Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kortárs magyar írótól keresek vmi szuper gyerekverset, történetet.3.osztályos gyerkőceimet szeretném vers és prózamondó versenyre vinni. fórum

Kortárs magyar írótól keresek vmi szuper gyerekverset, történetet.3.osztályos gyerkőceimet szeretném vers és prózamondó versenyre vinni. (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 12. 11:14
jáájj Túlságosan vizuális tipus vagyok ehhez a vershez:) de tényleg vicces:)
2009. márc. 12. 11:01

Nem teljesen kortárs (ugyanis 2000-ben meghalt) költö, eredetileg nem gyerekvers, de mégis nagyon vicces:


Petri Gyögy: Bagatelle


Orrot fújni jó.

Szabadulsz valamitől,

ami nyúlós, csekély, mégis nehéz:

nincs hová odakenni.


Orrot fújni rossz.

Zajként terjed tova,

szomszédos szobák

csendjében kavarja fel

alvások nádvizét.


Kanyarban a motoron

jártasság vagy bátorság.

Papírvattába higiénia,

ha éppen lába nem kelt a pedálos

tisztasági vedernek.


De mandulafagylaltba

prüsszenteni nyálkasörétzáport,

a keményített tejszínfityulára:

csak egész fiatalon

vagy majd egész öregen, öregem.


Addig a vasalt zsebkendő legyen

zsebünkben figyelmeztető

minden kívül-belülről

jöhető rosszra.

2009. márc. 5. 23:20

Egy hihetetlenül szuper Antológia: Friss tinta! (Mai gyerekversek) a Pagonytól. Ebben biztos találsz olyat, ami tetszik. Tóth Krisztina, Varró Dániel, Kukorelly Endre, Kovács András Ferenc és még nagyon sok kortárs költő verseit tartalmazza, lányomnak szoktam olvasni belőle, és komolyan, én is ugyanannyira élvezem. Nem is tudtam, hogy ilyen klasszs verseket is írnak mostanában!

alexandrától rendelhető online.

2009. márc. 5. 21:41
Szia! Hirtelen nekem Varró Dani versei jutottak eszembe. Ha nem ismered keress rá. A könyve címe: Túl a Maszat-hegyen. néhány versét ismerem csak, de azok nagyon aranyosak és viccesek!
2009. márc. 5. 21:41

Janikovszky Évára gondoltam elsősorban, de a neten a műveiből nincs részlet.Csukás István versei véleményem szerintem, elég gyengécskék-verseny szinten.Olyat szeretnék választani ami vidám, szórakoztató és különleges-nem ismert.

Köszönöm a segítségeteket:)

2009. márc. 5. 21:37
Kortárs magyar írótól keresek vmi szuper gyerekverset, történetet.3.osztályos gyerkőceimet szeretném vers és prózamondó versenyre vinni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook