Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelező 3 évesen oviba járni? fórum

Kötelező 3 évesen oviba járni? (tudásbázis kérdés)


13. 7823df1f23 (válaszként erre: 10. - Solmyr)
2012. júl. 5. 21:24
falun ez működik..a városban nem..
2012. júl. 5. 13:30

Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok:)

Igazából nálunk van a városban 4 ovi és ennek az oviknak 1 közös igazgatójuk van és ő szortírozza a gyerekeket.Van olyan gyerek is akinek a város másik végébe kéne oviba menni.Nekem az a próblémám,hogy másik,jó oviba szerettem volna vinni a gyerekem,de nem lehet.Jövőre viszont nem lesz közös óvoda vezető,és azt ajánlották,ha tudom hagyjam otthon a gyereket,mert jövőre biztosan felveszik abba az oviba ahova akarjuk vinni. Úgyhogy ha tényleg nem kötelező még oviba vinni akkor lehet tényleg jobb volna itthon.Hát még kigondolom mit is csináljak igazán,mert ő is menne már,mert nagyon szeret gyerekek közt lenni.Evvel az ovival az a bajom,hogy vegyes csoportok vannak,tehát együtt vannak a 3 évesek és a 4-5-6 évesek is.Nem igazán érzem ezt jó megoldásnak.

Azért köszönöm a válaszokat.

11. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 10. - Solmyr)
2012. júl. 5. 11:31
Szia.Annyiban jó ötlet hogy az első két év nem kötelező,hogy a szülő felmérve gyerekét eldöntse hogy kell-e neki a társaság,igénye van rá,vagy sem.Van olyan gyerek akinek nyűg,van akinek jót tesz.Az a szülő aki pici tesó mellett is viszi,nem kényelemből teszi,hanem a gyereknek kell a társaság.Meg minél korábban kezdi,annál önállóbb lesz és hamar beszokik.Az viszont hátrány hogy van aki tudja hogy a gyereke otthon unatkozik,mégsem viszi,mert otthon van a kicsi.Pedig a legtöbb gyerek igényli.Amúgy 2014-től lesz kötelező
10. solmyr (válaszként erre: 7. - 7823df1f23)
2012. júl. 5. 08:47

ovija válogatja...bár mi falunk lakunk:


a kisebbik fiam tavaly május elején született a nagyobbik pedig 1 hónap múlva kezdte az ovit

az elején ebéd után hoztam őt haza, de már jó ideje ott is alszik, így 1/4-4 felé hozom el, nyáron is.

Itt nem csináltak belőle problémát, csak amikor szóltam, hogy ott fog aludni akkor húzta fel az óvónő a szemöldökét. De ezt leszámítva, semmi gond - vagy csak nem mondják. :P

Más pici babás anyuka gyereke(i) is ugyan így egész nap járnak oviba.

És nem azért járatom a nagyot oviba mert nem akarok vele foglakozni!!!! hanem mert imádja az ovit.

2012. júl. 5. 08:47
2014-től lesz kötelező, ahogy itt többen írták már - az új Köznevelési Törvényben írják elő (de számos mentesség lehet ez alól majd)
2012. júl. 5. 08:35
csak a nagycsoport kötelező, az iskolaelőkészítés miatt.
2012. júl. 5. 08:30

nem kötelező..sőőőőőőőőt..mivel van kistesó,csak 4 órában veszik fel..nehogy már anyukának túl jó dolga legyen otthon..pfffffffffff....

én egyébként azt mondom,hogy 4 órára,ha beadod,azzal nem fogsz ártani neki..szocializálódik egy kicsit..most még könnyebben beilleszkedik,mint késöbb...

6. t_marcsi (válaszként erre: 4. - T_marcsi)
2012. júl. 5. 08:23
Még nincs rá törvény, azt találtam infónak, hogy 2014-től lép életbe várhatóan. Úgyhogy ha nem viszed oviba, akkor nem megy :) Nem kötelezhet (amíg törvény nincs rá) rá senki, hogy elvigyed. Csak akkor időben mondd le az ovit (minnél hamarabb), hogy a helyére felvehessenek mást. Biztosan nálatok is van olyan, akit elutasítottak.
2012. júl. 5. 08:23
2014-től lesz kötelező 3 éves kortól.
2012. júl. 5. 08:21

[link]


Nagyhirtelen találtam egy ilyet, de nem tudom, végül lett-e belőle törvény.

2012. júl. 5. 08:18
Nem . 5 éves kortól napi 4 óra óvodai nevelésben kötelező részt venni.
2012. júl. 5. 08:18
Az utolsó év kötelező
2012. júl. 5. 08:17
3 éves a kislányom,most van egy 3 hónapos kistesója is.Felvették az oviba ,de nem szeretném oda járatni.Azt javasolták,jövőre próbáljuk meg a másik ovit ,amit szeretnénk.De felreppent olyan hír is,hogy ha nem jár oviba a gyerek akkor megvonják a családi pótlékot. Erről ki mit tud? Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook