Korpásodás (beszélgetős fórum)


26. Ncilány (válaszként erre: 10. - 1e958693ca)
2010. okt. 22. 08:50

Számít hogy langyos a víz, vagy hidegebb, vagy nagyon meleg?

Állitólag a melegvíztől lesz merev.

Langyosal szoktam végig csinálni az egész hajmosást.

Samponba tettem kb 10 csepp teafaolajat, és ezt higítottam vízzel, régóta higitott samponnal mosom. Ecetes öblítést is használom, nem sok sikerrel.

25. Ncilány (válaszként erre: 3. - E22dba1854)
2010. okt. 22. 08:42

Az arany fülbevalót is kiszedni, mert fekete lesz a közepe.

( karikásnak belul egy szép kis csík lett, mire rájöttem mitól ).

Hosszú hajam végét szárította.

2010. júl. 11. 17:28
Valakinek segítettek az Oltre termékek? Tud valaki ilyen információt adni? Ebben semmi vegyi anyag nincs?
2010. júl. 10. 09:52

Szia Icsu,

Én azért rettegek ezektől az anyagoktól, mert a Borsonline-on megjelent, hogy rákot okoznak ezek a samponok. Az Oltre képviselője, Hacsek Ildikó állította ezt.Ezért keresek valami tanúsított biosampont

Régen próbáltam a Head and Shoulders-t, de nem segített, ma meg már semmi pénzért nem használnám.


Itt a cikk:

Rákot okoz a korpairtó sampon

2009.08.11. 12:00


Tízből négy korpásodás elleni sampon rákkeltő anyagot tartalmaz - állapította meg nemrég egy német felmérés. A gyártók ugyanis sokszor nem törődnek azzal, milyen mérgező adalékanyagokkal csökkentik a fejbőr kellemetlen tüneteit.



Nehogy a hajunkra kenjük, inkább messziről kerüljük el! - ez a véleménye a korpásodás elleni samponok többségéről a német "Öko-Test" legutóbbi vizsgálatának, melyben tíz korpásodás elleni sampon hatóanyagait vetették össze. Az eredmény elkeserítő: a samponok közül mindössze egy kapott jó minősítést a teszten, négy pedig egyáltalán nem felelt meg.

- A kutatók azt vizsgálták, hogy a korpa eltüntetésén kívül még miben tesznek kárt a samponok. Ezek ugyanis tipikusan azok a készítmények, amelyeket hosszú időn keresztül használunk - magyarázta Pavlovics Ágota, a felmérést közlő Teszt Plusz Magazin főszerkesztője.

- Elképesztő, hogy a magyar piacokon legismertebb, legtöbbet reklámozott samponok a lista végére kerültek: mindegyikük tartalmaz formaldehid-származékot, ami rákkeltő, valamint allergiás reakciót kiváltó vegyületeket. A hajgyógyász óva int túl agresszív szerektől: ezek ugyanis nemhogy nem segítenek, hanem tovább rontanak a helyzeten.

- Többféle korpásodást különböztetünk meg. Mindegyiket egy gomba túlszaporodása okozza, azonban nem mindegy, hogy zsíros vagy száraz fejbőr társul hozzá, avagy gyulladással is jár - fogalmazott Hacsek Ildikó hajgyógyász.

Az Öko-Test kutatása szerint a négy legnépszerűbb korpásodás elleni sampon, a Dove, a Garnier Fructis, a Head and Shoulders és a Pantene Pro-V is tartalmaz formaldehidet, vagy ennek származékát. A kémiai anyagot, melynek oldata a legtöbb baktériumot és gombát elpusztítja, a Nemzetközi Rákkutató Ügynökség 2004-ben nyilvánította rákkeltőnek.



Forrás: Borsonline.hu

22. lcsu
2010. júl. 10. 01:56

Sziasztok

hát én kb 4évig küzdöttem a korpával vagy több :S és szinte mindent használtam, de semmi pedig rendszeresen mostam. Már nagyon zavart, bőrgyógyász szerint megfázott a fejbőröm hát nem mondott vele ujjat. És most egy fél éve mamám szomszédja vett Head and Shoulders-t azt a mentolosat és ő is hasonló gondokkal küzdött. Én is megpróbáltam most nem veszíthetek semmit, ennyi év próbálkozás után. És kb 3-4 hét után teljesen eltűnt a korpa:| el se hittem (:

Remélem tudtam segíteni (: és gyógyulj meg.

2010. júl. 9. 07:50

Sziasztok,

Nekem a Nizoral még több korpát szült, és most olyan sampont keresek, amelyben nincsen semmi vegyi anyag. Csak abban hiszek, ami bio tanúsított, hogy ne legyen semmi fertőtlenítő, meg vegyi gombaölő benne. Nem tudjátok, hogy a Santénak van ilyen samponja? Vagy egyéb bio gyártó cégnek? Mert a többi állítólag mind rákkeltő, és majdnem minden cég fertőtlenítőszer változatokat gyárt spóraölésre.Elegem van a vegyszerekből, mert már nagyon hullik a hajam is.

Köszönöm a segítséget

2009. aug. 15. 14:42

Nem rossz a Nizoral csak van akinek ,mint pl nekem nem volt elég hatásos az egy gombaölő összetevő ( Ketokonazol ).

Viszont a Dandrene a Ketokonazolon kívül számos széles spektrumú természetes antibiotikumot tartalmaz ami mindenféle gombát és kórokozót(ugyebár ezek okozzák a korpásodást,mint köztudott)elpusztít,továbbá megszünteti a faggyú túltermelődést,hámlást.

Nekem erősen seborrheás volt a fejbőröm,és végre ez a sampon segített.

2009. aug. 15. 13:29
Ezer dolgot kipróbáltam már én is de csak a Nizoral sampon vált be semmi más.A leghatékonyabb sampon korpa ellen de jó drága is.Gyógyszertárba lehet kapni és elsőre eltünteti a korpát és megszünteti a viszketést is.
2009. aug. 15. 12:44

Most az amerikai Dandrene sampont használom , tudom ajánlani mindenkinek , elképesztően jó...

Igaz nem olcsó (6400.-), de jól beosztva 2-3 hónapig is kitart.Viszont a hatása magáért beszél.

17. 1e958693ca (válaszként erre: 16. - 55b1652900)
2008. jún. 26. 16:01

Na, akkor nagyon örülök, hogy úgy látszik, neked is beválik!!! :-)

Télen persze más, akkor egy kis A-vitamin is segíthet (vagy A-vit.-ban gazdag ételek), meg a kencék.

2008. jún. 24. 12:33
Hát igen, ez a vizesfejes dolog csak nyáron ajánlatos... Még mindig nem találtam eddig korpát :) Lehet, hogy bevált?? :D :D ( de azért lekopogom még: kopp kopp) Jó lenne, ha nem kellene mindenféle kenceficét használnom :)
15. alyce (válaszként erre: 13. - 1e958693ca)
2008. jún. 24. 09:14
Jah, lehet az lesz. Bár én is azt vettem észre, ha nem szárítom meg, hanem hagyom magától száradni, akkor annyira nem vészes. Csak azért télen körülményes, meg akkor is, ha az ember épp indul valahova. Vizes fejjel azért mégsem lehet...
2008. jún. 23. 20:32
Pár órája mostam hajat és nem szárítottam meg..., eddig egész tűrhetően néz ki a fejem XD Nem igazán találtam korpát, de még nem akarom elkiabálni, majd kiderül, hogy holnap milyen lesz :) Csak még roncsolom a hajam a vasalással is...:S anélkül ki nem teszem a lábam semerre sem. :S
13. 1e958693ca (válaszként erre: 11. - Alyce)
2008. jún. 23. 17:19
Hát akkor nincs is min csodálkozni, a hajszárító is szárítja a fejbőröd, a szőkítő is. Akkor sok balzsam kell, meg esetleg ez a bemasszírozós buli.
2008. jún. 23. 17:13
Nekem nem festett a hajam, viszont állandóan vasalom én is és hajszárítóval állandóan szárítom, mert úgy érzem, hogy különben meg megfázik a fejbőröm és attól jön a korpa... Majd meglátom, hogy mit javasol a fodrász... De különben nem lepne meg, ha gombás fertőzés miatt van....... :S :(
11. alyce (válaszként erre: 10. - 1e958693ca)
2008. jún. 23. 09:56

Hát bízom benne, hogy valami majd hatni fog. De régebben nem voltam korpás, de most iszonyat...

Bár megmondom őszintén, hogy elég sok tényező közrejátszhat nálam. Szinte állandóan hajszárítóval szárítom a hajam, meg még vasalom is. Balzsamot pedig tömegszám kell használnom, mivel festett, és szőkére melírozott a hajam, és körülményes anélkül kifésülnöm:( Úgyhogy majd meglátjuk. Először fodrász vélemény lesz úgy érzem. Aztán majd csak jó lesz valami...

2008. jún. 23. 09:08

Bőrgyógyászhoz jó elmenni, kiderülhet , hogy gombás fertőzés okozza-e, vagy az a gond, hogy száraz a fejbőröd.

Ha az utóbbi, kerüld a hajszárítózást, és mindenféle népi praktikát bevethetsz, valamelyik majdcsak használ. Pl. zsurlófőzettel öblíteni, diófalevél főzetével öblíteni, ecetes vízzel, kamillával. Aztán jöhetnek a különböző pakolások: olívaolajos, tojássárgájás....

Az is segíthet, ha sampont váltasz, vagy balzsamot.

Vannak fejbőrbe masszírozós ampullás cuccok is (drogériahálózatokban kaphatók, vagy pl. a katalógusos kozmetikumok között). Nekem az vált be, hogy elhagytam a hajszárítót, és rendszersen balzsamozok, és alaposan, meleg vízzel öblítem ki. Lehetne még egészségesebb a fejbőröm, de már megúntam a sok próbálkozást.

Remélem, neked sikerül!

9. alyce (válaszként erre: 8. - 55b1652900)
2008. jún. 23. 08:55
A fodrász sem egy rossz ötlet, ő is tud talán mondani valamit a korpásodásra. Az én fodrászom állítólag most járt ilyen tanfolyamra is. Majd ha megyek hozzá, én is szólok neki. Csak van valami csodaszere:) Ha nem, akkor nekem is marad a bőrdoki:S
2008. jún. 22. 18:55
Hát valószínűnek tartok, hogy megbeszélek egy randit a bőrgyógyásszal hamarosan... :S Már húzom halasztom egy ideje, de már elegem van. Szerdán megyek fodrászhoz, szerintem megemlítemn eki is a dolgot, hátha tud valami jót ajánlani :)
7. alyce (válaszként erre: 6. - 55b1652900)
2008. jún. 20. 12:27
Mintha magamat hallottam volna!:) Épp most mostam meg a hajam, és nekem is korpásabb, mint mielőtt megmostam. Nem tudom mi lenne a jó. Én hallottam már olyat is, hogy lehet Candida gombától van...úgyhogy állítólag nem árt bőrdokival megnézetni először, és ha ő nem lát semmi extrát, akkor lehet próbálkozni a korpásodás elleni szerekkel...
2008. jún. 19. 12:54

Sziasztok!


Én is szenvedek a korpától... :S Szinte állandó nállam. Én arra gondoltam, hogy allergiás lehetek a samponokra, bármivel mosok hajat, mindig előjön (ha megmosom, akkor általában jobban korpás, mint előtte). Tudtok valamit tanácsolni erre? Már nem tudom, hogy mit csináljak. Próbáltam a T-Gel nevezetű sampont, aminek nagyon kellemetlen szaga van és nagyon drága is, az bevált, de már egy jó ideje nem használom.

2008. ápr. 18. 16:52
Köszönöm az eddigi válaszokat. A Det. sulf. nálam sajnos nem vált be, az első próbálkozásaim egyike volt. A zsurlót kipróbálom.
2008. ápr. 15. 00:11

Korpásodás nem feltétlenül fertőzés, sok tényezős dolog, stressz is okozhatja. Sok mindent kiprobáltam, már-már feladtam. Végső próbaként grépfuitmag kivonatal probálkozom és javulást mutat.

Zsurlófőzetes lemosás is segíthet.

pimpi3-nak igaza van. Mindenkinek ki kell tapasztalni mi válik be, mert ez teljesen egyéni.

2008. ápr. 14. 19:29
A gyogyszertárban leht kapni Detergens sulfuratum gyogyszeres sampont receptre 200ft körül van nagyon jó csak kicsit büdi kénés szaga van.
2. pimpi3 (válaszként erre: 1. - Cardinurse)
2008. márc. 15. 12:37

Szio!Az én lányom hosszu dus haja nagyon sokáig igen korpás volt!Nagyon sok mindent kiprobáltunk!Ha valami jonak is bizonyult,csak ideiglenesen!Volt ott pakolások,házilag készültek is és teák meg mindenféle drága sampon is!Most ugy 10 hónapja nagyon szép a fejböre és a haja is!Avonba veszem neki a naturals teafaolaj és menta sampont!

De ezt szerintem mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia!

2008. márc. 15. 11:22

Sziasztok!


Házipraktikákat, homeopatiás gyógymódokat és egyebeket várok a makacs korpásodás kezelésére.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook