Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köteles vagyok megvenni a hivatali laptop alkatrészét? fórum

Köteles vagyok megvenni a hivatali laptop alkatrészét? (tudásbázis kérdés)

2012. nov. 26. 17:06
Nem. Kérdés, hogy ha így teszel, mennyire játszol a munkahelyeddel. Kérdés, hogy ilyen munkahelyért érdemes e küzdeni.
7. 5146e98818 (válaszként erre: 3. - 4c07880d46)
2012. nov. 26. 16:58
Ez kb. olyan, mintha a szolgálati autódra neked kéne venned gumit, amikor az elkopott.
2012. nov. 25. 22:31
Köszönöm nektek, én is így gondolom!
5. jstefan (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2012. nov. 25. 22:04
Nem vagy köteles saját költségeden cserélni a laptopod akkuját!!! A főnököd nagyon primitív fazon lehet, mert tudni kellene neki hogy az akku töltését beépített elektronika szabályozza , ezért nem tudod elrontani,túltölteni.Azért ment tönkre az akku ilyen hamar mert olcsó,kínai sufniban gyártott, gagyi minőséget vett a főnököd,ezért téged nem hibáztathat! Az akku cseréjét kiadásként egyébként is eltudná számolni a cég,leírható az adóalapból.Természetesen vannak olyan vállalkozások ahol a primitív, iskolázatlan főnök "élet-halál" ura,és bármit megtehet! Az ilyen "céget" a lehetőségek függvényében sürgősen ott kell hagyni ,mert az ilyen férgek durvább aljasságokra is képesek!
4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - 4c07880d46)
2012. nov. 25. 21:44

Az egy alaptartozéka a laptopnak, de egyébként meg ha szolgálati, tehát nem a tiéd, akkor a cégnek kell annak karbantartásáról is gondoskodni, hiszen nálad csak használatra van, hogy a munkádat el tud végezni. Mondd meg a főnöködnek, hogy jobb helyeken ez nem egy plusz juttatás, hanem alap!

Egyébként ez olyan mintha pl. te szervízeltetnéd a céges autót, te vennél rá téli gumikat, vagy te fizetnéd zsebből a cserélendő alkatrészeket.


Ha a cégnek, ahol dolgozol, nem fér bele egy laptop amortizációja, akkor én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy jó helyen vagyok-e!

2012. nov. 25. 21:36
A "szolgálati" laptopomnak tönkrement az akkumlátora. A főnököm meg akarja vetetni velem. Jogos-e ez? 2 és fél éve van nálam, szerintem ennyi idő alatt nem meglepő, hogy elhasználódott. Mit tennétek a helyemben?
2012. nov. 25. 21:35
Ha te tetted tönkre, akkor valószínűleg igen.
2012. nov. 25. 21:32
Köteles vagyok megvenni a hivatali laptop alkatrészét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook