Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan illik köszönni bemutatkozáskor az anyósjelöltnek? fórum

Hogyan illik köszönni bemutatkozáskor az anyósjelöltnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
66. Banános Zselé (válaszként erre: 65. - Lolita2112)
dec. 3. 20:48
az jó, és ez lenne természetes
dec. 3. 09:03
nalunk ez nemkerdes,hi mindenkinek,mert itt mindenki mindenkit tegez!
64. Banános Zselé (válaszként erre: 63. - VincaMinor)
nov. 12. 15:43
sokan nem szeretik, a tévében se, újságokban se, nekem jóban tetszik amerikai forma
nov. 12. 15:40

Jó napot kívánok-aztán úgyis mondja a másik fél,hogy tegezheted-e meg hogy hogy szólítsd.Szerencsére ma már nem túl formális az ötven feletti generáció sem.

Nem ilyen relációban,de én egyébként nem szeretem az általános tegeződést.

nov. 12. 15:08
:D
nov. 12. 15:04

Csá öreglány!

nov. 12. 15:03

Csókolom anyuka!

59. tumbo
nov. 12. 14:59
olvastad az Iszonyt?hát kicsit pukedlizett.
58. tumbo (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 14:37
gondolom ez nem negyvenöt éve volt.egyébként én is fölajánlom a tegezést,mivel nálunk az unoka szóródás 38-tól 9 évig van,nem az enyémé,az anyámé,engem mindenki tegez.mikor hallottam,hogy a volt sógornőm anyja,aki annyi idős,mint én,köszönj a nénjének az összes hajam szála fölállt.az a kevés is.szóval én az apám testvéreit is míg éltek néninek hívtam.az anyámnak nem volt testvére.csak az anyjának egy húga,hogy milyen nehezére esett letegezni.csak öregkorában sikerült.
57. tumbo (válaszként erre: 48. - Tumbo)
nov. 12. 14:23
sőt egyre inkább tapasztalom,hogy bicikliznek mellettem a gyerekek,és jó reggelt kívánnak.aztán beírtam a fészbukra,mert berágtam.a magasztalt tanár úr,ugye akiről a művelődési házat elnevezték,akkor sem köszönt volna,ha elbukik bennem.ha nekem nem is,de legalább az anyámnak,hiszen együtt nőttünk föl a gyártelepen.persze azt is tudta,hogy én ki vagyok,mert a lányomnak mondta,hogy nem tudta,hogy én vagyok az anyja.
56. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 14:09

Ez teljesen jól sikerült bemutatkozás volt akkor!

Nagyon helyes, így kell ezt csinálni! ;)

55. Guruljka (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 13:45
Örülök! Tényleg jó fejek lehetnek.
54. Banános Zselé (válaszként erre: 53. - Szandra8676)
nov. 12. 13:40
az a normális
nov. 12. 13:30
Nagyon jól sikerült a találkozás, kb mikor megláttak még szinte köszönni sem tudtam máris mondták hogy tegeződjünk :)
nov. 11. 23:48
Én is várom a beszámolót! :)
51. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Szandra8676)
nov. 11. 20:25
Tegnap létrejött a bemutatkozás? Könnyen ment a köszönés? Sikerült jó benyomást tenned? :)
50. Magdalénia (válaszként erre: 47. - Bözsi néni)
nov. 11. 20:19

Persze. Sok minden dönti el, hogy ki, mikor, hol és kinek. A köszönés mikéntje is tud árulkodni az emberről, a kapcsolatról. Még az is, ha csak "Jó napot!", vagy hozzáteszi azt, hogy "kívánok!".

Nekem elég, ha csak a férjem csókol kezet. :D

49. Magdalénia (válaszként erre: 43. - Guruljka)
nov. 11. 19:30

Pesti létemre nekem is szokatlan volt, hogy vidéken rám köszöntek. Seperc alatt rászoktam és így ismertem meg a fél falut. :) Vásárlás után hazafelé, le-letéve a kosarat, még el is beszélgettünk.

Ma már én is köszönök az új beköltözőknek, akik nem sokáig lesznek újak. Ragadós. :D

48. tumbo (válaszként erre: 47. - Bözsi néni)
nov. 11. 19:26
nekem is még kisgyerektől is.én sem köszönök csókolommal talán senkinek.
47. Bözsi néni (válaszként erre: 44. - Magdalénia)
nov. 11. 19:23

Más a "kezét csókolom" egy férfitól egy nőnek, mint a csókolomozás boldog-boldogtalannak fiútól lánytól, asszonytól.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogy az én kezem ne csókolgassa senki, nekem elég a tiszteletteljes jó napot vagy jó reggelt is.

46. tumbo
nov. 11. 19:23
hát én azt hiszem csókolommal köszöntem.a fene emlékszik már,régen volt.
45. tumbo (válaszként erre: 43. - Guruljka)
nov. 11. 19:21
itt nemigen köszönnek,rengeteg már az idegen.egyszer itt volt a lányom barátja,akkorát köszönt a szomszédasszonynak,csak nézett.gondolom ő is azt hitte,hogy mindenki köszön mindenkinek.a negyedik szomszédnő sem köszön nekem,nem tudom mi a bánata velem.pedig vagy 20 évvel fiatalabb,ha nem,hát nem.
44. Magdalénia (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
nov. 11. 19:15

Egy férfi tiszteletteljes köszönését azok tudják értékelni, akiknek volt benne részük.

A 19 éves lányunokámnak már többször volt benne része, hogy férfiak kezét csókolommal köszöntek és tetszett neki. Jobban, mint akik egyből tegezik. Azt csak a saját korosztályától fogadja el.

Azért még létezik, ha belép egy kolléga azzal, hogy "kézcsók hölgyeim". :) Talán nem veszik ki a nyelvünkből a magázódás sem, hiszen van jelentősége.

nov. 10. 12:32

A fiam még az apjától leste el a köszönést. Volt egy közelben lakó idősebb férfi, neki a férjem is másképpen köszönt, ő maga sem tudta, miért. Ennek az egy "bácsinak" a "Tiszteletem, Feri bácsi"-val köszönt. Édes volt a fiam, ahogy az apja után ismételte: "Tisztejetem!!!" (Másoknak a Jó napot! járt.)

Arra is megtanítottuk, hogy szembe nézve köszönjön.

Még ma is emlegetik néhányan idősebbek, milyen aranyos kicsi gyerek volt, mindenkinek köszönt. (Arról ismertek meg bennünket is a faluban, a köszönős kisgyerek apja, anyja.)

Érdekes, hogy falu, és még ma is él a szokás, hogy az utcán az idegennek kis köszönünk, de a kicsik leginkább az oviban tanulnak meg köszönni.

nov. 10. 12:12
Jó napot kívánok!
41. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
nov. 10. 12:01
Teljesen igazad van! 👍
40. michelle.r (válaszként erre: 27. - Guruljka)
nov. 10. 11:59
Én ezt rém egyszerűen megoldom, a kölykeim barátai, rokon, ismerős gyerekek természetesen tegeznek, az első találkozáskor mondani szoktam. Sose értettem, miért kötik a tegeződést a tisztelethez. A gyerekeimet jó napotra, viszontlátásra tanítottam. Akinek ez nem tetszik, nyugodtan fortyoghat magában :)
39. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Tryxia)
nov. 10. 11:20

Mert kezet sem kell már csókolni mellé... Ez az idő szerencsére már elmúlt.

Változnak az idők.

Vesszen csak ki!

nov. 10. 08:59
Mond, hogy helló én leszek a meny és veregesd hátba:)
nov. 10. 08:32

Ja igen: akkor még kezit csókolommal köszöntünk.

Csak a hivatalos helyeken, vagy a postásnak, stb. köszöntünk jó napot, stb. módon.

1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook