Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kotyogós kávéfőzőt hogyan és milyen gyakran tisztítjátok? fórum

Kotyogós kávéfőzőt hogyan és milyen gyakran tisztítjátok? (tudásbázis kérdés)


23. Macskanita (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2013. szept. 19. 13:17
köszike...meg sem fordult a fejemben...:-)
22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Macskanita)
2013. szept. 19. 13:00
fel kell keverni, mikor kifőtt
2013. szept. 19. 13:00

nekem sokáig volt kotyogós, a legjobb kávét főzi


sose mosogattam, sőt, ilyesmiről nem is hallottam.


Teljesen felesleges elmosogatni, elég elöblíteni, hiszen úgyis csak egy dolgot főzöl benne: kávét.

Az aljában csak forralt víz van úgyis, a szűrőjét meg csak ki kell öblíteni egy kis forró vízzel.


Vízkő ellen ecetes vízbe áztatás, utána üresen 1-2 átfőzés havonta elég,.

2013. szept. 19. 12:35
az "alja " a kávénak valahogy mindig erősebb, mint a teteje...:-) nektek is?
19. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 16. - 408020f45e)
2013. szept. 17. 12:45
Ezt egyszer én is megcsináltam, és a hiba oka: kifelejtettem a szűrőt!!!! Ott vigyorgott rám a konyhapulton. Mondtam is, hogy ennyi kávé nem is volt a főzőben, mint amennyi a falonvolt :DDDD
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Annie1130)
2013. szept. 17. 11:16

Bp.-i, tehát nem, talán akkor a készülék minősége is közrejátszhat. Az tény, nem egyformák, az árban is vannak óriási különbségek.

Apropó, a vízforralóm víztisztítós, jól következtél végül is. :)

17. Annie1130 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 17. 11:12
Biztosn azért mert lágyabb felétek a víz! ;)
16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. szept. 17. 11:10

Nekem már évek óta nincs kotyogóm. Volt, de egy alkalommal földurrant, mindenen úszott a kávézacc és a hüvelykujjnyi vastag villamosvezetéket is átvágta a darabjai, majdnem ott maradtam. Pillanatokon múlt. Feltettem a kávét és már gyanúsan sokára akart lefőni. Belenéztem, semmi! Elfordultam és kiléptem a kicsi konyhámból, akkor volt a nagy durranás, az áram elment, a kislányom éppen a szobában nézte a tv-t. Még a mennyezet is zaccos volt! Nagyon megijedtem.

Valószínűleg el volt tömődve a kotyogója, az okozta a bajt. Na azóta nincs!:)

Másmilyen van!:)

De, gondolom, hogy ha rendszeresen tisztítva van, nem okoz problémát. Én nem tisztítottam, mert eszembe sem jutott akkoriban, hogy kellene, vagy hogy hogyan kellene. A családban másnak nem volt ilyen és senki sem szólt, hogy időnként figyeljek rá. :)

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Eva7171)
2013. szept. 17. 11:04

Annyi hülyeséget lehet hallani, ahány kotyogó van kis hazánkban,és attól baja lenne valakinek, nem lenne egészséges ember. De tiszteletben tartom, hogy ez a véleményed, nem is akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről...csak magamban elgondolkodtam, amit felvetettél, mert én még sosem hallottam.

Illetve egyszer ment egy műsor a rádióban, amiben addig fejtegette a hivatásos mester kávéfőző, milyen a jó, hogy kiderült a több százezer forintos főzővel lehet igazi kávét készíteni, a többi car szerinte.

2013. szept. 17. 10:59
Nem én találtam ki,ezt azért megemlíteném.Ezt a rádióban egy műsor keretében beszélték hozzáértők,ha hazudtak hát én is.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Eva7171)
2013. szept. 17. 10:54
A családom ezt használja nem lett tőle bajuk, remélem nem is lesz. 3 éve kapszulás gépem van, ami fantasztikus kávét készít, de ahol kotyogóval főzik, ott is megiszom, szerintem kávéminőség függő is.Mitől égne meg a kávé?? alatta víz van, ahogy hevül azonnal gőz keletkezik. Hááát akkor már egészségtelenebb a kávé maga, hiszen a szemeket pörkölik.
12. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 11. - Macskanita)
2013. szept. 17. 10:53
nekem is ezt mondják, azért szeretnek nálam kávét inni, mert olyan "kávé ízű kávé" :)
11. Macskanita (válaszként erre: 8. - Eva7171)
2013. szept. 17. 10:52
Nem tudom, én meg pont azért ezt vettem, mert sosem volt még ilyenem, és másnál amikor ittam, olyan igazi kávéízű kávé volt...:-)
2013. szept. 17. 10:50
Enissa, ezért is írtam ki a kérdést, mert páran mondták nekem, hogy feleselges minden nap elmosogatni mosogatószerrel, mert akkor esetleg benne van a pakliban, hogy "habos" kávét főzök, és aromája úgy lesz igazán, ha csak öblögetem...viszont a boltban meg azt mondta az eladó, hogy minden egyes főzés után mosogatószer neki....huh...:-)
2013. szept. 17. 10:48
Max. sima vizzel kell elöblíteni, a kotyogós lelke pont abban rejlik, hogy nem szabad mosószerrel elmosni (olaszok is így tisztítják). Én max. ecetet szoktam a víztartó részébe rakni pár órára és ennyi. Nem főzök át rajta semmit sem.
2013. szept. 17. 10:48
Állítólag nem is jó a kotyogós kávéfőző,pedig régen mindenki ezt használta.Megég benne a kávé,ettől keserű és az éget dolgok tudja mindenki miért nem hasznosak.A keresztszüleimet sikeresen lebeszéltem és vettem nekik másfajtát.Mindenki saját döntése amúgy ,de szerencsére én sose ittam belőle készültet
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Annie1130)
2013. szept. 17. 10:46
Na én akkor, mint háziasszony lehúzhatom magam, még a vízforralót is 1/2 évente vízkőtelenítem ecettel, de azért nem robbantgatom ám. :DD
2013. szept. 17. 10:44

Én amikor kotyogóm volt évekig csupán átöblítettem. Számomra sok ez a tisztogatás.

Maga, hogy kinyomja a szűrőn a vizet, nagy hőfokú víz ami ugye sterilizál.

5. Annie1130 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. szept. 17. 10:42
Én minden használat után elmosom és kb. 2 hetente ecettel vízkőtlenítem, nem várom meg, hogy annyi legyen rajta, hogy le kelljen robbantgatni.:)
2013. szept. 17. 10:41
Mindennap elmosogatom,amikor kell ecetet öntök bele egy éjszára,másnap csak sima vízzel átfőzöm ,kétszer.
2013. szept. 17. 10:41
Nem igazán jó mosószerrel mosogatni, pont az a jó benne, hogy kávé illata maradjon, majd észre veszed mikor igényel tisztítást. Olyankor ecetes vízzel főzd át, az ecet illata (szaga) elpárolog majd.
2013. szept. 17. 10:37

Sziasztok!

Vettem egy kotyogóst.

Nos, milyen sűrűn kell mosogatószerrel elmosni, illetve hogyan kell majd vízkőtleníteni? Ti hogy csináljátok? Köszike!

2013. szept. 17. 10:36
Kotyogós kávéfőző tisztítása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook