Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírusra adeno és norovírus inaktiváló fertőtlenítőből melyik jó? fórum

Koronavírusra adeno és norovírus inaktiváló fertőtlenítőből melyik jó? (tudásbázis kérdés)


12. keeper2 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. ápr. 27. 15:26

Igen, jelenleg én is a Klarex-et használom, csak egyrészt fogyóban van már, és konkrétan ott, ahol vettem, már nem elérhető, másrészt elég erősen szárítja a kezem, és az illata sem túl jó. Ellenben a lent jelzett sbox-ot a munkahelyem is árusítja, így szállítási díj nélkül és normál kisker árnál jóval olcsóbban meg tudnám venni.


Globus: tudom, hogy elég a szappan, csak éppen nem mindig megvalósítható. Rendszeresen mosok kezet, csak munka közben nem mindig megoldható, hogy elmenjek kezet mosni, viszont mások által fogdosott termékeket kell nekem is megfognom, ráadásul kesztyű nélkül.

11. liliom10 (válaszként erre: 6. - Hebőci2017)
2021. ápr. 27. 11:50

Orvos, gyógyszerész mondta, hogy ihatod a hyperolt ??? Iszol hipót vagy domestost is ? Remélem, nem !!!

Vajon mire való a gyomorsav ? Azt viszont nem kell hígítani, ezért mondják, hogy evés előtt FÉL ÓRÁVAL ihatsz folyadékot, de közvetlenül előtte nem ! És evés után sem 1 órahosszáig ! Persze, ezt nem szokás betartani, pedig logikus tanács.

A nátha pedig az orrban, vagyis a légutakban van. Semmi köze az iváshoz, az emésztőrendszerhez.

10. Regin_a (válaszként erre: 1. - Keeper2)
2021. ápr. 26. 20:33

70% etanolt tartalmaz,"

Pontosan ennyit, esetleg 80%-ot tartalmaznak a kézfertőtlenitők

A hypós viz is tökéletes, nem kell ennyire "tudományos" lenni

9. Regin_a (válaszként erre: 6. - Hebőci2017)
2021. ápr. 26. 20:31

hidrogén peroxid"


Dauerolod a hajad, majd a maradékot elszürcsölöd?

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Hebőci2017)
2021. ápr. 26. 20:06
Kedves egészségedre!
7. Bless the child (válaszként erre: 6. - Hebőci2017)
2021. ápr. 26. 20:03
Én a hidrogén peroxiddal kapcsolatban a csontig hatoló decubitusra asszociálok. Inkább nem innám meg🤮
2021. ápr. 26. 19:53
Vegyetek a patikában 3%-os hidrogén peroxidot, vagy ezüst kolloidot. A legjobb fertőtlenítő szerek. Én még iszogatom is, hol egyiket, hol másikat évek óta és még náthás sem vagyok. A peroxidot hígítani kell 2dl vízhez 10-15 csepp.
5. Channa* (válaszként erre: 2. - Globus)
2021. ápr. 26. 18:36
Otthon igen, de ha vásárolunk, akkor közben nem tudok kezet mosni, ezért kell a fertőtlenítő
2021. ápr. 26. 18:35

Én általában patikában veszem. Utoljára ezt vettem: [link]


És a rosmannban is szoktam venni ezt:

[link]

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Keeper2)
2021. ápr. 26. 17:42
Igaza van Globusnak.Amúgy Bradoman-t használok ha nincs mód kezetmosni.
2021. ápr. 26. 17:37
Szappanos vízzel alapos kézmosás is elég.
2021. ápr. 26. 16:18

Helló!


Kézfertőtlenítőt kell vennem, amit korábban vettem, efogyott. Ajánlották az sbox hg-500-at, amire azt írták "baktericid, fungicid, szelektív virucid (adenovírus és norovírus inaktiváló hatás)"

A kérdésem az lenne, hogy ez vajon jó a koronavírus ellen? Sehol nem láttam, hogy a koronavírus adeno vagy norovírus lenne, de azt sem, hogy nem. E mellett 70% etanolt tartalmaz, az elég?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook