Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köszvényrohamom van mi segíthet gyorsan? fórum

Köszvényrohamom van mi segíthet gyorsan? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. nov. 27. 07:52

sziasztok!

A boltban kapható 5 %-os almaecetről van szó? vagy lehet ettől erősebbet is kapni valahol ? köszvényre próbálkoznék vele.

34. Tusi30
2014. máj. 28. 08:17

Sziasztok!

Van valaki aki ebben a betegségben szenved?

2012. szept. 25. 13:41

Megpróbálhatod a nyirokmasszázst is. A szív felé kell enyhén masszírozni. A gugliban mindent megtalálsz róla. Segít kiüríteni a salakanyagokat, jobb lesz a keringés.

A B-komplex vitamin is segíthet. Van akinek nem is kell műteni.

Jobbulást kívánok!

2012. szept. 23. 18:14

Sziasztok!

Kórházban voltam. Kaptam rá kezeléseket, ami igazán nemtudom jó-e, mert zsibbad továbbra is és jóval vastagabb, mint a másik. Minden esetre jól esett. A húsmentes kaját abbahagytam 1 hónap után. A laborom jó lett és jó is volt. Iszom a teákat és az almaecet is jó ötlet. Régen ittam már, de valahogy most nem volt képben. Köszi érte. Ti hogy vagytok????

31. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - Moncanagyi)
2012. szept. 14. 20:01

A másik topikban elolvastad Baranyai belinkelt cikkét?

Nagyon hasznos!

Hátha mégsem kéne műteni...

Jobbulást kívánok!

30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - Moncanagyi)
2012. szept. 14. 15:51

Igyál almaecetes vizet! Az biztosan segít az ereket kipucolni és a húgysavkristályokat lebontani.

Olvasd el:


[link]

[link]

29. bubu58 (válaszként erre: 28. - Moncanagyi)
2012. szept. 14. 15:28
Szia szerintem neked csak nyaki vagy gerincsérved van akkor szokott zsibbadni a kéz.Nekem is az volt a ludas.
2012. szept. 8. 13:46
Sziasztok! Napok óta nincs itt senki? Az én kezem meg zsibbad éjjel főleg, de nappal is. Ettől be lehet dilizni. A carpális alagút szindrómát ismeritek? Műtöttek már valakit erre? Állítólag a köszvény miatt lerakódott szutyok szűkíti a teret és elnyomja az ideget. Ezt kell kipucolni. Ez előtt állok. Félek!
2012. szept. 3. 05:06

Sziasztok4

Több hónap után derült ki a bal csukló,, ill. a kiszületek gyulladása mögött köszvény zajlik. Az MR igazolta, ugyanis a húgysavszintem alig emelkedett. Azt hittem velem ez nem fordulhat elő, ugyanis odafigyelek a táplálkozásomra, a súlyom is megfelelő, alkoholt nem iszom, stb. Hát mégis!! Kérdésem a gyakorlottakhoz, hogy a zsibbadás is velejárója a folyamatnak, vagy keresgéljük a hibát tovább. Valamint, hogy iszappakolást javasoltok-e. Köszi a választ. moncanagyi

26. poly13
2012. aug. 9. 12:13

Orvosnak mindenképp meg kell erősíteni, és ha tényleg ez a probléma, akkor purin szegény étrendet kell folytatni.

A legmagassabb purin tartalmú ételek vöröshúsok, kolbász félék, belsőségek, a pulyka, a bab félék, a borsó, az összese hüvelyes, van akinek jó a szója.

Vízhajtó teákat inni, bőséges folyadékkal, ügyelni a purin tartalom meghatározott szint alatt tartásáról a napi étkezésnél.

A gyógyszer rohamoknál elég magas dózis, és csak lassan segít. Szoktak alkalmazni még iszapos pakolást, krémet vásárolható a patikában.

Ha tényleg köszvény, akkor a megfelelő diétával karban tartható, ha torkos vagy a gyógyszerrel, kiküszöbölhető, illetve csökkenthető a roham súlyossága. Nekem apukám a kemoterápia után lett köszvényes, és tapasztalatból írom, hogy a fenti pár dolog fogyasztása sokat ront, de belsőség kivételével kis mennyiség ehető, és tünetmentes jelenleg. Valamint sokat iszik teát, vizet, céklalevet egyéb zöldségleveket. Ha ő betartja a diétát, nincs szükség gyógyszerre.

Hosszab távon viszont, ha nem kezeli, akkor súlyos vese problémákat okoz, ezért is fontos a diéta.

25. bnedora (válaszként erre: 16. - 2b124faaf3)
2012. aug. 9. 12:11
Ne haragudj, de ha ennyire tudod, hogy konkrétan mi a bajod, akkor miért nem tartod be az erre vonatkozó javallatokat.
24. bubu58
2012. aug. 9. 10:47
Üdvözlet mindenkinek nekem vasárnap jött elő a köszvény bedagadt a bokám nemtudtam lábra állni.hétfőn kedden pihentem közben bioptronlámpáztam a bokám és mágnesterápiát használok szerdán már autót vezettem.Ja és a sport sem mellékes én tekézek heti egyszer.Csalán teát iszom+millurit nevü gyógyszert szedek hugysavlekötő.Nekem ez vált be.
23. 2b124faaf3 (válaszként erre: 18. - 9933e6cc1b)
2009. júl. 23. 22:36
te köszvényes vagy?Hm?
2009. júl. 23. 22:35
"szinte"a köszvény és az izületi gyulladás ugyanaz szinte!fáj és kész!
21. szimba
2009. júl. 23. 11:20
Sajnos ezek a gyulladások tényleg megjelenhetnek ilyen "roham"-szerűen. Emlékszem, egyszer ültem a tévé előtt, fel volt téve az asztalra a lábam (előtte műtötték a csípőmet, azokkal már volt gond, de mással az égvilágon semmi), majd kb. 20 perc elteltével azt vettem észre, hogy nem tudom levenni, a térdem nem hajlik, és a duplájára dagadt ennyi idő alatt... Bár ez nem köszvény, "csak" sima ízületi gyulladás.
2009. júl. 23. 09:31

Mintaétrendet könnyű összeállítani a purintáblázat segítségével, csak arra kell figyelni, hogy a köszvénydiétázó ne lépje túl a megengedett 300 g/napos limitet!


1.nap

Reggeli: 1-2 db zsemle, vagy kifli, 5 dkg sovány túró, 2,5 dl gyümölcslé (barack, alma, narancs)

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: zöldségleves, tökfőzelék párolt csirkemellel

Uzsonna:gyümölcs

Vacsora: rizs, zöldségköret, 1 db tükörtojás

Össz. purintartalom: kb.200 g


2. nap

Reggeli: 1-2 szelet barna kenyér margarinnal megkenve, 4 dkg sajt, paprika, paradicsom

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: krumplileves, rakott zöldbab 3 dkg előfőzött, darált hússal

Uzsonna: gyümölcs

Vacsora: 1-2 db korpás zsemle, 3 dkg gépsonka, nyers vegyes saláta(paradicsom, saláta, uborka)

Össz. purintartalom: kb.200g


3. nap

Reggeli: 1-2 zsemle vagy kifli, rántotta, retek

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: zöldbableves, rizibizi, rántott karfiol

Uzsonna: kefir

Vacsora: 1-2 szelet rozskenyér, sajtkrém, uborka

Össz. purintartalom:180-200 g

19. Pné Veronika (válaszként erre: 16. - 2b124faaf3)
2009. júl. 23. 09:31

Te szegény... :-(

Van egy 3 napos mintaétrend a köszvényes betegek diétájához. Ha van kedved, próbáld ki... Bemásolom...

18. 9933e6cc1b (válaszként erre: 6. - 2b124faaf3)
2009. júl. 22. 22:59
Értem.Azért csodálkozom,mert a köszvény nem rohamban jön.De mindegy.Te tudod mid van.
17. 0d32c1589e (válaszként erre: 16. - 2b124faaf3)
2009. júl. 22. 22:54
Igen van köszvény roham. Esetleg nem eszel sok csokit? Remélem már jobban vagy, és többet nem lesz ilyened. Nálam egyszer volt, de borzalmas nyavalya az tuti. Vagy kevés folyadékot iszol esetleg.
2009. júl. 22. 20:17
Laborvizsgálatom volt már köszvényem van!Nem írnák sületlenségeket ha nem így volna!23 vagyok!És igen van köszvény roham reggel bementem dolgozni 4-kor 5-kor már itthon feküdtem!Mi ez ha nem roham?Hm?
15. 0d32c1589e (válaszként erre: 14. - 99279bb06f)
2009. júl. 22. 09:19
Már bocsi, de vitatkoznák veled. Nekem azt mondta a házi orvosom köszvény roham. Elötte semmit nem éreztem, hirtelen felépő heves nagy fájdalom. A gyógyszert amit felirt arra is az volt ráírva köszvény rohamra. Colchicum-Dispert tbl. na ezt adják erre. Melléje meg kiegészítőnek a Milurit tablettát még. Labor vizsgálat persze nem árt, nekem is volt. Még van a gyógyszeremből esetleg egy vészhelyzetre, de akinek volt már ilyen az tudja milyen borzalmas fájdalom. Bár a soraidat olvasva, azzal meg teljesen egyetértek abban túl korai 20 évesen. Azért egy laborvizsgálatnál ezt könnyen megtudhatja.
14. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - 2b124faaf3)
2009. júl. 22. 00:21

A köszvény nem támad rohamban!

Az egy gyulladási folyamat.

Vannak tünetei előtte, nem egy-két óra alatt alakul ki.

A másik, hogy a köszvény nem jellemző egy 20 éves nőre!

Nem hiszem, hogy ez köszvény lenne. Arra nem is tud az orvos a "bogyót" írni a "rohamodra", mert az hosszadalmasabb kivizsgálást igényel.

Valamit félreértettél, nem?

2009. júl. 21. 22:33
Lehet, hogy szedned kell egy darabig a gyógyszert, és aztán soha többé. Amúgy én több éve nem eszem húst, mégis volt egyszer köszvény rohamom. A csokoládé, mogyoró, a purin tartalmú élelmiszerek okozzák.
2009. júl. 21. 22:18
Hűha ez teljes életmód váltást jelent a súlyom nem hiszem hogy probléma mert a 165 cm-hez 50 kg dukál ja a doki szinte semmit nem mondott felírt a rohamokra egy bogyót és viszlát de a mellékhatásokat elnézve inkább a természetes gyógymódokat keresném inkább!
11. Ata06 (válaszként erre: 9. - 2b124faaf3)
2009. júl. 21. 18:59

Majdnem! Nemtudom rád mi vonatkozik,de- le kell fogyni,nem szabad egyszerre sokat enni( 5* keveset).

Éhezni szintén nem szabad, alkoholt tilos fogyasztani. A húsokat teljesen el kéne hagyni!A lényeg, hogy csak olyan ételt szabad fogyasztani, amiben kevés a PURIN tartalom. Kakaót és csokit sem szabad! Azt, hogy mit lehet és mit nem, az interneten utána tudsz nézni!Na meg az orvossal is kell beszélni!

10. klenca
2009. júl. 21. 18:58

Kerestem a köszvényről:

Köszvény / arthritis urica


A köszvény a fehérjék lebomlása során keletkező húgysav ízületek környékén kialakuló betegség, amely gyulladás formájában jelentkezik.


Csak az orvos állíthatja fel a diagnózist.


Az arra hajlamos egyéneknél a vörös hús, a vadhús, a belsőség, az alkohol vagy a fehérjében gazdag növények túlzott fogyasztása lehet a folyamat elindítója.


Mit használjon?

Csalán(levél, 10g), réti legyező(hajtás, 15g), fekete ribiszke(levél és gyümölcs 30g), kőrisfa(levél 50g) forrázata Napi adag 3 csésze


stb, stb...

Ha érdekel, folytatom.

De nagyon jó a cseresznye, igyon sok vizet, ne igyon alkoholt, különösen fehérbort és sört.

Legalább egy hétig tartson fehérjementes diétát.


Egyen kukoricát, káposztát, paprikát, almát, szőlőt, paradicsomot, gyermekláncfüvet, curryt.

2009. júl. 21. 18:48
legyek vegetáriánus?
2009. júl. 21. 18:48
izületgyulladás húgysavtúltermelődés
2009. júl. 21. 18:47

Azonnal le kell szokni mindenféle húsról, húskészítményről és növényeket kell fogyasztani!!!


Tilos az aprómagvas gyümölcsök fogyasztása is.

6. 2b124faaf3 (válaszként erre: 3. - 9933e6cc1b)
2009. júl. 21. 18:47
Hirtelen pillanatok alatt bedagad a lábam lábujjaim mert nekem itt köszvényes nem birok rálépni fáj szúr mint a dög!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook