Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koszmó elleni sampon fórum

Koszmó elleni sampon (beszélgetős fórum)


20. Erzsi4
2019. aug. 8. 19:20
A Detergens sulfatum sampont receptre is fellehet íratni bőrgyógyász vagy háziorvos is felirja úgy olcsóbb
19. coci
2011. szept. 18. 12:57
szia! Én olajoztam a kisfiam fejét, mikor még nem is volt koszmós...aztán koszmós lett...olajoztam tovább... aztán nagyon csúnyán koszmós lett, azaz már sebes! Megvettem a Babét, rendszeres használat után 2 hét alatt elmúlt! Azóta csak egy héten egyszer használom, de koszmó sehol:))
18. 76d055b916 (válaszként erre: 1. - Lilibeth59)
2011. aug. 29. 16:40

Mi is használtuk ezt a sampont koszmó ellen,de nem vált be.Nekem akkor azt mondták,hogy ez csak megelőzésre jó.Nekünk annak idején egy kénes sampont ajánlottak,amit a patikában tudtunk megvenni.DETERGENS SULFURATUM-Naturlandos.

A kisfiamnak nagyon sok és hosszú haja van,és ez egy áldás volt rá!:-) Sajna a kéntől egy picit büdös,de hatásos.:-)

17. Blako (válaszként erre: 13. - Mari20)
2011. aug. 23. 14:53
Sajnos makacsabb koszmónál nem hat se a vatta, se a fésű. Hónapokig kenegettem, vattáztam, fésűvel kapirgáltam, és csak egyre több lett.. Míg egy nap meguntam, és tudom, hogy rosszul hangzik, de kétségbeesésemben körömmel kezdtem levakarni. Finoman a koszmó alá kell nyúlni, és szép lassan lejön darabokban. Azóta vissza-visszatér, de már nem olyan sok. Fürdés után megvakargatom a buksiját, mikor puhább a bőr. Vigyázva, nehogy megsértsem. Kutacsnál még óvatosabban! Ez azért is jó, mert serkenti a véráramlást a fejbőrben, és hát a koszmó részben a rossz véráramlásnak és faggyúmirigy-túltermelődésnek köszönhető. De a B betűs sampont tervezem kipróbálni.
16. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Helge)
2011. jún. 8. 21:56

Ettől tartottam, már az volt a gyanús, hogy nem találtam sehol az összes összetevőt.

Azért reménykedtem, hogy talán mégis tiszta...

Akkor marad az olajozás, csak még abban adjatok tanácsot, hogy miért újul ki?

15. Anname (válaszként erre: 13. - Mari20)
2011. jún. 8. 21:56
Lehet ez beválik egy kis alap koszmónál,de szerintem náluk is olyan makacs mint nekünk volt anno!
14. Anname (válaszként erre: 4. - Lilibeth59)
2011. jún. 8. 21:55
Nálunk is volt koszmó gond rendesen.Rengeteget küzdöttem vele,de a végleges megoldást az általad emlitett sampon hozta meg.Hetente egyszer azzal mostam meg a "haját" ( túl sok nem volt :) ),és egy idő után nem jött vissza.Amig rajta volt a koszmó azt tapasztaltam,hogy szinte felpuffad tőle,leválik a fejbőrről,és szépen le tudtam neki szedegetni.Amig nem ezt a sampont használtuk,addig tényleg mindig visszajött.Érdekes módon,ez a probléma csak a második gyerekemnél jelentkezett,az elsőnél azt sem tudtam mi a koszmó! :)
13. Mari20
2011. jún. 8. 20:07
sima baba olajjal, vagy napraforgó olajjal egy kis watta segitségével jól olajozd be egy órát hagyd, és utánna mosd meg, önnyen le kell jönnie, ne körömmel vakard, inkább a szivaccsl, de lejön...
12. helge (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2011. jún. 8. 18:44

Gondolom tenzidek, felületaktív anyagok

A gyártó spanyol honlapján találtam.

11. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Zsugabubus007)
2011. jún. 8. 18:39
Igen, ez az a sampon, ami érdekelne.
10. Lilibeth59 (válaszként erre: 6. - Helge)
2011. jún. 8. 18:38
Neked is köszi, de mi van a többi - a több mint 90 %-kal? -, azok mik lehetnek?
9. Lilibeth59 (válaszként erre: 5. - Lina816)
2011. jún. 8. 18:36

Hát, angolul sajnos nem tudok, de megpróbálom lefordíttatni valakivel.

A magyar szöveget én is el tudtam olvasni, mikor rákerestem a neten. Köszönöm szépen!

2011. jún. 8. 18:31

Szia!

Nekünk a BABE sampon vált be.

2011. jún. 8. 18:30
Nekem anno azt mondták, hogy babaolajjal töröljem át a fejét. A drágámnak már akkor is dús haja volt :D
2011. jún. 8. 18:26

Szia!

0.5% acidum acetylsalicylicum

1% calendula (körömvirágkivonat)

4% undecylenic acid derivative

2,20% hair condicioner

5. lina816 (válaszként erre: 1. - Lilibeth59)
2011. jún. 8. 18:25

angolul van csak rajta, leírjam így is?

Magyarul össz-vissz ennyi:

Megelőzi a koszmó kialakulását és segíti eltávolítását. Alkalmazási javaslat: vigye fel a fejbőrre és a hajra. Hagyja hatni pár percig. Alaposan öblítse le. Szembe ne kerüljön. Tel: 0036 42 423864

4. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Bige)
2011. jún. 8. 18:14

Köszönöm!


Sajnos ezen már túl vagyunk, végül is Olívaolajos szappannal sikerült eltüntetni, de nem tudjuk miért, vissza-visszatér. Ez a sampon állítólag megelőzésre is jó, csak hiába nézem a neten, sehol nem találom az összes összetevőről a leírást.

2011. jún. 8. 18:14
Én se ismerem, de tényleg jó az olajozás. Ha és az se segít, a legjobb a gyógyszertári vazelin, vastagon bekenni+ 1 fél órára sapkát húzni a kicsi fejére. Garantált a hatás. :-)
2. bige
2011. jún. 8. 18:07
sampont nem ismerem. én annak idején olajoztam, és nagyon jól bevált.
2011. jún. 8. 18:06
Használja valaki a B..e koszmó elleni samponját? Az összetevők érdekelnének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook