Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koronavírus+terhesség fórum

Koronavírus+terhesség (beszélgetős fórum)


20. NomNom (válaszként erre: 15. - Hmkati)
2020. okt. 19. 20:43

Azért vannak már kutatások:


[link]


[link]

19. bogyoka89 (válaszként erre: 15. - Hmkati)
2020. okt. 19. 20:12

Rendben,és köszönöm az infót.

Valóban érdekes, és ilyen téren hiányos a tájékoztatás.Számomra kissé ijesztő is ez az egész. pontosan ezért, mert nem ismertek a hosszútávú hatások.

18. Ágio8405 (válaszként erre: 17. - Hmkati)
2020. okt. 18. 22:14
Szegények 😞 ès ez tuti amiatt lett?
17. Hmkati (válaszként erre: 16. - Ágio8405)
2020. okt. 18. 20:52
Csak utólag derült ki, a terhessége alatt az csak annyit lehetett tudni, hogy lassabban fejlődik. miután megszületett kiderült nyaki sipoly, szemrendellenesség, hallássérült, dongaláb kétoldali. Később egyre jobban elmaradt az értelmi fejlődésben, hipoton izomzat.
16. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Hmkati)
2020. okt. 18. 14:13
6 hétig semmi nem tud átmenni mert még nincs placenta és köldökzsinór. Baratnödnek biztosra tudtàk mondani hogy tuti az volt az ok? Terhesség alatt minden ok volt addig?
15. Hmkati
2020. okt. 18. 11:30

Ragaszkodj genetikai vizsgálathoz! Egyes vírusok, /rubeola, hepatitis/, átjutnak az embrióba. Barátnőm még a terhesség elején, mikor nem tudott várandósságról, találkozott rubeolás gyermekkel. A baba koraszülés, rendellenességek.

Ez egy új vírus, még nem tudni a hosszabbtávú hatását, így nem lehet túl sok adat arra, hogy beépül-e a genomba.

Azért felettébb érdekes, hogy vírussal kapcsolatban, csak virológus, infektológus nyilatkozik, szülész, genetikus nem. Fontos lenne erről is tájékoztatni, Hiszen a járvány a világ más pontjain hamarabb kezdődött, már születhettek COVID-pozitív szülök babái,

Reméljük, minden rendben lesz.

14. NomNom
2020. okt. 13. 12:38
Szerintem sem lesz semmi gond, ha nincs magas lázad napokig akkor minden rendben lesz. Mikor terhes voltam mondta is az orvos, hogy vannak koronás kismamáik és nincs semmi bajuk, annyi hogy hozzájuk külön kimennek a vizsgálatokat elvégezni védőruházatban.
13. bogyoka89 (válaszként erre: 11. - Ba7da9cfc0)
2020. okt. 13. 12:27
Köszönöm😊
12. bogyoka89 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2020. okt. 13. 12:26

Köhögés, tüsszögés nálam abszolút nem is volt, az megfázástól is lehet. Reméljük, hogy kialszod!

Majdnem biztosak vagyunk benne, hogy párom szedte össze, és tőle kaptam el. Ő ugyanis kézilabdázik, különböző városokban volt meccsen, és ugyanilyen tünetei voltak, csak 1 héttel előbb kezdődött, mint nálam.

11. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Bogyoka89)
2020. okt. 13. 07:42
Ne aggódj, minden rendben lesz. Az infulenzásak is szoktak lenni a kismamák minden gond nélkül. A nődoki sem fog tudni neked semmit mondani még. Kicsi a terhességes még bármihez is. Jövő héten vagy inkább utána már tuti lesz szívhang. Boldog babavárást!
10. Channa* (válaszként erre: 8. - Bogyoka89)
2020. okt. 12. 21:49

Én most egyik pillanatról a másikra el kezdtem köhögni és tüsszögni.

Remélem reggelre kialszom.


Mikor történt ez? Tudod, hol szedhetted össze? Átadtad másoknak is?

9. bogyoka89 (válaszként erre: 5. - Borzolo)
2020. okt. 12. 20:50

Nem lehet elérni napok óta, illetve a telefont nem vette fel senki, többszöri próbálkozásra sem. Végül sms-t írtam neki, amire azt válaszolta, hogy karantén letelte után keressem fel.


Köszönöm a tanácsokat, és a biztatást mindenkinek! 😊

8. bogyoka89 (válaszként erre: 2. - Whiteswan)
2020. okt. 12. 20:46
Egyik napról a másikra elment a szaglásom teljesen(bármiféle orrdugulás nélkül), és az ízlelésem is. Teljesen nullára csökkent mindkettő, ezért is lettem tesztelve. Más tünetem nem volt, ezek is már elmúlóban vannak.
2020. okt. 12. 17:20
2020. okt. 12. 16:17
Én azt gondolom, hogy sok tapasztalat nincs a covid-al még alapjáraton sem, nemhogy állapotosan, babát várva főleg ennyire pici terhességnél. Az, hogy nincs tüneted jó, de csak ott van a vírus benned. Gondolom a háziorvosnak fogalma sincs mit mondjon mert nem tudja. Hívd a nőgyógyászatodat. Én felkutatnék egy infektológust is. De mikrobiológiai fórumokon is körülnéznék.
5. Borzolo (válaszként erre: 3. - Borzolo)
2020. okt. 12. 15:51
Mégegyszer átgondolva én tuti a nőgyógyászomat is felhívnám ilyen esetben...
2020. okt. 12. 15:49
Ne aggódj, nem lesz baj! Gyors gyógyulást!
3. Borzolo (válaszként erre: 1. - Bogyoka89)
2020. okt. 12. 15:46

Kitartás!

Az, hogy nőgyógyászhoz még nem mentél el nem is gond, valószínűleg úgyis kb 2-3 hét múlva fogadna, amikor már biztosan van szívhang.

Tüneted van? Ha nem, akkor szerintem semmi okod az aggodalomra. Ha a háziorvos nem tud/akar segíteni esetleg keresd meg (telefonon) a védőnőt, hátha meg tud nyugtatni.

Sajnos szerintem senki nem tudja még mi a teendő ebben a helyzetben.

2. whiteswan (válaszként erre: 1. - Bogyoka89)
2020. okt. 12. 15:40

Szia.

Ha múlt héten kedden végezték el a tesztet, ami 6 napja volt és nincsenek tüneteid, akkor én a helyedben bíznék benne, hogy már nem is lesznek. Mikor lesz a következő tesztelés?

2020. okt. 12. 14:54

Sziasztok!

Múlt hét kedden csináltak nálam Covid tesztet, aminek péntekre meg is lett az eredménye, ami sajnos pozitív.

Szintén aznap(múlt hét kedden) derült ki az is, hogy babát várok. (Első baba). Orvoshoz így nem tudtam elmenni, mivel hatósági karanténban vagyok. Háziorvos sem túl segítőkész. Nyugodtnak kellene lennem, de így elég nehéz...jól esne pár jó tanács, biztató szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook