Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelezvény írása fórum

Kötelezvény írása (beszélgetős fórum)

5. Nikike1988 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 14. 23:37

szia.

Nagyon köszi a segítséget.Közben találtam 1 mintát is és a tiédet meg azt "összevegyítve" írtam meg.

2010. nov. 14. 18:11

A kötelezvény


A kötelezvény olyan ügyirat (írásbeli nyilatkozat), amelynek kiállítója elismeri valaminek (dolognak,tárgynak) az átvételét, használatát. Ugyanakkor kötelezettséget vállal a pénzösszeg visszafizetésére, illetőleg a kapott tárgy vagy szolgáltatás visszaadására, viszontszolgáltatására, visszadására x. időn belül.


Pl. X.Y. valamilyen utca hsz. alatti lakás albérlője.

Kötelezem magam arra,hogy az átvett állapotban és a berendezési tárgyakat hiánytalanul átadva, az albérleti díjat rendezve x időn belül a főbérlő rendelkezésére bocsátom.

Tudomásul veszem,hogy a főbérlő az esetleges késedelmemért napi x forintot számol föl.

Kötelezem továbbá magam arra is, hogy a használati tárgyak megrongálásáért, elvesztéséért,megfizetem a főbérlő által megállípított reális összeget. (melyekről beköltözése, előtt fotók készültek)

Hely,év.hó nap. név.

3. Nikike1988 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 14. 13:38

aha akkor félreértelmeztem...:)


szóval az albérlő írja a kötelezvényt..

és mi ennek a formája?gondolom kötött formája van ?

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nikike1988)
2010. nov. 14. 13:33

Kötelezvényt ilyen esetben az albérlő írhat, hogy kötelezi magát x. időn belül elhagyja a tulajdonodat képező lakást, és rendezi az anyagiakat.

Véleményem szerint Neked ilyenkor felszólítáást kellene írni, lehet tévedek.

2010. nov. 14. 13:28

sziasztok


Egy olyan dologban lenne szükségem segítségre hogy társadalom ismeret órára kötelezvényt kell írni...

Témája: én vagyok a tulaj és az albérlőim szerződése lejárt.Tehát albérlet visszaadása...


Tudna ebben valaki segíteni nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook