Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelezhető az ottalvós tábor? fórum

Kötelezhető az ottalvós tábor? (tudásbázis kérdés)


2017. febr. 14. 15:05
Nem. A saját döntésed, nem kötelezhet senki rá.
12. szecsilla (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2017. febr. 14. 14:59

Köszi az ötleteket :) Nekem ebbe nincs beleszólásom, mert én felsőben tanítok, ezt a tanítónénik szervezik.

Hát majd valahogy alakul. Én tényleg csak arra voltam kíváncsi, hogy kötelezhetik-e, ha esetleg valaki nem akar menni.

11. zsanci79 (válaszként erre: 6. - Szecsilla)
2017. febr. 14. 14:22

A gyerekeket le kell fárasztani, csomó közösségi dolgot kell csinálni, és beesnek az ágyba :)

Sajnálom, hogy nem szeretne menni, de nem hiszem, hogy ugyanaz a tábor lenne, mint tavaly. Esetleg bíztathatnád, könnyen elképzelhető, hogy ez sokkal jobb lenne már, s nyilván ő is egy évvel idősebb már.

Ha ez konkrétan osztálykirándulás, akkor adnék ötleteket a lefárasztáshoz, ha már te is tanár vagy ott.

Nálunk ezek voltak (elsős osztály 3 napos kirándulás!):

- ki mit tud előadás - mindenki készült valamivel, tánc, ének, bűvészkedés, stb.

- párnacsata

- disco kifulladásig :) (ezt élvezték a legjobban)

- palacsintaevő verseny


Úgy veszem észre, kreatív és jó tanítókban hiányt szenvedünk sajnos :(

2017. febr. 14. 14:17
Nem voltak kemények a szavaid, sőt, mint kívülálló lehet, hogy én is így szólnék hozzá egy hasonló témához. Csak ez most nagyon összetett helyzet. És még az is lehet, hogy a lányom meggondolja magát és el akar menni. Akkor nem fogok nemet mondani. Csak bosszant, hogy nem adnak alternatív megoldást , mert 100 gyereknél kizárt a 100%-os beleegyezés.
9. 4c1a787e8f (válaszként erre: 6. - Szecsilla)
2017. febr. 14. 09:31

Nem értem.

Nekünk életünk legnagyobb dolga volt, hogy elmehettünk 3 napos osztálykirándulásra harmadikban. Igen, este jön az a kicsit rossz érzés, de azért vagyunk/voltunk emberek, gyerekek, hogy ilyenkor a megküzdési stratégiákat bevessük.


Hihetetlen egy elkorcsosult szerencsétlen nemzedéket nevelünk a túlféltésünkkel, és nem is vesszük észre. Nem, nincs baj azzal, ha pár órára rossz neki. Ettől - is - fejlődik, és válik emberré.


Egyébként meg kötelezni nem lehet, de b verziónak ott van az orvosi igazolás. 3 napot meg a szülő is igazolhat.


Ugyanakkor azért az elgondolkoztató, hogy mit is jelent a mai gyerekeknek az iskola, a közösség, a tanárok, és fordítva, a tanároknak a gyerekek, ha ide jutottunk. Nyilván nem egy irányból sánta a ló.


Bocs a kemény szavakért, de ez a véleményem.

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Szecsilla)
2017. febr. 14. 08:43
Nem lehet kötelező, ez 1000%
2017. febr. 13. 17:28
Biztos vagyok benne, hogy nem kötelezhetik ilyesmire.
6. szecsilla (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2017. febr. 13. 17:21
Nem, sajnos nem. A nyáron voltunk egy ilyen táborban, én is voltam vele, mert óraadó vagyok abban az iskolában és megkértek, hogy menjek én is. Hát borzasztó volt látni este azt a sok síró gyereket, akik még túl kicsik voltak ehhez és a pedagógusok hozzáállását. A lányom már akkor, minden ráhatásom nélkül azt mondta, soha többet. Na de ez nem ilyen tábor lenne, hanem kötelezni akarják. Meg tudom oldani a felügyeletet.
2017. febr. 13. 17:08
Gondolod a gyerek nem élvezné?
2017. febr. 13. 17:08

Nem. Semmilyen kirándulásra táborra nem vagy kötelezhető.

Mindegy hány napos, az egynaposra sem.


Sőt, biztosítaniuk kell felügyeletet.

3. kisj
2017. febr. 13. 17:07
Szerintem nem kötelezheti, de a gyereknek biztosan jó móka lenne:)
2017. febr. 13. 17:03

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy az iskola kötelezheti az első-négy osztályt, hogy két éjszakás táborba menjenek, mivel az iskola átépítés miatt az utolsó két hétre nem tudnak tantermet biztosítani?

Erre vonatkozó jogszabályt sehol sem találok.


Válaszotokat köszönöm

2017. febr. 13. 17:02
Kötelezhető az ottalvós tábor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook