Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Középiskolába nem nyert felvételt a gyermekem fórum

Középiskolába nem nyert felvételt a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2
9. bc681dac13 (válaszként erre: 8. - Minden név foglalt)
2017. máj. 27. 22:42
Ha nincs hely, nincs mit tenni, másik iskolát kell választani.
2017. máj. 27. 22:39
Gmnáziumot jelöltünk, a központija átlagos lett, 7.-ben volt 2 tantárgyból 4-ese a többi 5-ös. A többi évben kitünő volt. 80-90 tanuló jelentkezett a sulikba ahová Ő is. Ilyen eredményekkel a másik két testvére simán bejutott. Igaz hogy akkor sokkal kevesebben is jelentkeztek.
2017. máj. 27. 22:32

Mi az, hogy helyhiány miatt? Nem is hallottam még ilyent.

Nem lett elég pontja gondolom, rossz lett a központi, vagy irreális sulikat jelöltetek be.

2017. máj. 27. 22:27
Helyhiány miatt egyikbe sem vették fel. Most igy jelenleg nincs még suli ahová tovább menjen.
2017. máj. 27. 22:25
Ilyenkorra már megvan az a lista is, amiben össze van gyűjtve, hogy melyik suliban hova hány hely maradt.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2017. máj. 27. 22:23
És a többi suli, amit megjelöltetek? Majd felveszik azok közül valamelyikbe. De ez már kiderült. Nem teljesen értelek.
3. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2017. máj. 27. 22:22

Amikor a jelentkezési lapot kitöltöttétek, meg kellett jelölni másik iskolát is. Ha az elsődlegesen bejelölt helyre nem veszik fel, automatikusan irányítják a második helyen megjelöltbe. Nézzétek meg annak az iskolának a felvételi listáját.

Beszéld meg az osztályfőnökével mi legyen tovább? Ha a középiskolai felvételijét gyengén írta meg és minden megjelölt hely középiskola volt, akkor olyan iskola marad, ahová nem kell felvételizni. Tehát valamilyen szakma tanulása. A legtöbb szakképző iskola elvégzése után lehet tovább tanulni és leérettségizni, sőt még azon túl is mehet tovább. Szóval vannak lehetőségek, körül kell nézni. :)

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2017. máj. 27. 21:55

Gondolom nem csak azt az egy iskolát jelöltétek meg, mennyen másikba.

Nekem az öcsém olyan sulit választott anno, amiből kettő volt az országban. Sikerült a felvételi, de a létszámba nem fért bele.

Azt a megoldást kapta, hogy következő évben felveszik, már felvételizni sem kell neki.

Ő nem akart egy évet lötyögni, beiratkozott egy teljesen más iskolába, hogy addig se felejtsen, de ott ragadt. :)

Nem tudsz mit tenni.

Nem ismerve semmilyen körülményt én semmi tanácsot nem tudok adni.

Kellene tudni, hány iskola van a környéken, milyen az átlaga, és milyen a többi felvett gyereknek. Annyira soktényezős a dolog, hogy én tényleg csak a másik iskolában gondolkodnék.

2017. máj. 27. 21:37

Sziasztok

Sajnos helyhiány miatt nem nyert felvételt a fiam a középiskolába. Ilyenkor mit tegyek? Fellebeztünk, de sajnos elutasitották.

Nem vagyok az a tipus, hogy kidobnak az ajtón és vissza megyek az ablakon. Tudom hogy a fiamról van szó, és mindent meg is teszek, de adnátok pár hasznos tippet hogy ilyenkor mi a teendő? A nagyobbik gyerkőccel nem volt ilyen helyzet. Neki sikerült a felvételi. Teljesen tanácstalan vagyok.

A válaszokat nagyon megköszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook