Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelező vagy nem az ovi? fórum

Kötelező vagy nem az ovi? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 24. 11:19
Szerintem az ovitól csak jobb és könnyebb lesz , ha most jön a második gyerek. Beszoktatásnál lesznek gondok szinte biztos, de után a agyereknek is jó.
17. dolgozolaany (válaszként erre: 16. - 116212323c)
2012. febr. 24. 10:14

Igen, sajnos igaz, amit a védőnő mondott Neked.

Iskolás gyereknél beszélünk az un. tanulási zavarokról. Óvodás korban ezeknek a neve tanulási zavar veszélyeztetettség és ekkor, még iskolába lépés előtt kell őket megszüntetni, hogy a későbbieknek ne súlyosbodjanak és ne váljanak tényleges tanulási zavarokká. Erre jó az a számos ovis játék, játékos feladat, amit játszanak az óvónénik a gyerekkel. "Fejlesztés" megy az oviban, napi rendszeres étkezés, szocializációs szabályok megtanulása, iskolaéretten kell kilépnie az óvodában a gyereknek és elhiszem hogy pl. Te foglalkozol vele, de a törvényt be fogják vezetni. Érdemes figyelni a módosításokat, hátha ide is betesznek majd. :D Még van addig egy kis idő.

2012. febr. 24. 02:56

én beszéltem a védőnővel és azt mondta azért akarják bevezetni a törvényt mert sok kisgyerek (kihangsúlyozta hogy kisebbség) nem kap elég ingert a megfelelő fejlődéshez és sok helyen a napi 1x meleg-étkeztetés is gond....

szerinte nagyon rossz hogy mindenkit egy kalap alá vesznek, de ugye hogyan is különböztethetnék meg a gyerekeket????? ezért inkább törvénybe hozzák....

Mint említettem és mondta a védőnő is hogy nekünk a Kistesó érkezése végett a lehető legrosszabb legkényesebb időpontba lenne ez most ha bevezetnék...

amúgy én is hasznosnak gondolom az ovit nem vagyok ellene, de ne akarják megszabni nekem aki teljesen ellátja a gyermekét mint megfelelő foglalkoztatásokkal mint étkezést tekintve is....

Egyáltalán nem hanyagolom el és nem is éhezik...

de ha úgy érzem hadd döntsem már el én hogy 3évesen vagy 4évesen szeretném oviba-járatni

15. dolgozolaany (válaszként erre: 12. - 16e2bc9435)
2012. febr. 23. 15:58
5 éves kortól kötelező jelenleg. Bemásoljam mit és hogyan fogadtak el 2011. dec. 20-án? Vagy rá is kereshetsz. a neten :-)
2012. febr. 23. 10:51
Szia!Az én fiam idén nyáron lesz 3 éves és már az ovitól megkaptuk a levelet, hogy idén ősztől kötelező neki az ovi.De kaptam egy levelet amelyben a zalaegerszegi intézmény fenntartó azt írja, hogy 2014-től lép érvénybe a törvény
2012. febr. 23. 10:11
Nálunk itt Borsodban 5 éves kortól kötelező, de szerintem az egész országban......
2012. febr. 23. 08:58
Sokan mondják hogy nekünk 4-éves kortól
2012. febr. 23. 08:57
Sziasztok segítenétek nekem???Én 2008-09.29-én szültem,most már én sem tudom hogy hány éves kortól kötelező az óvoda nekünk??
10. dolgozolaany (válaszként erre: 7. - B3ce5a4819)
2012. febr. 23. 08:09

5 éves kortól kötelező a beíratás 2014-ig, ahogy írtam. Kivéve, ha közben mégis hamarabb vezetnék be a 3 éves kezdést, de nem fogják.


Családsegítőhöz, gyermekjóléti központhoz lehet pl. fordulni. Veszélyeztetettség fent áll-e pl.?

2012. febr. 23. 06:48

Mifelénk sem vezették még be a kötelező 3 évet oviskorhoz.....én néha még ki is használom, mert a kicsi full asztmás és a középső lurkó ovis. És ha a kicsi éppen fullad, akkor nem szoktam vinni a másikat oviba, csakhogy a kicsinek ne hozzon haza járványos időszakokban plusz vírusokat, bacikat. Az óvónénik mifelénk partnerek ebben, de ezen csak olyan 3-4 napos dolgok.

Egyébként nálunk augusztus végén született a kicsi, és olyankor ugye sokan nem viszik a nagyobb gyerekeket oviba/bölcsibe kis ideig, pontsan azért, hogy ne élje meg 2lepasszolásként" a nagytestvér. Mi így 7 hetet voltunk otthon szeptember elsejétől. És beírják , hogy rendkívül körülmény, vagy mi, mert kistesószületést annak veszik - legalábbis ezt az itteni óvónéni mondta.

2012. febr. 23. 06:33
Eddig úgy tudtam 5 éves kortól...arról nem is tudtam,hogy új törvény lett :D
7. b3ce5a4819 (válaszként erre: 5. - Dolgozolaany)
2012. febr. 23. 05:25
szia.Én úgy tudtam,hogy idén szeptembertől lesz kötelező.De mi van akkor ha egy gyerek már 4 és fél éves,és talán ha 2 hónapot járt oviba,mert az anya cseszik mindenre,és persze az anyának nincs melóhelye,éppen az aktuális pasival tartatja el magát.ilyenkor mit csinálnak egy ilyen nővel?
2012. febr. 23. 04:37
szerintem semmi gond nincs azzal, ha a gyerekne oviba kell járnia...nehz a beszoktatás, de sokat tanulhat ot is, már elkezdik a szocializálását a gyerekeknek, beilleszkedését, stb... mindenképpen szükségesnek tartom!
5. dolgozolaany (válaszként erre: 1. - 116212323c)
2012. febr. 22. 22:57

Szia!

Elfogadták tavaly december végén az új köznevelési törvényt, DE elnyújtott bevezetésekkel! Vagyis a Téged érintő kérdésre a válasz:

2014. szeptember 1-től lesz kötelező a 3 éves kortól való óvodába járás.


Pl. 2013.01.01-től érvényesek a tankötelezettségre vonatkozó szabályok.

2012. febr. 22. 22:41
Kérdezd meg az óviban a vezető óvonőt,neki tudnia kell,mikortól lép érvénybe ez a törvény.
2012. febr. 22. 22:33

ez nagyon jó lenne

mert pont aug 25re vagyok kiírva a kis tesőval, és nem akarjuk hogy az legyen a Lányomba hogy Ő megy napközbe én meg itthon a picivel, félek nagyon befolyásolná a kapcsolatukat

Meg ha nem így lenne se állt szándékunkba most beíratni még

2012. febr. 22. 22:30

Szia :)

Nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy tudom, hogy 2014-től?

2012. febr. 22. 22:27

Sziasztok, szeretném megkérdezni mert minket pont érintene hogy most kötelezővé tették a 3éves gyerekeknek az ovit?

köszönöm a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook