Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan illik köszönni bemutatkozáskor az anyósjelöltnek? fórum

Hogyan illik köszönni bemutatkozáskor az anyósjelöltnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
64. Banános Zselé (válaszként erre: 63. - VincaMinor)
nov. 12. 15:43
sokan nem szeretik, a tévében se, újságokban se, nekem jóban tetszik amerikai forma
nov. 12. 15:40

Jó napot kívánok-aztán úgyis mondja a másik fél,hogy tegezheted-e meg hogy hogy szólítsd.Szerencsére ma már nem túl formális az ötven feletti generáció sem.

Nem ilyen relációban,de én egyébként nem szeretem az általános tegeződést.

nov. 12. 15:08
:D
nov. 12. 15:04

Csá öreglány!

nov. 12. 15:03

Csókolom anyuka!

59. tumbo
nov. 12. 14:59
olvastad az Iszonyt?hát kicsit pukedlizett.
58. tumbo (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 14:37
gondolom ez nem negyvenöt éve volt.egyébként én is fölajánlom a tegezést,mivel nálunk az unoka szóródás 38-tól 9 évig van,nem az enyémé,az anyámé,engem mindenki tegez.mikor hallottam,hogy a volt sógornőm anyja,aki annyi idős,mint én,köszönj a nénjének az összes hajam szála fölállt.az a kevés is.szóval én az apám testvéreit is míg éltek néninek hívtam.az anyámnak nem volt testvére.csak az anyjának egy húga,hogy milyen nehezére esett letegezni.csak öregkorában sikerült.
57. tumbo (válaszként erre: 48. - Tumbo)
nov. 12. 14:23
sőt egyre inkább tapasztalom,hogy bicikliznek mellettem a gyerekek,és jó reggelt kívánnak.aztán beírtam a fészbukra,mert berágtam.a magasztalt tanár úr,ugye akiről a művelődési házat elnevezték,akkor sem köszönt volna,ha elbukik bennem.ha nekem nem is,de legalább az anyámnak,hiszen együtt nőttünk föl a gyártelepen.persze azt is tudta,hogy én ki vagyok,mert a lányomnak mondta,hogy nem tudta,hogy én vagyok az anyja.
56. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 14:09

Ez teljesen jól sikerült bemutatkozás volt akkor!

Nagyon helyes, így kell ezt csinálni! ;)

55. Guruljka (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 13:45
Örülök! Tényleg jó fejek lehetnek.
54. Banános Zselé (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 13:40
az a normális
nov. 12. 13:30
Nagyon jól sikerült a találkozás, kb mikor megláttak még szinte köszönni sem tudtam máris mondták hogy tegeződjünk :)
nov. 11. 23:48
Én is várom a beszámolót! :)
51. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Szandra8676)
nov. 11. 20:25
Tegnap létrejött a bemutatkozás? Könnyen ment a köszönés? Sikerült jó benyomást tenned? :)
50. Magdalénia (válaszként erre: 47. - Bözsi néni)
nov. 11. 20:19

Persze. Sok minden dönti el, hogy ki, mikor, hol és kinek. A köszönés mikéntje is tud árulkodni az emberről, a kapcsolatról. Még az is, ha csak "Jó napot!", vagy hozzáteszi azt, hogy "kívánok!".

Nekem elég, ha csak a férjem csókol kezet. :D

49. Magdalénia (válaszként erre: 43. - Guruljka)
nov. 11. 19:30

Pesti létemre nekem is szokatlan volt, hogy vidéken rám köszöntek. Seperc alatt rászoktam és így ismertem meg a fél falut. :) Vásárlás után hazafelé, le-letéve a kosarat, még el is beszélgettünk.

Ma már én is köszönök az új beköltözőknek, akik nem sokáig lesznek újak. Ragadós. :D

48. tumbo (válaszként erre: 47. - Bözsi néni)
nov. 11. 19:26
nekem is még kisgyerektől is.én sem köszönök csókolommal talán senkinek.
47. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Magdalénia)
nov. 11. 19:23

Más a "kezét csókolom" egy férfitól egy nőnek, mint a csókolomozás boldog-boldogtalannak fiútól lánytól, asszonytól.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy az én kezem ne csókolgassa senki, nekem elég a tiszteletteljes jó napot vagy jó reggelt is.

46. tumbo
nov. 11. 19:23
hát én azt hiszem csókolommal köszöntem.a fene emlékszik már,régen volt.
45. tumbo (válaszként erre: 43. - Guruljka)
nov. 11. 19:21
itt nemigen köszönnek,rengeteg már az idegen.egyszer itt volt a lányom barátja,akkorát köszönt a szomszédasszonynak,csak nézett.gondolom ő is azt hitte,hogy mindenki köszön mindenkinek.a negyedik szomszédnő sem köszön nekem,nem tudom mi a bánata velem.pedig vagy 20 évvel fiatalabb,ha nem,hát nem.
44. Magdalénia (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
nov. 11. 19:15

Egy férfi tiszteletteljes köszönését azok tudják értékelni, akiknek volt benne részük.

A 19 éves lányunokámnak már többször volt benne része, hogy férfiak kezét csókolommal köszöntek és tetszett neki. Jobban, mint akik egyből tegezik. Azt csak a saját korosztályától fogadja el.

Azért még létezik, ha belép egy kolléga azzal, hogy "kézcsók hölgyeim". :) Talán nem veszik ki a nyelvünkből a magázódás sem, hiszen van jelentősége.

nov. 10. 12:32

A fiam még az apjától leste el a köszönést. Volt egy közelben lakó idősebb férfi, neki a férjem is másképpen köszönt, ő maga sem tudta, miért. Ennek az egy "bácsinak" a "Tiszteletem, Feri bácsi"-val köszönt. Édes volt a fiam, ahogy az apja után ismételte: "Tisztejetem!!!" (Másoknak a Jó napot! járt.)

Arra is megtanítottuk, hogy szembe nézve köszönjön.

Még ma is emlegetik néhányan idősebbek, milyen aranyos kicsi gyerek volt, mindenkinek köszönt. (Arról ismertek meg bennünket is a faluban, a köszönős kisgyerek apja, anyja.)

Érdekes, hogy falu, és még ma is él a szokás, hogy az utcán az idegennek kis köszönünk, de a kicsik leginkább az oviban tanulnak meg köszönni.

nov. 10. 12:12
Jó napot kívánok!
41. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
nov. 10. 12:01
Teljesen igazad van! 👍
40. michelle.r (válaszként erre: 27. - Guruljka)
nov. 10. 11:59
Én ezt rém egyszerűen megoldom, a kölykeim barátai, rokon, ismerős gyerekek természetesen tegeznek, az első találkozáskor mondani szoktam. Sose értettem, miért kötik a tegeződést a tisztelethez. A gyerekeimet jó napotra, viszontlátásra tanítottam. Akinek ez nem tetszik, nyugodtan fortyoghat magában :)
39. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Tryxia)
nov. 10. 11:20

Mert kezet sem kell már csókolni mellé... Ez az idő szerencsére már elmúlt.

Változnak az idők.

Vesszen csak ki!

nov. 10. 08:59
Mond, hogy helló én leszek a meny és veregesd hátba:)
nov. 10. 08:32

Ja igen: akkor még kezit csókolommal köszöntünk.

Csak a hivatalos helyeken, vagy a postásnak, stb. köszöntünk jó napot, stb. módon.

nov. 10. 08:30
Ha jól emlékszem én köszöntem, bemutatkoztam = mondtam a teljes nevemet, és utána: "de tessenek nyugodtan ... hívni, mert mindenki így hív" és bemondtam a becenevemet. Erre anyós-jelölt is hogy őt hogyan hívhatom ... és attól kezdve már minden oké.
35. Emili85 (válaszként erre: 33. - Tryxia)
nov. 10. 07:05

Az iskolában első óta napszaknak megfelelő köszönés van.Elköszönés pedig viszont látásra.

Nálunk az idősebb rokonokat pl. sosem tegezhettük,még Édesanyám sem.Ha megyünk akkor csókolomozunk.Ez van,sosem éreztem cikinek,csak szokatlannak,hisz itthon tegezzük egymást.

Anyósomnak is csókolom,de azt poénra veszem.Egész más nála a hangsúly! :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook