Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kovaszt kell keszitsek, de csak instant elesztom van! Azt is lehet futtatni, mint a rendeset? A tajekoztatora az van rairva, hogy nem kell. fórum

Kovaszt kell keszitsek, de csak instant elesztom van! Azt is lehet futtatni, mint a rendeset? A tajekoztatora az van rairva, hogy nem kell. (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 25. 20:45
Igazi kovász a pékségektől szerezhető be. Rgyébként az üzletben árultak közül előnyösebb a kockásat venni és használni.
10. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Kk2)
2008. okt. 25. 20:00
nyugodtan használhatsz, én a kalácsot is ezzel készítettem és finom lett, pontosan úgy, ahogy előttem mondták, csak rászórom a lisztre és kész.
2008. okt. 25. 10:05
Én rendszeresen készítek itthon pizzát, és mindíg szárított élesztőt használok hozzá. Nem kell felfuttatni, csak rászórom a lisztre a többi hozzávalóval, köztük a tejjel és vízzel és összedolgozom.
8. kk2
2008. okt. 25. 08:02
A szárított élesztőnek soha nincs olyan hatása,mint a rendes élesztőnek.Mi a tészták készítésénél soha nem használtunk szárított élesztőt ez inkább otthoni használatra találták ki.Pizza tésztához talán elég lesz.
2008. okt. 3. 22:26
koszonom szepen,mindjart neki is latok
6. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2008. okt. 3. 22:14

Azért ír kovászt, mert a pizzatészta eredetileg az olasz kenyértészta kimaradt része.

Ez pont, mint nálunk, csak mi nem teszünk rá olyan sok mindent, és lángosnak hívjuk, ez az eredeti, a most kapható lángosokat már másképpen készítik, de az eredeti ez lenne.


Tedd bele a lisztbe és úgy készítsd, az is elég és finom lesz.

5. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2008. okt. 3. 22:10
A pizzához én mindig instant élesztőt használok. Ugyanúgy bánok velem, mint a frissel, felfuttatom a tejben. Elvileg elég összekeverni a liszttel, de én úgy még nem próbáltam.
4. PRÜNCÖ (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2008. okt. 3. 22:07
INSTANTOST már én is használtam 2féle képen,de sosem kelt meg.
2008. okt. 3. 22:06
A kovász az nem élesztővel készül, hanem az előző kenyér anyagából, vagy ha arra a bizonyos amerikai sütire gondolsz, ami kovásszal készül, azt nem tudod másként, csak abból.
2008. okt. 3. 22:05

sziasztok!


Csak az lenne a kerdesem,hogy az instant elesztommel is kell kovaszt keszitsek? vagyis hogy ugyanugy mukodik e mint a rendesnel?


Egyszer futtattam tejben cukorral,ahogy azt tobb recept is irja,de a tesztam nem kelt meg:-(

Ha viszont kihagyom ezt a reszt es csak siman ontom ra a meleg tejet es mar gyurom is a tesztat akkor minden ok.


Most pizza tesztat szeretnek csinalni,de a recept kovaszt ir...

2008. okt. 3. 22:03
Kovaszt kell keszitsek, de csak instant elesztom van! Azt is lehet futtatni, mint a rendeset? A tajekoztatora az van rairva, hogy nem kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook