elküldeni pedig a legnagyobb badarság lett volna részemről,bármikor is jöttek volna....elbeszélgettünk.... vele is és a sógornőmmel is is.


...hogy időközben talán? döntöttem is, azt részben nektek is köszönhetem, mert látom...azért nem egyszerű lenne nektek sem meghozni egy ilyen fajta döntést.


Tehát az egész család ott lesz, ami kimeríti az egész família fogalmát. :)

38. szafaripók (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 13:22

Nem tudhatod, hogy a saját döntése volt-e. Nem tudhatod, hogy akarta-e. Azt se, hogy a szülei mit meséltek a "körianyuról", és az mind igaz volt-e.

Szerintem a fórumindítónak le kellene ülnie a keresztlányával beszélgetni. Hamar ki fog derülni, hogy miről van szó.

2013. ápr. 10. 13:14
Én olyan keresztszülőt, akivel nem tartja a gyerekem a kapcsolatot, még a ballagására sem hívtam meg, minek? Mi értelme van ennek? Homályosítsatok fel.
36. c6973617d3 (válaszként erre: 27. - 204b0f6e6a)
2013. ápr. 10. 13:12
Nem akarsz a keresztanyám lenni? :)
35. gkreka (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 13:07
Egy gyereklányról beszélünk, nem egy kiforrott személyiségről. És nem udvarolni kell neki, hanem egy lehetőséget adni a békülésre. De, ha a fórumindító szívesebben dédelgeti a sérelmeit, akkor nincs miről vitatkozni. Az ő döntése lesz, lelke rajta.
34. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Szafaripók)
2013. ápr. 10. 13:04
Miután az ajándékokat sem köszönte meg, még mindig a kiíronak kellett volna udvarolni? Hát, szerintem nem.
33. 9d7907a17a (válaszként erre: 32. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 13:02
:)
32. bd55e3f068 (válaszként erre: 27. - 204b0f6e6a)
2013. ápr. 10. 13:01
Mindig tudtam, hogy rossz helyre születtem. Ha 50-nel dobáltak volna meg, és leszámolom a közvetlen családtagokat meg az inflációt, akkor is kb. 2 milliót kellett volna kapnom.
31. 9d7907a17a (válaszként erre: 20. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 10. 13:00
Ja a keresztszüleim esetében már a nyolcadikos ballagásra sem merült fel a meg kellene hívni őket. Amikor a szüleim elváltak, ők úgy döntöttek, hogy nem érdeklem őket tovább. Édesanyám a bentlakásos iskolában nevelődő lányukkal még hosszú ideig tartotta a kapcsolatot, ha bement hozzá az üzletbe, amit venni akart édesanya sosem engedte kifizetni (pedig számára csak a keresztszüleim gyermeke volt). Többször mondta neki, hogy szeretettel látja/látjuk a szüleit ha erre járnak, sosem jöttek.
30. szafaripók (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 12:59
Ja, meg annyi, hogy ha a lány bejelölhette volna őt facebookon, akkor ez visszafelé is igaz...
29. szafaripók (válaszként erre: 26. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 12:58

Nem gondolom, hogy ilyen helyzetben egy facebookos jelölés vagy egy telefonhívás bármin változtat. Pláne, ha most így áll hozzá a fórumindító, vélhetően telefonon is lerázta volna...

Amúgy meg: ha nem jókor jöttek, nem kell beengedni. Meg lehet mondani bárkinek, hogy most nem alkalmas, de vissza tudna-e jönni xy időpontban?

2013. ápr. 10. 12:56

Ja, egy történet: a szüleim és a keresztszüleim még kiskoromban összevesztek. Megszakad minden kapcsolat. Unokatesómnak a szüleim a keresztszülei Mi gyerekek mindig jóban voltuk, gyakorlatilag testvérek voltunk. Aztán mindkét családban "szülői utasításra" szinte még köszönni se köszöntünk se egymásnak, se egymás szüleinek.

A jég akkor tört meg, amikor unokatesóm férjhez ment: addig ő se köszöntötte anyumékat, ha ők közeledtek volna felé, azt se fogadta (nem tehette).

Aztán az esküvője előtt azt mondta a saját szüleinek, hogy vagy a keresztszülei is jönnek, vagy a sajátjainak se kell.

Azóta rendeződött nagyjából minden. De ehhez kell, hogy meglegyen az első lépés, amit egy pozitív reakció követ. Ha eleve eldöntötted, hogy neked ez nem fontos, akkor meg minek nyitottál fórumot?

27. 204b0f6e6a (válaszként erre: 9. - 3da8f53e4a)
2013. ápr. 10. 12:54
Biztosan nem tudom,nekem picik a keresztgyerekeim.Mondjuk keresztszülőként ha jóban lennétek,akkor ékszer vagy telefon.Pénzben mondjuk akár egy ötvenes is.De ne harapjátok le a fejem, mert ezt csak hallom.Mivel nem vagytok jóban, én megdobnám egy húszassal. Mondjuk már csak azért is,hogy lássák te normálisan kezeled minden rossz ellenére a dolgot.
26. bd55e3f068 (válaszként erre: 23. - Szafaripók)
2013. ápr. 10. 12:52
Ha elolvasod a 21. bejegyzést, talán te is máshogy fogod látni.
25. gkreka (válaszként erre: 21. - 3da8f53e4a)
2013. ápr. 10. 12:52

Úgy tűnik, hogy te már döntöttél, még a fórum kiírása előtt, hogy nem akarsz elmenni. Ajándékot/virágot én nem küldenék, ha nem megyek el a ballagásra sem. Ha meg akarsz szakítani minden kapcsolatot, akkor felesleges.


De a véleményem továbbra is az, hogy megpróbálhatnád elásni a csatabárdot. Mit veszthetsz? Max egy elpocsékolt délutánt és egy virágcsokor árát.

24. szafaripók (válaszként erre: 4. - 3da8f53e4a)
2013. ápr. 10. 12:52
Ergo te sem próbálkoztál személyes találkozásokkal....
23. szafaripók (válaszként erre: 1. - 3da8f53e4a)
2013. ápr. 10. 12:50

Nem tudom mekkora volt a gyerek, amikor először kicsit, aztán teljesen megszakadt a kapcsolat.

Gondold el, hogy ő a szüleivel élt tovább, akiknek nyilván nem te voltál a szíve csücske, nem várhatod el a gyerektől, hogy ő legyen (vagy neki kellett volna lenni) az okosabbnak.

Nem tudhatod, miért nem köszönte meg, talán nem is engedték, vagy olyat mondtak rólad, ami talán nem igaz, és ezért döntött így.

Akárhogy is: egyszer vállaltad a keresztszülőséget. Tudom, hgoy manapság ez "divat", de elsősorban felelősség is. Itt lenne a remek alkalom, hogy te megismerd azt a gyereket, akit Isten színe előtt keresztgyerekeddé fogadtál, és ő is megismerhet téged.

Én a helyedben elmennék a ballagásra, egy szép csokorral. Adnék neki valami jelképeset (nyaklánc, fülbevaló). Megmondanám neki, hogy nagyon örülök a meghívásnak, de nem tudok elmenni, DE szívesen elhívnád kávézni, cukrászdába, akárhova, ha neki van kedve, hogy ezt pótoljátok.

22. 9d7907a17a (válaszként erre: 21. - 3da8f53e4a)
2013. ápr. 10. 12:48
Akkor szerintem eldőlt, nem kell menned és ajándékot sem kell küldened.
2013. ápr. 10. 12:46

hmm....van az a közösségi oldal, ahol az unokatesója (az én fiam) által engem is megtalált volna eddig.


Váratlanul jöttek (vasárnap délben!)... ha akart írhatott volna, esetleg rákérdezhetett volna, hogy zavarhatnának-e ha ebéd időben jönnek hívogatni...


Nem írt.

20. 9d7907a17a (válaszként erre: 16. - 3da8f53e4a)
2013. ápr. 10. 12:41

Igen, de a szülői irányítás lehetett az is, hogy ne szóljon hozzád. Most viszont lehet, hogy ezzel a meghívással "lázad" az eddigi körülményekkel szemben.


Én pl. a középiskolai ballagásomnál tettem világossá, hogy többet látni nem akarom az apámat. Addig (8.-os ballagás, konfirmáció) mindig engedtem az édesanyámnak és nevelőapámnak, hogy igen, illik mert mégis csak az apám, meg az ő szülei. Egyébként meg éveken keresztül nem beszéltünk egymással. De az érettségi ballagásnál megmondtam, hogy most már elmúltam 18 és eltudom dönteni, hogy mit szeretnék és nem akarom őket ott látni, ha a megelőző négy évben nem voltak képesek egyszer sem jelentkezni.

19. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Gkreka)
2013. ápr. 10. 12:40
Még a legjobb szándékot is feltételezve sem adnék ajándékba többet, mint valami apróság. Esetleg megjelennék, aztán meglátnám, hogy mennyire érdeklem.
18. 3da8f53e4a (válaszként erre: 17. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 10. 12:39

:) gondolod, hogy azt fogja mondani, dehogyisapénznek!?....


Virágra gondoltam és csak a ballagásra. Ebédre és ajándékra nem - azt majd a keresztapja finanszírozza ..ha akarja...

17. 9d7907a17a (válaszként erre: 15. - Gkreka)
2013. ápr. 10. 12:38
Ezért írtam, amit írtam. Meg kell kérdezni, hogy ez a meghívás egy új kezdetnek szól, vagy csak a pénznek. Elég gyorsan tiszta vizet lehet önteni a pohárba. Ha előbbi, akkor menj, ha utóbbi akkor örökre be lehet fejezni.
16. 3da8f53e4a (válaszként erre: 10. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 10. 12:37

..ezt a kört már nem kell megfutnom, sosem éreztem vagy adta volna tudtomra, hogy fontos vagyok neki.


Van nekem is névnapom - ez a minimum - de sosem köszöntött fel még egy tábla csokival sem. Ez feltételezem szülői irányítás kellene,hogy legyen, mert én a gyerekemnek mindig jeleztem ha valamelyik keresztszülőjének "napja közelgett....

15. gkreka (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 10. 12:36
Talán az "érettségi" - jobban mondva az, hogy kinőtt a kamaszkorból - tényleg érettebbé tette, és esetleg komolyan gondolta a meghívást, hogy javítson a keresztanyjához fűződő viszonyán.
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - 204b0f6e6a)
2013. ápr. 10. 12:34
A kislyány részéről meg illet volna az ajándékot megköszönni, de rendszeresen nem tette meg, úh. kit érdekel a keresztszülőség, ha egy kis bunkó a csaj.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook