Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Koszos" szülők fórum

"Koszos" szülők (beszélgetős fórum)


1 2
59. calena (válaszként erre: 58. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 2. 11:00
Igaz!
58. 731e5b9ffb (válaszként erre: 52. - Katykóca)
2013. febr. 2. 10:51
Én például nem a te generációdról beszéltem, hanem bőven a fölötted lévő generációról. Apukám 46-ban született, anyukám 52-ben, tehát a nagyszüleim a 20-30-as években. És valóban, az ő generációjuk életének jelentős hányadát úgy élte le, hogy nem is volt fördőszobájuk. Lavorban mosakodtak és az esővizet gyűjtötték. Aztán öregkorukra persze lett nekik is fürdőszobájuk, de nem hiszem, hogy naponta használták volna. Aki addigi életében lavorban mosakodott, elhiszem, hogy heti 1-2 fürdésnél többre nem volt igénye. És azt se lehetett felróni nekik, ha 80-90 évesen a gyerekeikhez kényszerülve nem szívesen alkalmazkodtak a napi 1 fürdéshez. Ez kb olyan lehetett nekik, mintha 50 év mulva az én gyerekeim azt várnák el tőlem, hogy naponta 5-ször fürödjek. Én meg magyaráznám, hogy de ez teljesen felelsleges, bőven elég napi egyszer, ők meg napi 5ször a kádba dugnának akaratom ellenére.
57. syria (válaszként erre: 56. - Ee1dc9ba06)
2013. febr. 1. 17:15

De, értem. (Az ember habitusa is közrejátszik.)

Az én anyukám is visított, amikor mostam a haját, hogy csípi a szemét a babasampon, ami tuti nem nem ment a szemébe. Már előre visított, nehogy belemenjen. Mint egy kisgyerek.


A nagymamád valószínűleg pontosan úgy viselkedik, mint egy csecsemő; annak megfelelően kell bánni vele.

56. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 55. - Syria)
2013. jan. 31. 21:46
Nem érted, hogy nem működik együtt??? Most hogy bizonyítsam be neked? Leírtam, hogy ordít, visít, mint akit nyúznak, ha víz éri, vagy ha be akarjuk tenni a kádba. Hadd tudjam már jobban, hogy viselkedik a nagymamám. :)
55. syria (válaszként erre: 54. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 31. 19:30

Olyan nincs, hogy a szülő, ha rendesen törődnek vele ne működjön együtt! Idős korban fordul a kocka: a szülő a saját gyerekének a gyerekévé válhat. Ezt átéltem.

Ismétlem: a demencia teremthet súlyos helyzeteket, de megoldást mindenképpen kell találni.

54. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 52. - Katykóca)
2013. jan. 30. 22:26
Lehet, hogy észreveszi a baját, és segítene is, de a szülő nem működik együtt.
53. d71ef05a8e (válaszként erre: 52. - Katykóca)
2013. jan. 30. 20:00

Valamit nagyon félreértettél. MÉghogy a 80-as évek embere büdös? Ilyet hol írtam? Azt hiszem, az a bizonyos szépségtanácsadó könyv 76-ban íródott. A hajmosásnál még felhívja a figyelmet arra, hgy mosóporral nem szabad hajat mosni, mert túl erős, de arcmosáshoz még jó a FLóra szappan. És igen, még nem ír a napi zuhanyról, de a mosdótálban mosakodásról igen. Akármibe fogadok, hogy ennek ellenére akkor sem voltak büdösek az igényes emberek, az igánytelenek meg igen, és azok ma is azok (most ne a betegségekről beszéljünk.)


Nem én írtam, hogy sokan nem tudják beimádkozni idős hozzátartozójukat a kádba, viszont n írtam, hogy a házunkban lakó öregek nem szellőztetnek, és áporodott konyhaszag jön ki az ajtójukon, ha kinyitják. Nem hazudtam.



Én arról írtam, amit a saját környezetemben (nem a szüleimnél, ő sajnos nincsenek is közel) tapasztalok. Most nem keresek vissza, de hogy írtam olyat, hogy tisztelet a kivételnek, az biztos. Még talán azt is, hogy sok a kivétel.


És azoknak az embereknek a korát, akikről bezsltem, nem ismerem. Ránézésre idősek, mert szegények alig tudnak mozogni, folyton sóhajtoznak, betegesek. Lehet, hoyg jóval fiatalabbak, mint te. Ebből mégsem következik, hogy te is olyan lennél.


Én sosem veszem magamra, amikor a mai ifjúság nemtörődömségét vagy egyebet emlegetnek, mert tudom, hogy nem is vonatkozik rám. Kérlek, te se sértődj meg olyasmin, ami nyilvánvalóan nem rád vonatkozik.

2013. jan. 30. 19:49

Igen ez keresztkérdés:D

Mivel a nyolcvanas évek emberéről úgy beszélsz mintha hetente 1x fürdene stb..és büdi lenne ..én 67ben születtzem így itt valszeg öregnek titulálknak de azt hiszem az ittlévők között korosztályfüggetlen megítélésben valszeg fiatalnak számítanék..mégis most kicsit az ittlévő megjegyzések öregnek tituláltak:((( csak a korom miatt! Én a kort nem születési idő szeritn mérem..főként hogy a korosztályom lassan nagyi...de én nem gondolom hogy ez lenne a reális megítélés ...ettől függetlenül ,ha valaki segítségre szorul azt észre kellene vennie a családjának,légyen az gyerek,vagy szülő..és itt úgy tünik a gyerek önös érdekből nem veszi észre a szülő baját..vagy kényelemből nem akarja észrevenni:DD

51. d71ef05a8e (válaszként erre: 50. - Katykóca)
2013. jan. 30. 19:31

Ez keresztkérdés?


Kinél mi. Az én anyukám 70 éves, mások nénizik, nekem meg kerekedik a szemem, mert ha valakire nem illik a néni szó, akkor az ő. Vitálisabb, mint én.


Mások 50 felé már gyengülnek, kezdenek leépülni. Nem a betöltött évek számától függ, hanem a pszichés,a lelki és a fizikai állapottól.

50. katykóca (válaszként erre: 45. - D71ef05a8e)
2013. jan. 30. 19:19
Mit neveznél meg idős kornak??? Illetve melyik kor az szerintetek akitől számítva valaki már nem fiatal???
49. syria (válaszként erre: 24. - D71ef05a8e)
2013. jan. 30. 19:09

Nem figyelt eléggé az anyukájára, s nem hívott időben szakembert, tehát hibás.


Elismerem: az időskori demenciát elég nehéz felismerni; s amikor a gyerek végre rájön, akkor már késő.

48. d71ef05a8e (válaszként erre: 46. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 29. 20:10
Igen, a testszag is változik a korral... és amúgy eleve a szaglás, ízlelés is.
2013. jan. 29. 19:41

Én nem gondolnám ezt az anyukát túl idősnek, ha még a Facebook-on fickókat hajt.

:)

46. 731e5b9ffb (válaszként erre: 45. - D71ef05a8e)
2013. jan. 29. 19:39
Az meg a másik vonzata a dolognak, lehet fiatalon még elég is volt nekik a heti 1-2 zuhany, csak ugye ahogy öregszenek egyre erősebb lesz a szaguk is, de ugye ezt ők nem érzik, ezért sem értik miért fürdetjük őket minduntalan...
45. d71ef05a8e (válaszként erre: 42. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 29. 19:33

Igen, a régi öregek közül sokan hírből sem ismerték a napi zuhanyt, de nem is kell túl messzire menni: 80-as évekből való szépségtanácsadó könyvem is heti egy fürdést említ, és hétközben a testhajlatok, nemi szervek, arc, fül, nyak megmosását lavórban. Amikor még csak szappan volt, és testápolók is alig, így óvták a bőrüket a túlzott kiszáradástól.


Másfelől nagyonsok idős ember - tisztelet a kivételeknek, mert sokan vannak -, eleve más tisztasági normák szerint él. Olyan társasházban lakom, ahol főleg idősek laknak, hát, amikor kinyitják az ajtót, olyan szag jön a lakásból.... nem szellőztetnek soha. Az évek során az ételszag is beivódik a bútorokba, ruhákba, szinte örökre. Hát még ha a bácsi dohányzik is a lakásban....


És az is igaz, hogy nincs feleslegesebb és idegtépőbb, mint idős emberrel vitatkozni, vagy próbálni meggyőzni valamiről, mert egyrészt a tisztelet sem engedi ezt, másrészt ahogy a kamasz gyerek is azt hiszi, hogy már minden tud, úgy az idős emberek sem látják be feltétlenül, hogy nkik tanácsra lenne szükségük, vagy valamit nem jól csinálnak. ÉS sokfajta betegség, nem bezslve a rájuk szedett gyógyszeerktől meg tudja vltoztatni szegény idősek természetét. mnt ahogy az unalom, a magány is.

44. d71ef05a8e (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2013. jan. 29. 19:27

Kevered a dolgokat.


Nincs mentség - igaz.


Felelősségvállalás - ha tényleg (elme)beteg, akkor ezt hiába várod tőle.


Van olyan, hogy a betegség emberi szörnyeteggé tesz valakit. VAgy másképp fogalmazok: aki emberi szörnyeteg, az egyszerűen nem lehet szerintem mentálisan egészséges. Talán ez az utóbbi megfogalmazás jobban visszaadja, amire gondolok. Mentálisan terhelt embertől ne várj olyan gondolkodásmódot, mint egy egészségestől.


Hangsúlyozom, hogy az én fogalomtáramban nem jelent egyet a mentális betegség az erkölcsi felmentéssel.

43. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 42. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 29. 19:26
Ő pedig sajnos ilyen. Valahogy bekattant, vagy mittudomén, de azóta ilyen, mióta nagyapám meghalt.Senkit és semmit nem visel el maga körül. Mondjuk, már nagyon demens, nem is igen tud a külvilágról sokat, de tényleg volt olyan, hogy szándékosan wc-zett be, pedig még tudta volna tartani. Mondta is...
42. 731e5b9ffb (válaszként erre: 36. - Ee1dc9ba06)
2013. jan. 29. 19:22
Nem biztos, hogy öreg korára igénytelenedett el. Ha a saját mamámból indulok ki, nálunk is voltak meccsek, mert mi minden nap megfürdettük, ő viszont ahhoz volt hozzászokva, hogy hetente elég egyszer kétszer. Az a generáció még nagyon másmilyen higiénia normákban élt, és végülis érthető is, hogy nem 80 évesen akart új rendszert bevezetni. Az meg hogy bekakált-bepisilt, nem hiszem, hogy akarattal tette volna. Lehet, hogy érezte, hogy kell neki, de nem volt ereje felkelni-kimenni...Szerintem az a legborzasztóbb az idős korban, ha már pelenkázni kell, nem hiszem, hogy valaki önszántából akarta volna az ilyen szintű kiszolgáltatottságot.
2013. jan. 29. 19:13
Szerintem sem az ő hibája...talán sok mindent megpróbált és már nincs ötlete.Akár lehetett olyan kollégája akiről tudta hogy hasonló helyzetben van és ezért mondta el.Annyi mindent nem tudunk...:/
40. 06718ca650 (válaszként erre: 38. - Böbike32)
2013. jan. 29. 19:13
megkönnyebbül. néhány melóhelyen a munkatársak már már barátok, ott szóba jöhet ilyen is. nem kell ezt lejáratásnak felfogni. igenis idegesítő, ha valaki ráérne, bírna, de putris.
39. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - La femme)
2013. jan. 29. 19:09
semmit nem tud vele kezdeni, a legnagyobb hülyeség pedig a gyereket hibáztatni.
2013. jan. 29. 19:06
Lehet hogy hibás az anya, de nem kéne lejáratni. Tartsa meg magának a dolgot a gyerek. Ha kibeszéli az anyját azzal mivel lesz jobb?
2013. jan. 29. 19:00
Nekem sem volt valami áldott gyermekkorom. Úgy tudtam tanulni,hogy dolgozni is kellett mellette.Otthon meg,húú. Most mégis én nevelem az anyukámat ,kénytelen voltam magamhoz cipelni..Szid is minden nap mint a bokrot.De soha nem mondtam el sehol sem anno,hogy hogyan élünk...Mert valahol magunkat minősítjük ha szidjuk a szüleinket..
36. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 21. - Syria)
2013. jan. 29. 19:00
Hát nézd, az én nagymamám öregkorára úgy ordított, ha bele akartuk tenni a kádba, mint akit karikáznak. Akkor mi vagyunk a hibásak? Egyszerűen eligénytelenedett. Bekakált, bepisilt akkor is, ha érezte, hogy kell neki. Nem engedte a körmét vágni, a haját mosni, ordított, visított, mint egy gyerek.
35. spinneli (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2013. jan. 29. 18:57

...és egy mentális beteg esetében mit tennél?

Ha feltételezzük, hogy a "koszos" anyuka az?

34. Krisz42 (válaszként erre: 27. - D71ef05a8e)
2013. jan. 29. 18:54
Én nem kezeltetném,hanem megölnêm.Mert arra nincs mentség,ha 2-3éves gyerekeket erőszakol meg-fiúkat is-és ha túlélik is,megfojtja őket.Itt jön a felelősségvállalás.
33. spinneli (válaszként erre: 32. - Klaudia910402)
2013. jan. 29. 18:50
Ez is lehet, én ilyen helyzetben viszont nem törekednék egy látszatkapcsolat fenntartásában, ahogy szidni sem szidnám,minek?
2013. jan. 29. 18:47
Hát azért érdekes hogy mindenki szidja itt a lányt...és azzal jön sok ember hogy mennyit köszönhet az anyjának mert ápolta, felnevelte.Azt honnan tudjátok hogy milyen anya volt? Másrészről meg ez egy anya kötelessége, nem a gyerek kéri hogy megszülessen.Viszont te nem választhatsz anyát.Lehet már sokszor próbált segíteni de hiába ha nem tud ott kenni mindig és nem csinálhat mindent helyette.
2013. jan. 29. 18:47
Igazából lehet hogy nem csak az anyával van a baj. Lehet hogy pont azért lett ilyen mert egyedűl van, magányos. Senki sincs melette, és úgy érzi ,hogy senkinek nem számít hogy mi van vele, körülötte. Segíteni kéne őt!
30. spinneli (válaszként erre: 25. - Krisz42)
2013. jan. 29. 18:46
Egyébként nem értem, hogy az okok keresése miért lenne egyenértékű a felmentéssel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook