Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus, akik már túl vannak rajta... fórum

Koronavírus, akik már túl vannak rajta... (beszélgetős fórum)


25. Dina2 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2021. márc. 29. 09:21

Hát nálam íz és szag is 99%ban elment! Az 1% a savanyú amit érzek mert összerántja a nyelvem...

Próbáltam tiszta sót enni és nem volt sós. De akkor ezek szerint számíthatok rá hogy ez nem 1-2 hetes tünet lesz...

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Dina2)
2021. márc. 28. 22:59

A szaglás és ízlelést sem vettem/vettük észre, csak később jöttünk rá, hogy ez az.

Mert ugye nem megy el teljesen egyik sem, csak pl. mi úgy voltunk, hogy minden keserű volt, minden sós volt vagy édes vagy savanyú.


A szagok észrevehetőbbek voltak, mert mintha az elvágták volna, csak nem veszi észre az ember. Én azóta sem érzem a szagokat, azaz 5 hónapja. Az illatokat néha igen.

Simán megpucolok és felvágok 1 kg hagymát úgy, hogy nem érzem a szagát és még a szememet sem csípi...


Én azt hiszem, hogy konkrétan tudjuk, bár csak azért, mert a fiam kezdte a tünetelést, és nála derült ki, hogy a kollégája kovidos, de ennyi erővel máshonnan is jöhetett...

23. Dina2 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. márc. 28. 22:39

Hát ezaz, nekem eleinte eszembe sem jutott, hogy okozhatja ez is a korai tüneteket...

Mivel se köhögés, se torokfájás nem volt, nem is gyanakodtam, egyszerűen csak a kimerültségre fogtam.

Csak akkor lettem bizonyos, amikor szerdán kezdett szűnni a szaglás-ízlelés, és csütörtökre teljesen megszűnt.

Én nem tudom visszavezetni, hol szedhettem össze, habár a párom már hetek óta ilyen-olyan enyhe tüneteket produkál időnként. Szóval lehet ő szerezte be valahol.

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Dina2)
2021. márc. 28. 22:08

Én szinte napra pontosan tudom, hogy mikor indult a kovidom.


A fiam 2020. október 26-án és 27-én dolgozott a kollégájával, akiről csütörtökön derült ki, hogy kovidos.


Szerintem a fiam azonnal elkapta és még azon a napon át is adta nekünk, azaz 28-án már mondta, hogy fura szagot érez.


Nekem az első tünetem csütörtök este 28-án volt fej és szem fájás.

30-án Pénteken a derekam is fájt.

31-én Szombaton már hányingerem is volt.

01-én szag és ízlelés elvesztés.


A férjem 01-én lázasodott be. Csak ekkor gondoltunk rá, hogy mi is megkaptuk, mert eddig én a frontokra fogtam mindent.

21. Dina2
2021. márc. 28. 21:59

Próbálom kinyomozni, mióta élek együtt a vírussal...

Kb 1 hónapja hüvelyi fertőzéssel indítottam. Évek óta nem volt ilyen gondom. Tudtommal ez akkor jön elő, ha leesik az immunrendszer.

Kb 1 hétre rá becsípődött vagy megrándult a derekam annyira, hogy pár napig meg feküdni is fájt nemhogy mozogni.

Rá egy hétre kezdődött a fejfájás, fáradtság és most pénteken teszteltem pozitívat.

Lehetséges e szerintetek, hogy ezek a megelőző tünetek már a vírus jelenléte miatt voltak?

Különösebb jelentősége nincs a történetben csak érdekel...

20. Channa* (válaszként erre: 18. - Timycat)
2021. márc. 5. 23:29

A férjem cukra is 8 feletti a kovid óta, pedig előtte nem volt gond vele.


Meg a szívét is vizsgálgatják...


Ja, az én vérképemen a TSH-m úgy magasabb volt, hogy már visszaemeltem kovid után a gyógyszeremet, mert éreztem, hogy kevés, és még a limphocitám volt magasabb...


Hát nem tudom, hogy mi lesz ezekkel...


Az viszont érdekes volt, amit Enissa? linkelt be egy másik fórumba, hogy a volt kovidos nővérkének nem kell inzulin, amióta részben felépült...

19. timycat (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 5. 22:41
Én is ezt olvastam, hogy a szaglás elvesztése a covidnál nem csak nyálkahártya probléma lehet mint más légúti betegségnél hanem idegrendszeri károsodás is állhat mögötte.
18. timycat (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. márc. 5. 22:39

Az erőnlétemmel nincs gond.

Viszont a laktózérzékenységem mintha erősödött volna. Ez még nem tuti, de tegnap nem bűnöztem jobban mint szoktam, mégis nehéz éjszakám volt. 😕 Ezt majd figyelem. Mert rendeltem a vacsorát, szóval akár más baja is lehetett.


Cukros ismerős mióta covidos volt szenved a cukrával, nem akar 8,5 alá menni a cukra pedig már dupla gyógyszert szed. Az allergiás ismerős azt mondja fokozódott az allergiája. Húgomnak a pajzsmirigye dobott egy hátast. Ő dupla adag hormonnal és gyógyszerváltással tudta normalizálni a helyzetet, de még hátra van a biopszia.


Nálunk a macska elkapta tőlem a covidot (ő egyfolytában rajtam lóg), ő is allergiás, dupla adag cetirizinnel tudom csak elnyomni az allergiás tüneteit 😕

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. márc. 5. 22:29

Mert te Magyarországon élsz, itt még nem foglalkoznak vele.

Akiről szó van, az meg Angliában, cseppet előrébb állnak a kutatások terén.

Itthon még senki nem gondolt erre, amikor ott már rájöttek, a párhuzamos agyi elváltozásra is.

2021. márc. 5. 22:19

Mi novemberben voltunk kovidosok.


Nekem fej és derékfájással kezdődött, nem is gondoltam, hogy kovid, illetve hányingerem volt. A pozitív teszt után 6 nappal bedugult a fülem, először azt mondtam, hogy náthás érzés, de nem folyt az orrom, így rájöttem, hogy inkább hasonlít a füldugulásra.

Begyulladt az ínyem, herpeszem lett, és persze az ízlelés és szaglás elvesztése,, ami még mindig tart. Leginkább édes ételeket eszek a kovid óta, mert ezek íze hasonlít legjobban az emlékeimben lévő ízekre. Egyébként még érzek keserű, savanyú és sós ízt is.

Illatokat időnként érzek úgy, hogy az orrom elé teszem, és nagyon ritkán messzebbről is, de szagokat nem.


A fiamnak a szaglás és ízlelés elvesztése volt, valamint fáradt volt, íny gyulladása lett és olyan helyeken lett herpesze, ahol még sosem volt neki, pl. könyökhajlat, kézfej, szemei alatt. Neki 2 hét múlva visszatért a szaglása.


A férjem lázas volt, köhécselt, fájtak az izmai és ízületei, rázta a hideg és nem érzett szagokat és ízeket. A Wmegfázásos" tünetei kb. 7 napig tartottak, az íz és szag problémája úgy 2 hétig.

15. Channa* (válaszként erre: 12. - Timycat)
2021. márc. 5. 22:10
És, hogy megy a mozgás?
14. Channa* (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 5. 22:06
Én voltam már dokinál, hiszen több, mint 4 hónapja nem érzek szagokat. Azt mondta a háziorvosom, hogy ne foglalkozzak vele. Nem kell sehová mennem megnézetni magam...
13. be95e6ff22 (válaszként erre: 12. - Timycat)
2021. márc. 5. 20:42

Engem nem teszteltek, így lehet, hogy “csak valami náthától” volt szaglásvesztésem és a mai napig (5 hónap után is) szaglás zavarom.De, hajlok rá, hogy ez bizony korona volt.

Ami nekem volt még:hidegrázás, fáradtság, napokig orrdugulás, fejfájás.Egyszer ebéd közben ment el az étvágyam és szédültem el, elég szürreális volt.

A javulás után még sokáig vissza-visszatért a fejfájás.Az orrom belseje sebes volt, és nagyon érzékeny, mintha megégett volna,

Éjszaka nagyon gyakran, könnyen elzsibbad a kezem.Ez korábban is előfordult időnként, hasonalvó vagyok, van, higy “ráfekszem”.De most állandósult ez az éjszakai kézzsibbadás.

12. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 5. 20:28

Én "megszemélyesítettem" a vírusomat. Első nap csak figyeltem mihez kezd velem, aztán elrontotta az egyik kedvenc ételemet, a sütőtököt. Gyomorforgató íze lett. Így hamar meguntam a figyelgetését és hadat üzenetem neki, ha ő így akkor én is. Mivel a szaglásom teljesen és az ízlelésem jelentős részét elvette elkezdtem chilit, gyömbért rágni, kanálszámra ettem almával a fahéjat, sok mézes teát ittam (amit egyébként nem bírok de most mindegy volt). 4 napig tartott a szaglás és ízlelés vesztésem. A vírus nem bírta tovább a kínzást. Én így könyveltem el.

Az első illat az élesztő illata volt ahogy sült a kenyerem. A szemem is könnybe lábadt. Pedig nagyon rövid ideig tartott az illattalan világ.

Egy este volt hőemelkedésem, és egy délután volt az hogy elkapott a pusztító fáradtság. Akkor engedtem neki és lefeküdtem aludni, pedig délután soha nem alszok. Az a 2-3 óra alvás volt az a pont amikor teljesen meggyógyultam. 4-5 nap volt, hogy tünetem volt, de apróságok.

Mire tesztre jutottam, már teljesen tünetmentes voltam.


Majd elmúlt 1,5-2 hét mikor jött a köhögésinger evés után és beszéd közben. Majd fokozatosan elmúlt ez is, először evés után nem köhögtem, majd a beszéd is ment már köhögés nélkül. Ez a köhögő inger tartott 1,5-2 hétig a teljes köhögő inger után.


3 hónapja voltam beteg. 2-3 hete voltam post COVID vérvételen mert rossz volt az EKG-m. A véreredmény alapján a fehérvérsejtjeimből még látszik, hogy volt valami fertőzés és a véralvadási d-dimer értékem még a felső határon van. Szerencsére szívizom károsodásra utaló jel nincs. Szóval hiába estem át rajta különösebb gond nélkül, a nyomai még mindig fellelhetőek, bár én már rég nem érzek semmi tünetet.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 5. 19:23
Illetve, hogy végre érez már valamennyire hosszú idő után ízt.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Be95e6ff22)
2021. márc. 5. 19:22
Égett műanyag szagot érez, és vannak ételek, aminek szintén az ízét ilyennek érzi. De ez már haladás, hogy vannak olyanok, aminek nem.
9. be95e6ff22 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 5. 18:53

Kívánom,hogy tudjanak segíteni.

Sajnos nem ritka a sokhónapos szaglásvesztés,és a fontomszagok sem.A fantomszagok szinte kivétel nélkül minden embernél kellemetlen szagok,van,aki enni sem tud miatta,vagy hányingere van.A dohányfüst a leggyakoribb,de fémes,égett műanyag szag is előfordul,vagy romlott étel szaga.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Be95e6ff22)
2021. márc. 5. 18:49
Nov. 4-e óta nincs szaglása illetve valami famtom szagokat érez, ami rettenetesen bűzös érzésként él meg. Megpróbált már mindent. Neki komolyabb kivizsgálása lesz.
7. be95e6ff22 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 5. 18:06

Orvos sem nagyon tud valamit kezdeni vele.Benn vagyok egy FB csoportban ahol a Covid miatt szaglásvesztésben meg fantom szogak észlelésében szenvedő emberek tömörülnek,szerte a világból.

Van,aki próbálkozott szteroidokkal,de nem sok sikerrel.

Nekem 2,5 hét totál nulla szaglás után visszajött ugyana szaglásom,de sokkal gyengébb,és másmilyennek is érzem a szagokat,mint korábban.Az imádott tusfürdőm illata “semmi különös” lett,a reggeli kávénak körömlakk aromája van.Az ízek sem az igaziak,a fűszereket sokkal kevésbé érzem.

De,legalább visszajött a szaglásom,meg nemhaltam meg.

Cinkkel,B vitaminnal,meg illóolajos szaglástréninggel lehet próbálkozni.

2021. márc. 5. 17:56
A kolleganőd ette meg azt a kibacott denevérpörköltet?😱
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 5. 17:53
Én eddig úgy tudtam, hogy Kínából indult a járvány. Erre a kolléganőd a ludas. Mondjuk sejtettem, hogy a média csak hazudgál.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 5. 17:22
Nem tudok róla, de rokonok, kollégák igen.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 5. 16:58
Köszi szépen, te is már túl vagy rajta?
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 5. 16:55

A szaglás elveszítésének a neve parosmia.


Erre ügyelj, ha sokáig tart menj vele orvoshoz, lehet az agyadban sérült valami, neurológiai probléma is állhat mögötte a kutatások alapján. Ha 2 hónapnál tovább tart, tényleg fordulj orvoshoz.

2021. márc. 5. 13:38

Ti hogy éltétek meg amikor megtudtátok, hogy elkaptátok? Pánikoltatok, vagy úgy voltatok, mint pl én, hogy nagyon enyhe, náthás tünetek és hip hop, úgyis túl leszek rajta. Úgyis egyedül élek, nincs idős pl velem egy háztartásba.

Aztán persze amikor visszatértem a munkához, persze ment a köpködés a kolléganőmre aki elindította ez egész járványt. Én nem hibáztatom szegényt persze, nem direkt tette. Azóta éppen még nem tért vissza pl a szaglásom kb semennyire, ami persze érzékenyen érint...Azóta semmi kedvem egy jobb öblítőt kipróbálni, maradok az olcsóbbnál. Régen elég sok parfümöt használtam így már kb ahhoz sincs kedvem stb, ti hogyan éltétek át? Jah és persze jobbulást aki most van benne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook