Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kötésben jártasak segítségét szeretném kérni. fórum

Kötésben jártasak segítségét szeretném kérni. (tudásbázis kérdés)


18. sunco
2011. márc. 27. 16:31
én is poncsót szeretnék.jár még erre valaki???
2010. ápr. 14. 20:08
Sziasztok.Tudna valaki tanácsot adni,hogy kell poncsót kötni?Előre is köszönöm.
2010. márc. 14. 08:40

Nekem a 2 szemet símán összekötök, és azt az 1 visszateszem. Megint 2 összekötök, és a jobb tűn lévőt a balra teszem vissza. érthetőre sikerült? :-)

Talán rájöttem hogy számolhatom ki, melyik tűvel mekkora méretre kell csinálni, ne legyen nagyon nagy...

2010. márc. 13. 22:21

Rengeteget kötöttem, horgoltam életem során, fiatalabb koromban.

A kötés eldolgozása: Lehet kötőtűvel, vagy horgolótűvel. Kötőtűvel: A jobb kötőtűvel egy szemet leveszel, a bal kötőtűről az első szemet simán lekötöd, majd ezta szemet áthúzod az első szemen,s leengeded. Így folytatod, és a végén nem marad egy szem sem a bal kötőtűn.

Horgolással: Leemeled a horgolótűvel az első szemet a bal kötőtűről. A következő szembe hátúlról beleszúrsz, majd a szálat átvezeted az első szemen is, s a bal kötőtűről leengeded a szemet. Így folytatod tovább, végűl az összes szem elfogy a bal kötőtűről, s befejezted a munkát.

2010. márc. 13. 07:51

Sokat kötötem évekkel ezelőtt. Nem azt felejtettem el. Ez régebben is gond volt : csináltam próbakötést azzal a vastagságú tűvel, amivel a " ruha " készülni fog.

De mindig nagyobb lett, pedig viszonylag egyformán kötöttem.

Próbakötés szerint hogy számoljuk ki, hogy ne tévedjünk nagyot, és ne kelljen visszabontani, vagy átalakítani. Mert az utóbbi időbe nem jött be ez a módszer.

Hónalj magaságába láttam igazán, nagy lett.

Lefogyasztottam, hogy az a rész átkerüljön az elejére.

Így is nagynak találom.

Talán úgy, hogy egyeneset kötök a " vállszélsségnek " megfelelő szemszámmal. És a hónalj magasságban fogyastok hónaljat??

( aki tud kötni, érteni fogja, remélem legalábbis )

Én minden esetbe lefogyasztom a befejezést...

találtam egy oldalt. keresőbe " kötés fogyasztás - t " írtam be.

Szerintem nagyon értelmesen leírja, egy gportáloson.

Illetve ha kész az eleje és a háta, ősszevarrom, és pár soros kötéssel körbekötöm a karlukat, el is fog " tűnni " az, amit én hibának látok??

2010. jan. 21. 11:12
köszi! :) igyekszem lustán kötni,csak tényleg még bele kell jönnöm! Már nagyon rég kötöttem,akkor ment,de annyira kijöttem a formából!
12. era06
2010. jan. 20. 19:47

:) ez körkötőtű

Vastagság sem mindegy, lehet nagyobb kellene.

Nem kell szorosan fogni a tűt, hogy görcsötkapjon a kezed!

Szépen lazán, a húrkot ne húzd át szorosan a másikra.

Kezdők szokása a nagyon szoros kötés.

Próbáld lustán, unalmasan csinálni.

2010. jan. 20. 19:20

Igen arra gondoltam! :) Szerintem nekem körkötőtűm van,az olyan ugye hogy a két tűt összeköti egy damil szerű anyag? :) Bocsi,de nagyon kezdő vagyok!

És a tűk vastagságán mi múlik?

10. era06
2010. jan. 20. 18:51

Arra gondolsz, hogy a tűn nagyon szorosan van, és nem tudod beleszúrni a másikat?

Használj körkötőtűt. Az lustit, nem tudsz görcsösen kapaszkodni bele mint a hósszú tűbe.

2010. jan. 20. 18:17

sziasztok!

Nekem kötésnél nagyon szoros az egész és alig tudom átfűzni a szálat! :) Ennek a mi a technikája,mit csinálok rosszul?

2009. dec. 11. 18:12
Én sem kötöttem már legalább 1 éve, pedig nagyon szeretek. Az a baj, hogy szerintem nagyon felment a fonalak ára. Mikor én kezdtem, akkor még érdemes volt megvenni a fonalat. Olcsóbban jöttem ki ha megkötöttem egy pulcsit, mint ha készen vásároltam. Ma már sajnos nem.
2009. dec. 10. 22:35

Én egész fiatal koromban kezdtem el kötni tanulni, szimplán könyvekből, és sikerült is. Tudtam jó pár mintát, a végén már újságból kötöttem meg szinte bármit. Még babát, zoknit, kesztyűt is. De ez már jó rég volt. Legalább 5-6-7 éve nem is fogtam tűt a kezembe, idő nincs rá sajna... Így tuti elfelejtettem mindent.

Horgolni is jó dolog édesanyám kiválóan tud..

2009. dec. 10. 21:06

Köszi szépen.

Nem vagyok az a nagyon kézügyes, ezért egyelőre csak egyszerű sima kötésre vállalkoztam - így egyforma a két oldala.

Igen, nem egyszeű elkezdeni: minden mozzanatot, beleértve a rojtkészítést is, szépen külön begyakoroltam. :) Legközelebb már valami bonyolultabb lesz soron.

2009. dec. 10. 20:59

Egyáltalán nem megmosolyogtató. Mindenki elkezdte egyszer, én is. Jaj de hányszor mentem segítségért.

Az elfűzésre különösebb technikám nincs. A színéről minél kevésbé látszódjon, ne legyen zavaró.

2009. dec. 10. 20:52

Köszönöm :) Biztos megmosolyogtató a kérdésem. :)Amúgy én is inkább az elfűzésre hajlottam.


Valami "technikát" tudsz javasolni az elfűzésre, vagy úgy "érzésből" csináljam?

2009. dec. 10. 20:44
Ne hogy levágd rövidre, mert akkor tényleg könnyen felbomlik. Én minden alkalommal elfűzöm a szálakat.
2009. dec. 10. 20:41

Életem első sálját kötöttem meg, a befejezéshez szeretném a segítségeteket kérni.

Mit tegyek a fonalváltásnál, illetve a kezdő és záró szemnél a visszamaradó fonalvégekkel? Próbáljam meg a lehető legrövidebbre vágni? Vagy fűzzem be horgolótűvel a környező szemekbe őket?

Nem szeretném, hogy mosás vagy viselés közben egyszer csak elkezdjen „lebomlani” – karácsonyi ajándék lesz.

2009. dec. 10. 20:40
Kötésben jártasak segítségét szeretném kérni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook