Korpa (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 13. 18:29
Sziasztok!Zsófic-nak üzenem lehet a barátodnak demodex atkája van azért hullik a haja és gyulladt a fejbőre. Sajnos a bőrgyógyászok nem szokták kimutatni és kevés helyen vizsgálják ezt az atkát az ingyenes hajvizsgálók közül.
30. godgoda (válaszként erre: 27. - Zsófyc)
2009. jún. 21. 15:18
Jaj köszi ez jó ötlet még nem is hallottam róla. Megcsináltatom, hátha okosabb leszek én is, mert így az ember csak a sok pénzt dobálja ki a rengeteg samponokra
29. g_eszter (válaszként erre: 25. - Godgoda)
2009. jún. 18. 17:52

Most nekem is a nagyon zsirosodo fazisaban van a hajam. Egyik nap megmosom, 2 napra ra ugy nez ki, mintha 1 hete nem mostam volna..a korparol mar nem is mondok semmit :)

Azokat a samponokat en is vegig probaltam, amiket az uzletekben lehet kapni, egyik se segitett.

28. ében11 (válaszként erre: 25. - Godgoda)
2009. jún. 18. 17:20

én is kaptam bőrgyógyászos ampullát rá de nem használt sem a kaja most a t-gel nagyon jó egy hónapja nincs, nem fogok váltani!

Eddig minden sampontól rögtön bekorpásodott, de a hajlakk zselé hajhab is mindig előhozta szóval ezeket nem is tudom használni meg a balzsamokat sem, szerintem ha a t-gelem mellé ezekből kennék rá megint kijönne.

2009. jún. 18. 12:48

Jut eszembeeeeeee!!!!


Rengeteg gyógyszertárban csinálnak ingyenes haj- és fejbőranalízist!

A barátom is volt, mert sajnos nagyon hullik a haja, illetve gyakran gyulladt a fejbőre (pattanásszerű valamik jönnek rajta).

Megvizsgálták, megmutatták neki h mi a gond, kapott rá tablettában vitaminmixet, meg egy spéci sampont és ien ampullás cuccot, és azóta soket javult neki!


Érdeklődjétek esetleg meg akit érdekel, mert szerintem tényleg hasznos, mlg ha nem is azokat a szereket veszed meg, de legalább megtudhatod h mi okozza a problémát.

26. godgoda (válaszként erre: 24. - G_eszter)
2009. jún. 18. 12:20
Amit mindig mondanak, hogy teljes életmód váltás én rájöttem ez nem csak szócséplés. Én is megpróbáltam úgy étkezni, hogy minél több lúgosító ételt ettem. Nem elég ha néha úgy étkezünk. Csak egy olyan pasi mellett aki húst hússal eszik persze jó magyarosan főzök nehéz egy sült oldalas mellett salátát vagy sovány túrót csipegetni.
25. godgoda (válaszként erre: 23. - G_eszter)
2009. jún. 18. 12:14
ÓÓÓ használtam olyan sampont is amit a bőrgyógyász írt fel és a gyógyszertárba elkészítették. Lényegében eddig semmi nem mulasztotta el a korpát a fejemről. Amíg a nizoralt használtam úgy ahogy a használati utasításban le van írva nem volt korpás a hajam, de amint a rendes sampont (fructis) elkezdtem olyan volt mint a nizorál előtt. Sőt 2 naponta kellett hajat mosni mert pluszba még zsírosodott is.
24. g_eszter (válaszként erre: 17. - Godgoda)
2009. jún. 17. 16:32
Olvasgattam errol a lugositasrol. En eleg sok etelt fogyasztok, amikrol azt mondjak, hogy lugosit. Akkor gondolom nekem nem lehet a szervezetem elsavasodva. Vagy ez nem ilyen egyszeru?
23. g_eszter (válaszként erre: 17. - Godgoda)
2009. jún. 17. 16:29
S te voltal borgyogyasznal? Hallottam, hogy ilyen esetben van, aki megy.
22. g_eszter (válaszként erre: 20. - Zsófyc)
2009. jún. 17. 16:27
Ezert kerdeztem, mert en is ugy tudtam, hogy nem szabad egyfolytaban hasznalni.
21. g_eszter (válaszként erre: 19. - Cepheus)
2009. jún. 17. 16:27
Azt probaltam en is, semmi hatasa nem volt. 7
20. zsófyc (válaszként erre: 16. - G_eszter)
2009. jún. 17. 15:01
nem folyamatosan, hanem kb 2-3 hetente azzal most hajat. amúgy sima fructis samponnal mossa. nem is tenne yot ha állandóan azt hazsnálná:S
19. Cepheus (válaszként erre: 1. - G_eszter)
2009. jún. 17. 10:03
Páromnak a Garnier Fructis korpásodás elleni samponja is elég volt, tökéletesen megszüntette a problémát, igaz, csak kicsit korpásodott előtte.
18. ében11 (válaszként erre: 17. - Godgoda)
2009. jún. 17. 07:34

nem tudom, savasodás-e,igazából nem eszem olyanokat.

De nem fogom abbahagyni a t-gélt,sőt azon gondolkoztam ha megyek fodrászhoz, viszem magammal a samponomat!

Most olvastam, hogy a korpa a fejbőről terjedhet a sima bőrre is és ott napgombás tünetetek okozhat.Mondjuk előtte nekem a szemöldökömön is volt, de azt is bekentem a samponnal és eltünt.

2009. jún. 17. 07:27
Amíg a Nizoralt használtam nem volt korpás a hajam majd áttértem a normál samponra és ugyanott tartok mint a Nizoral előtt. Már nem tudom mit használjak igaz még a t-gélt nem próbáltam. Állítólag ha a szervezet el van savasodva az is oka lehet a korpásodásnak. Na akkor kezdjen az ember lúgosító étrendbe????? Én már nem értem ezt az egészet!
16. g_eszter (válaszként erre: 15. - Zsófyc)
2009. jún. 16. 22:22
Apukad egyfolytaban a Nizoralt hasznalja?
2009. jún. 16. 22:14
nemtom, nekem néha jön elő, akk nizorallal elmúlik. de apa pl nagyon korpás, mindig, és neki is yo a nizoral.
14. g_eszter (válaszként erre: 13. - Ében11)
2009. jún. 16. 22:01
Kivanom neked a legjobbakat :)
2009. jún. 16. 22:00
nizoral meg seborin nekem semmit nem használt, ez meg elsőre, jó lenne ha így maradna!
2009. jún. 16. 21:57
azt is jo dragan vettem, dragabb volt mint a Nizoral. Par hasznalat utan nekem is kezdte szepen eltuntetni, csak visszajott utana :(
2009. jún. 16. 21:54
én is kíváncsi leszek meddig tart, még csak egy hónap telt el.szerintem ha vakargatnám piszkálnám előjönne(terjedne).De nem teszem, ez a sampon most elég drága volt, és örülök hogy kibonthatom a hajam és nem szenvedek a viszketéstől.napoztatom is.és saplát nem veszek fel.
2009. jún. 16. 21:49
En se vakargatom egyaltalan, mert attol meg rosszabb lesz. En a Selsun Blue-t probaltam, de csak 3 honapig valt be. Nem tudom, ha a Nizoral vagy T-Gel tartosabb lenne.
2009. jún. 16. 21:39
remélem valamelyik beválik,próbálkozz.én a t-gélnél az első mosás után éreztem, hogy nem viszket, és nem volt korpás-előtte minden mosás után rögtön bekorpásodott(fodrász mondta is hogy érzékeny a fejbőröm)persze nehéz megállni hogy ne nyúljak bele,ne vakarjam meg csak úgy megszokásból, ha feszült voltam és mindig a hajamba túrtam.most nem nyúlok hozzá.
2009. jún. 16. 21:36
az enyem is zsiros
2009. jún. 16. 21:35
meg a sapka is ront rajta,és ha össze van kötve mindig a hajad+a vakargatás is.az én fejbőröm nem száraz hanem zsíros.
2009. jún. 16. 21:33

én már évek óta szenvedettem, és most vettem t-gélt,már egy hónapja se korpa se viszketés!

Előtte mindent próbáltam összes sampon,szappanmentes babasampon, bőrgyógyászatról kence, de ez most bevált.Azóta kevesebb hajam hullik.

5. g_eszter (válaszként erre: 4. - Zsófyc)
2009. jún. 16. 21:33
Hasznaltam mar ilyen sampont, nem Nizoral volt, hanem Selsun Blue, azt ajanlotta a gyogyszertaros. 3 honapig nem volt egyaltalan korpam, moshattam barmivel a hajam, s aztan visszajott megint. :(
2009. jún. 16. 21:29

Nizoral sampon, mert az a korpát okozó gombát öli le a fejedről!!!!!!!!!!


Azt kell onnan "kiirtani"!!!!!!!

3. g_eszter (válaszként erre: 2. - Margareta51)
2009. jún. 16. 21:29
Koszi. Ki fogom probalni. Csak erdekes, hogy emberek a kornyezetemben korpasodnak.
2009. jún. 16. 21:23

Szia Eszter!

Gondolom a fejbor szaraz es emiatt van.Egy egyszeru dolgot ajanlok befog valni, biztos vagyok benne valamikor en is kuzdotem a korpaval.A hajad aztasd be es egy nyers tojassal dorzsold be a hajad es fejborod kb.20 percet hagyod es utana leoblited ezt hetente egyszer kell megcsinald hamarosan eredmenyt fogsz latni.Nekem azota se okozott gondott tobbet a korpa megvalami egy ideig nem hasznaltam hajsampont csak tojast.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook