Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Környezetvédelemmel kapcsolatosan tudna valaki segíteni? fórum

Környezetvédelemmel kapcsolatosan tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

11. e28ddc7c9b (válaszként erre: 10. - Boszorkánylepke)
2010. márc. 26. 20:02

Ma voltak kint, de minek? A fát már bepakolták, utcáról nem látható. A fényképet, és a tanúkat nem fogadták el.

Neki marad a "vigyor", nekünk a bűz, és a csukott ablak!

2010. márc. 20. 17:21

Sajnos a hivatalok a legegyszerűbb megoldást választják, ide-oda küldözgetik a panaszost.

Ne hagyjátok magatokat lerázni, fogjatok össze a környékbeliekkel és panaszos leveleitekkel, telefonjaitokkal ostromoljátok a hivatalt. Előbb, utóbb csak kivizsgálják az ügyeteket. Ne adjátok fel!

9. e28ddc7c9b (válaszként erre: 8. - Boszorkánylepke)
2010. márc. 20. 16:54

Azt tudom, hogy "elvileg" hovatartozunk, de ott kapcsolnak egyik ügyintézőtől a másikig, harmadikig, és kb. félóra, és x.-ik ügyintéző után közölték, hogy írásban bizonyítsam be!

DE KÖNYÖRGÖM A BŰZT, HOGY LEHET ÍRÁSBAN BIZONYÍANI!!!!!!

2010. márc. 20. 16:15

Ha a helyi önkormányzatnál nem foglalkoznak a panaszoddal, akkor hívd fel a területileg illetékes környezetvédelmi felügyelőséget (szerintem a szolnokihoz tartoztok)

elérhetőségük:

Közép-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség

Cím: 5000 Szolnok, Ságvári krt. 4.

Levegőtisztaság-védelmi és Zajellenőrzési Osztály 56 / 523 344

Jó lenne, ha olyankor tudnának kimenni ellenőrizni, amikor éppen érezni lehet a bűzt.

7. e28ddc7c9b (válaszként erre: 6. - 8ffadcd586)
2010. márc. 20. 12:34

A testületet próbáltam, de mivel a környéken egyetlen KÉPVISELŐÚR sem lakik, így "messziről-nagyívben ...".

Hiába fogtunk össze nyolcan, hogy milyen állapot van, ki sem jöttek megnézni.

2010. márc. 20. 11:30
Bár budapestre vonatkozik.... nálatok nincs kiadva semmilyen rendelet, ami a magánszemélyek légszennyező tevékenységére vonatkozik? ha nincs annyit tehetsz, hogy összegyűjtesz néhány esetet. viszel önkormányzati rendeleteket, és vered az asztalt a képviselőtestület előtt...jobb ötletem nincs
2010. márc. 20. 11:28

Találtam egy rendeletet erre vonatkozólag.

Ha adsz egy e-mail címet át tudom küldeni.

4. 8ffadcd586 (válaszként erre: 3. - E28ddc7c9b)
2010. márc. 20. 11:25
Nehéz ügy.Már csak azért is, mert nem tudom, így hirtelen, hogy van-e bármilyen rendelet a magán személyeknek ilyen típusú tevékenységére. elvégre pet palackot is sokan égetnek, pedig az sem egészséges.utána nézek. feljeletést nem tudtok tenni? szerintem a közösségi összefogás sokat jelent, különösen ilyen esetben...
2010. márc. 20. 11:21

Kertvárosban lakunk. Az egyik szomszéd évek óta vasúti talpfával, uszadékfával tüzel. Most hozta meg a jövő évi "tűzre" valót.

A környéken az őszi begyújtástól kezdve, nem lehet ablakot nyitni, kintre teregetni, gyerekeket az udvarra kiengedni, gyakorlatilag kint megmaradni.

Aki ismeri az tudja, hogy a vasúti talpfa az kátránnyal van átitatva. Amikor szóvátettük, hogy milyen büdös amivel tüzel, még ő volt felbőszülve, hogy ez SZÍN TISZTA AKÁCFA!

Egyszerűen tanácstalanok vagyunk, hogy hova, kihez fordulhatunk? Az önkormányzatnál finoman szólva "le sem sz...nak" minket.

Csak azt nem értem, hogy 8-10 családnak miért kell egy hülye miatt szenvedni.

2010. márc. 20. 11:19
Attól függ mi a kérdés. lehet, hogy tudok.
2010. márc. 20. 11:14
Környezetvédelemmel kapcsolatosan tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook