Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kötelességtudatra nevelés - ki, hogyan csinálja? fórum

Kötelességtudatra nevelés - ki, hogyan csinálja? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 17. 09:32
A kisfiam 16 hónapos, és segít a terigetésnél, a száraz ruha leszedésnél, és már egész ügyesen összepakolja a játékokat, amikor szólunk neki.
22. becseiagi (válaszként erre: 7. - H.Ancsi)
2010. febr. 17. 09:30
Nálunk dettó ugyanez a helyzet! A nagyobbik már tudja mi a dolga, 7 éves, első osztályos. De a kisebbik 4 éves lesz jövő hónapban, és egyáltalán nem akar segíteni, pakolni, ágyat igazítani. Mit csináljak vele? Már megőrülök! :)
21. f111b04f6f (válaszként erre: 15. - 01c8755c79)
2010. febr. 17. 09:27

Ahogy a mondás tartja:"A vér nem vállik vízzé".

Nagyon nem kell aggódni, bár 20 után is megváltozhat az ember rossz irányba, de ahhoz igen el kell rugaszkodni az alapoktól.

20. 3a0842d373 (válaszként erre: 19. - 3a0842d373)
2010. febr. 17. 09:26
Ja, és ami a legjobban bosszant, tőlünk egyáltalán nem ezt látja.
19. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - H.Ancsi)
2010. febr. 17. 09:25

Próbáltam már a pénteki napközit is, de nem tartott sokáig. Tv-s mesenézést, számítógéphasználatot vontam meg (jó, nem lóg állandóan ezeken, lehet, hogy emiatt nem tűnt fel neki a megvonás) barátnőzés megvonásával is próbálkoztam.

Legutóbb én kérdeztem meg, hogy mit tegyek most vele, ő mit csinálna, ha anyukaként az én helyemben lenne. Találjon ki magának büntetést.

Mondanom sem kell, az volt a válasz, hogy nem tudja. Sportról, mozgásról letiltani nem akarom....

áááááááááá!

18. 78826dc958 (válaszként erre: 16. - H.Ancsi)
2010. febr. 17. 09:25

azt sejtem:)))

nálunk is sokszor elfelejt a gyerek papucsot felvenni!!

én meg odamegyek és játékosan rálépek a lábára hogy vegye észre!!persze nem erősen!

17. f111b04f6f (válaszként erre: 10. - 78826dc958)
2010. febr. 17. 09:22
A párommal igen sokat beszélgetünk és ezzel kapcsolatban megállapítottuk: eleink igen elszúrták amikor a gyermekeiket óvták a széltől is. "Az én gyermekemnek jobb sora legyen, csak tanuljon a gyerek." ..... hát tanult is, de a kötelességtudatot igen egyedien értelmezik. Főnök lett a lelkem, és érdekes módon csak a beosztottjainak vannak kötelességei, ami neki van az sajnos inkább félelemből ered. Egy kissé elkalandoztam, bocs.
16. H.Ancsi (válaszként erre: 13. - 78826dc958)
2010. febr. 17. 09:19
nálunk a papusz viselése felejtődik el mindig, azt találtam ki, hogy hétvégén összeszedtem az összes zoknijukat és kimosattam velük kézzel -erősen vissza kellett magam fogni,hogy ne vihogjak -,
15. 01c8755c79 (válaszként erre: 12. - F111b04f6f)
2010. febr. 17. 09:17
:o)) Az én gyermekem 17,5 évig volt kötelességtudó, rendes, szorgalmas... és fegyelmezett... aztán 17,5 éves korában elköltözött (szerencsére csak anyuhoz)... és lázad ezerrel. Azt mondják, hogy amit az elmúlt 17,5 év alatt beleraktam... az nem múlik el nyomtalanul.. remélem én is.
14. H.Ancsi (válaszként erre: 11. - 3a0842d373)
2010. febr. 17. 09:17
igen ez a legnehezebb fogást találni, próbálj valami extrát beigérni, ha mondjuk egy hétig minden rendben van, nyilván van valami,amit nagyon szeretne. Nálunk a kislányomnál, aki olyan szétszórt, hogy hihetetlen, most azt csináljuk, hogy ha nem kap azért fekete pontot a héten, mert elfelejtett valamit elvinni, vagy megcsinálni akkor pénteken nem kell ottmaradnia a napköziben, ez müködik
13. 78826dc958 (válaszként erre: 7. - H.Ancsi)
2010. febr. 17. 09:15

Nekem is ez a véleményem!

Fontosnak tartom.

Ebből a szempontból szigorú vagyok!Ha nincs rend a szekrényben megcsináltatom vele.Addig amég nem lesz jó!Mindig mondom neki hogy ami szennyes azt tegye be had mossam ki!Válogassa át!

Reggel felkel és rendben hagyja itt a szobáját.Ágyazás,ruha összehajtás,szőnyeg megigazitása stb.Nem egy nagy feladat szerintem.

És valóban nevelés kérdése!És persze példamutatás!

Ne várja el egy olyan anya a gyerekétől a rendet és a fegyelmet ha maga sem olyan!

12. f111b04f6f (válaszként erre: 7. - H.Ancsi)
2010. febr. 17. 09:12
Örömmel olvasom, hogy vannak még ilyen "rossznak" egyáltalán nem mondható anyukák. Szerintem jól tetted, hogy korai gyermekkorban feladatokat adtál gyermekeidnek. Sokan kissé el vannak tévedve, amikor azt hiszik a gyerek elérte a 18 éves kort és ekkor varázsütésre tökéletes, rendes, szorgalmas, emberséges, törvénytisztelő, KÖTELESSÉGTUDÓ lesz. Alapok nélkül ez szinte kilátástalan dolog. Ismereteim szerint, amelyik gyerek 9 éves koráig nem tanulja meg ezeket a dolgokat, utána fognak jönni az igazán nehéz dolgok.
2010. febr. 17. 09:11

Sehogyse csináljam ..... hmmm, lassan betelik az ellenőrző, mert nincsenek rendben a dolgai, nem jelöli be a házit, tehát meg sem írja, most éppen két tanóra könyveit találtam meg, amit be kellett volna vinnie....

Másodikos gyereknek még kell segíteni bepakolni? Nem tudom ... nem akarnám csinálni.

Baba kora óta nem találok "fogást" a saját gyerekemen. Ha bármit megvonok tőle, elveszem a játékát.... ő maga hozza oda, hogy "odaadom szívesen, én már úgyis eleget játszottam vele" "anyucika, aludj vele nyugodtan, én már kijátszottam magam vele", na meg "odaadom szívesen, nem vagyogy sóder" (sóher).

Agyon nem csaphatom!

10. 78826dc958 (válaszként erre: 5. - F111b04f6f)
2010. febr. 17. 09:03

kiváncsian várom:)

lehet hasonló véleményen vagyunk??

egyébként szerintem ez egy nagyon fontos dolog!!!hogy a gyerek megtanulja ezeket a dolgokat!

2010. febr. 17. 09:02
Sehogyse csináld, úgy csináld. XD
2010. febr. 17. 09:02

Szia!

Az én fiam elsős.Ő pakolja el a cuccait!Mindent.én csak ellenőrzöm.Egyszer volt csak probléma:)

hazajön suliból,tanul és segitek neki de utána ő pakol.a tesire is ő rakja el magának minden napra a tiszta pólót,nadrágot és zoknit.A szennyest délután fogja és viszi a szennyes tartóba.

már egész kicsi korától a rendre nevelem.Együtt raktunk rendbe a szekrényében stb.Mutatom,hogy szoktam hajtogatni tanitom.

2010. febr. 17. 08:58

na végre, egy jó téma:DD

sajnos én azt látom, hogy egyre többen felejtik el, hogy a szülőnek a dolga kötelésségtudatra nevelni a gyereket.

Szerintem fontos, hogy a gyereknek egészen pici korától legyen dolga, amit meg kell csinálnia, természetesen a korának megfelelően. 2-3 évesen már remekül tudnak pld. játékokat visszapakolni a dobozba.

Persze nem csak neveléstől függ, hogy mennyire veszi a gyerek ezt komolyan. Én mindkét gyerekemet próbáltam egyformán nevelni, a nagyobbik 12 éves, mindig nagyon komolyan vette az iskolai dolgait, soha nem kellett noszogatni semmiért, ő magának állitotta fel a mércét. A kisebbik 10 éves, magasról tojik az egészre, őt folyamatosan ellenőrizni kell.

Nekik feladataik vannak a háztartásban is, saját ruhájuk,szobáik rendben tartása, bevásárlás, terités, sőt a konyhában kifejezetten szeretnek segiteni. Sajnos én "rossz" anya vagyok, nem vagyok hajlandó körbeugrálni őket és mostanra el jutottunk odáig, hogy korukhoz képest teljesen önállóak. Szerintem ez hasznukra fog válni.

Nálunk a büntetés nem müködik, inkább a jutalom megvonásával lehet őket motiválni.

6. 01c8755c79 (válaszként erre: 4. - F111b04f6f)
2010. febr. 17. 08:58
... azért mert ez nem egy olyan téma, amit két munkafázis között az ember gyorsan beír...
2010. febr. 17. 08:57
Lenne néhány tippem, de inkább nem fejteném ki.
2010. febr. 17. 08:57
Hú de nagy a pangás a kérdést illetően! Vajon miért?
3. d949b00de0 (válaszként erre: 1. - 3a0842d373)
2010. febr. 17. 08:49
Nem neked szól! :)
2010. febr. 17. 08:47
Ééééés....köszönjük! :DDD
2010. febr. 17. 08:33

Kedves Anyukák,

Kíváncsi lennék arra, ki, hogyan szoktatja kisiskolás gyerekét az iskolai kötelezettségekre (tanszer bekészítése, házi feladat önálló elkészítése). Hány éves kortól mit, hogyan várhatunk el gyerekeinktől? Ha mégsem megy, hogyan büntettek? Kell-e büntetni? Mik a következmények? Stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook