Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köteles vagyok a saját cégem üzemorvosához menni? fórum

Köteles vagyok a saját cégem üzemorvosához menni? (tudásbázis kérdés)

20. jstefan (válaszként erre: 1. - 332aa57f87)
2015. máj. 21. 20:58
A munkáltatók azért ragaszkodnak az általuk fizetett üzemorvos szakvéleményéhez mert nagyon sok a visszaélés,és a kreált egészségromlásból adódó kártérítési per.
19. mmacus
2015. máj. 21. 19:21
Nem kötelező a saját munkahely orvosához menni. Megkérdeztem, mert én sem akarok a "mi orvosunk"-hoz menni. A lakóhelyemen lévő rendelőintézetben is van munkaalkalmassági szakrendelő, oda fogok menni, (kifizetem a költséget) és elfogadják az igazolást a munkahelyen.
18. kleeri
2015. máj. 21. 18:40
a szükséges vizsgálatokat bárhol megcsináltathatod, de az eredményeket az üzemorvos összesíti és dönti el az alkalmasságodat
17. globus (válaszként erre: 16. - Evica1973)
2015. máj. 21. 18:02
A lelet érvényessége egyéb irányba is működik. Amikor még idézést kaptunk tüdőszűrésre, én beküldtem postán a néhány héttel korábban készült mellkasröntgen leletét, ami negatív lett. Elfogadták, kipipálva.
16. Evica1973 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2015. máj. 21. 17:45

Ez így van, ahogy írtad. A cég üzemorvosához elviheted a máshol készült leleteidet, simán elfogadják. A mi üzemorvosunk elfogadja a sima mellkas rtg. eredményt is. Pl. nekem műtétem volt és előtte volt mellkas rtg, hát nem fogok még egyszer tüdőszűrésre menni, hanem csatolom a rtg. eredményt.

De a leletek birtokában, akár csatoltad a régit, akár ő csináltatja a vizsgálatot, az adott cég üzemorvosa dönti el, hogy alkalmas vagy-e az adott cégnél munkát végezni. Ezt más üzemorvos, aki 100-200 km-rel odébb van, nem döntheti el, mivel nem ismer(heti)i az adott céget, és annak munkaalkalmassági követelményeit.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2015. máj. 21. 17:20

Lehet, hogy a törvény ez, de hidd el, hogy lehet másként is, ahogy írtam is. Ha pl. járok évente tüdőszűrésre, akkor nem fogadja el az üzemorvos? Hanem elküld ismét, hátha kapok tőle valami súlyos betegséget?


Az én cégem fizeti évente 1x a vizsgálatokat, de ha 3 hónapon belül részt vettem vérvételen, EKG-n, vérnyomásmérésen, stb. és 1 éven belül tüdőszűrésen, akkor azt csak leteszik a cuccaim közé.

2015. máj. 21. 17:15

Nem minden orvos rendelkezik az "üzemorvosi tevékenység" végzésének jogosultságával. Ehhez is külön engedéllyel, országos nyilvántartásban való részvétellel kell az orvosoknak rendelkezniük.


Minden vállalkozás köteles írásos szerződést kötni valamelyik "üzemorvossal", hogy évente hány főt (lehetőleg név szerint előre lejelentve) fog hozzá küldeni ilyen célból. És ezen vizsgálatok elvégzését az üzemorvos részére számla ellenében fizeti!!!!

Csak olyan dolgozót foglalkoztathat, aki attól az üzemorvostól viszi az igazolást, akivel őneki szerződése van!!!

13. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - Channa*)
2015. máj. 21. 17:12

Ja, akkor nem! :)))


Bocsánat! ;)

12. globus
2015. máj. 21. 17:09
Nem. Ha vállalod a költségeket, melyről fogsz kapni számlát, kiadják a megfelelő igazolást. Üzemegészségügyi orvos pecsétje lesz rajta, ami tökéletes. Vagyis kérdésedre válaszolva: mehetsz másik orvoshoz :)
11. Channa* (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2015. máj. 21. 16:51
Szerintem nem kötelező, ahogy írtam is, csak az előírt leleteket vinnie kell. Sok helyre kell tüdűszűrés, ezt is lehet külön intézni és ugye erre nem megyünk el sokszor, mert veélyes.
2015. máj. 21. 16:50
Köszönöm!
2015. máj. 21. 16:49
Nálunk is van évente, és én nem szeretem, ha az üzemorvos vesz vért, így el szoktam menni külön vérvételre és azt elküldöm neki. A többi vizsgálattal is így van, ha voltam 3 hónapon belül az általa végzett vizsgálatokon, akkor nem kell résztvennem az üzemorvosi vizsgálaton, de el kell küldenem neki a leleteket. Kérdezd meg a munkáltatódat.
2015. máj. 21. 16:06
Köteles vagy.
2015. máj. 21. 15:44

Nem tudom, Remoni ötletével élnék, megkeresném írásban a munkáltatót.

Lehet azért nem fogadják el, nehogy valaki "megvegyen egy orvost", Persze sok függ a munkakörtől is. Gondolom egy pilóta köteles egy katonai kórházban kivizsgáltatni magát, míg más a helyzet egy irodai alkalmazottnál.

2015. máj. 21. 15:37
A törvényben az van, hogy köteles a saját költségén üzemorvost biztosítani, valamint hogy olyan munkavállalót foglalkoztathat, aki alkalmas az adott munka elvégzésére. Ha te a saját költségedre más orvostól szerzel alkalmassági igazolást, szerintem azt is el kell, hogy fogadják. Ha én lennék a munkáltatód, akkor megkérnélek, hogy pár sorban írd le, hogy nem élsz a felajánlott üzemorvossal, a saját költségedre máshoz mész.
2015. máj. 21. 15:33

Gyesről mennék vissza 1 hónap múlva. Jövő héten kellene bemennem, de nehezen oldanám meg az utazást. Inkább helyben intézném.

Nem is értem miért nem ér rá az első munkanapomon.

4. 3d787b167a (válaszként erre: 2. - 332aa57f87)
2015. máj. 21. 15:31
Munkahelyi baleset?
2015. máj. 21. 15:31
?????
2015. máj. 21. 15:30
Vagy ha vállalom a költségeket, akkor másikat is felkereshetek? Azt is ugyanúgy el kellene fogadniuk szerintem. A törvény mit tartalmaz?
2015. máj. 21. 15:29
Köteles vagyok a saját cégem üzemorvosához menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook