Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Környezetetekben van esetleg olyan idős néni-bácsi, aki segítségre szorul, és befogadna egy 45 éves nőt ottlakással és élelemért segítene fórum

Környezetetekben van esetleg olyan idős néni-bácsi, aki segítségre szorul, és befogadna egy 45 éves nőt ottlakással és élelemért segítene (beszélgetős fórum)

1 2
33. martin3 (válaszként erre: 25. - Türkizszemű)
2011. jún. 5. 22:51

a végrendeletet meg lehet támadni, de pl az ajándékozást már nem...(illetve persze azt is, hogy nem volt beszámítható ilyesmi, de ezt nagyon nehéz bizonyítani) ajándékozni bárkinek ajándékozhatom a vagyonomat, akár egy hajléktalanra is hagyhatom, nem tehet(ne) semmit az egyenes ági leszármazottam sem...

az örökösödési szerződésben pedig meg kell indokolni, miért hagyja ki a végrendelkező a leszármazott, de ez macerás, vagy van aki nem is akarja így egyszerűbb az ajándékozás(persze ha nem egyenes ági leszármazottra ajándékozzák, akkor van némi illeték)

32. 171925f409 (válaszként erre: 31. - Türkizszemű)
2011. jún. 3. 19:40
Remélem is:)
2011. jún. 3. 17:15

(25.számú bejegyzésben az utolsó előtti bekezdésben idéztem a Ptk.ból, hogy mi az az ági vagyon)

A kérdés költői volt :) persze, hogy nem minősül ági vagyonnak,amit életében szerzett! Az oldalági rokonok indíthatnak keresetet (ha sok a kidobni való pénzük meg szeretnek bíróságra járni) , de valószínűleg nem fogják megnyerni :)

30. 171925f409 (válaszként erre: 29. - Türkizszemű)
2011. jún. 3. 12:14
A páromé Ő szerezte nem értem a kérdést bocsi
2011. jún. 3. 11:40
Szerinted a lent írtak alapján a "párod vagyona" ági vagyon?
28. 171925f409 (válaszként erre: 25. - Türkizszemű)
2011. jún. 3. 08:46
Ha a párom rám hagyja a vagyonát mivel nincs gyereke és nem vagyok feleség akkor ezt megtámadhatják a testvérei?Szerintem kicsi az esély arra, hogy a bíróság nekik adjon igazat majd hisz ez a végakaró akarata volt tiszteletben kell hagyni jól gondolom?
27. 171925f409 (válaszként erre: 26. - Zorg27)
2011. jún. 3. 08:43
Remélem és akkor akkor mind a ketten jól járnak:)
26. Zorg27 (válaszként erre: 24. - 171925f409)
2011. jún. 2. 15:58

"Drága gyermek"


Szíbvől kívánom, hogy sikerüljön találni egy megbíztható embert aki megszépítheti a néni minden napjait...

25. türkizszemű (válaszként erre: 23. - Martin3)
2011. jún. 2. 15:55

Szisztok,


Szóval van az öröklési szerződés (ami arról szólhat 2 fél között, hogyha az egyik meghal, a másik örököl - nem kell viszont is így rendelkezni, elég, ha az örökös fél csak nyilatkozik, hogy elfogadja)


létezik TARTÁSI - ÉS ÉLETJÁRADÉKI SZERZŐDÉS (ezt hívja a köznyelv eltartási szerződésnek).Itt már az idős ember életében átszáll a tulajdonjog, de a t.szerződés ténye feljegyzésre kerül az ingatlannyilvántartásban (nem tudja értékesíteni, megterhelni se nagyon)


és van a végrendelet (ami az örökhagyó egyedüli akarata)


mindennek semmi de semmi köze nincs JOGILAG ahhoz, hogy vannak-e törvényes örökösök.


(Csak erkölcsileg, etikailag, és "a hagyomány" szerint)


Amit alább valaki megpendített "hogy a Te gyereked, a TE VÉRED örökölje az ingatlant"


nem tévedett nagyot, a mai jogban is létezik és az új Ptk. is tartalmazza az ún. ÁGI VAGYON intézményét, ami azt jelenti, hogy az örökhagyó ARRA VALÓ TEKINTETTEL KAPTA FELMENŐJÉTŐL, hogy halála után a LESZÁRMAZÓIRA HAGYJA. (jellemzően bizonyos családi ékszerek vagy ingatlan)

DE EZT BIZONYÍTANI KELL TUDNI!


Ez ma inkább megtámadási okként fordul elő (tehát X az új feleségére/vagy esetünkben arra a személyre aki ápolta/ hagyja a házát, a halála után a gyermekei pedig keresetben támadják a végrendeletet, arra hivatkozva, hogy a vagyontárgy az ági vagyok körébe tartozik).

24. 171925f409 (válaszként erre: 22. - Zorg27)
2011. jún. 2. 14:39
Sajnos igen itt van ami szomszédunk akihez keresnénk ezt az illető hölgyet van egy lánya és 3 éve rá sem nyitja az ajtót mi vásárolunk be fizetjük a csekkét...És a lánya mondta, hogy ha tudunk keressünk már valakit aki az anyját gondozná mert Ő már nem tud táplálni semmi érzést az anyukája felé vagyis utálja:((
2011. jún. 2. 14:37

ti miről vitatkoztatok? ez tök egyértelmű szokott lenni, vagy eltartási szerződést kötnek, vagy ha az nem jó, a másik megoldás, hogy valaki ott lakik az idősnél, de ezért pénzt kap

ne mossátok össze a kettőt.

általában eltartási szerződést(amikor az ápolásért cserébe megkapja a lakást az apoló az ápolt halála után)akkor kötnek, ha már nincs törvényes örökös...

22. Zorg27 (válaszként erre: 21. - Seven of Nine)
2011. jún. 2. 14:25
Már bocsánat, de azért ne legyünk már eltévedve! Szerencsétlen beteg idős ember, ott van egyedül, a gyereke aki valóban a törvényes örököse, akkor miért nem kapkod, hogy segíthessen rajta? Ja, hogy csak az örökség kell a beteg, öreg szülő az már teher???
21. Seven of Nine (válaszként erre: 17. - B4c06bc553)
2011. jún. 2. 13:50

Oszinten szolva en nem vagyok meglepodve, azret altalaban a gyerekek oroklik a hazat es nem egy idegen es szerintem ez igy van rendben, hacsak a szulonek olyan rossz a kapcsolata a gyerekekkel(mert a gyerekek mondjuk elvetemult gazemberek stb. stb.)


Szerintem azert Te is inkabb a gyerekedre hagynad a hazadat , aki a Te veredbol van, Te szulted meg es Te nevelted fel.


Nem kell kiakadni , mert valaki nem hajlando masra irtani a hazat..azert Magyarorszagon sokan nincsenek eleresztve anyagilag es akkor finom voltam.

20. 171925f409 (válaszként erre: 19. - B4c06bc553)
2011. jún. 2. 09:23
Majd mindenképp írok mi lett a vége ha összejön a dolog:)Nálunk a szomszéd néni akihez gondoltuk van egy nagy magánháza de nem tudja már takarítani van egy nagy kert hozzá de el van hanyagolva nem tud nagyon már menni se van egy lánya a fél ház az övé de a másik felé ez a nénikéjé és elfogadja azt, hogy legyen szerződés majd a fél házra a néni lánya is elfogadta ezt mert ő nem tudja már felvállalni az anyukáját sajnos:(
19. b4c06bc553 (válaszként erre: 18. - 171925f409)
2011. jún. 2. 09:19
Kívánom, hogy sikerüljön összehoznod!
18. 171925f409 (válaszként erre: 17. - B4c06bc553)
2011. jún. 2. 09:15
Remélem én leszek a megmentője ennek a szerencsétlen hölgynek:)
2011. jún. 2. 09:14

Megkérdeztem azokat, akikre gondoltam. Sajnos amint arról van szó, hogy az ápolás után ennek a hölgynek a nevére kerüljön a ház - hogy ne az utcára menjen megint - akkor már vége is volt a beszélgetésünknek!

Ilyenek ezek az emberek!

Segítség az kellene, de azért ha az illetőnek kellene már segíteni - mondjuk azt a kis házat nem kellene elhagynia míg él (vagy míg akar, ott maradhatna) - AZT MÁR NEM!

Hogy mit fognak csinálni a bácsi halála utána azzal a kis házzal? Semmit! De inkább menjen veszendőbe, mint valakinek segítsünk és lakhasson ott! Eladni biztos nem fogják tudni, használni nem fogják,mert nekik hatalmas nagy házuk van...

Hát bocsi, de nem sikerült segítenem! :(((((

16. 171925f409 (válaszként erre: 15. - Era06)
2011. jún. 2. 08:32
Szia ha nekünk beválik ez a hölgy akkor egy magánház felét fog kapni azért abból csak el éldegélne egy kis panelt biztos tudna venni belőle persze tudom azt majd fent is kell tartania de reméljük megoldódik a helyzete:)
15. era06 (válaszként erre: 13. - Mari20)
2011. jún. 2. 08:30

Nagyon rendes vagy, hogy segíteni akarsz a hölgynek. Kevés olyan ember van aki törődik a másikkal. Az igazi az lenne, ha valahogy megtudná tartani a lakását. Most elmegy valahova, ott lesz tető a feje fölött, éhen sem hal.

Amikor a néni, vagy bácsi meghal, ő megint ott áll egyedül, és az utcára kerül.

Munkahelye nincs, beteg lesz, mit csinál?

Sanyarú sorsok vannak, és mi lesz még később??

Jobb nem tudni. Sok szerencsét, találjatok valami jót neki! :)

2011. jún. 2. 07:57
Szia és lehetne azért tudni valamit erről a nőről?Van családja hol dolgozott ja és miért irod, hogy kissé lökött?
13. Mari20
2011. jún. 2. 07:57

sziasztok szép reggelt mindenkinek


ha valami ötlet eszetekbe jut , ahhol lakhatna irjatok...


nagyon várom irásotokat

12. Mari20
2011. jún. 1. 18:48

sziasztok

aranyosak vagytok, hogy próbáltok segiteni


aki irt privibe válaszoltam

várom a válaszokat.


összehozzuk a befogadó -kat Ildikóval és a befogadók eltudják dönteni, hogy megfelel-e elvárásaiknak Ildikó


Jelenleg Bp.III.k. lakik mint irtan jun 23ig


addigra jó lenne találni neki lakhatóságot.


várom a válaszaitokat


legyen szép estétek, reggel itt leszek a hoxán-

üdv

2011. jún. 1. 13:13
Megkérdeztük a nénit örülne neki 2 szobás magán háza van szivesen örülne ha ott lakna valaki vele aki komoly és megbízható ez a legfontosabb.ha aktuális lenne az ismerősöd részéről irj majd, hogy hogy gondoltátok a továbbiakat
10. gerna (válaszként erre: 3. - Mari20)
2011. jún. 1. 09:22
Mit jelent az, hogy "kicsit lökött" ?
2011. jún. 1. 09:02

XIII.ker Budapest, kertváros

Ha tényleg komolyan gondolod, írj privit!

BABI NÉNI 81 ÉVES, FITT,vérnyomás-ingadozástól eltekintve egészséges, társasági lény, szeret beszélgetni, DE NAGYON EGYEDÜL VAN (ápolásról szó sincs, inkább "társalkodónő-féle" kellene mellé :)

2011. jún. 1. 08:59
Én megkérdezem délutánra és irok neked mert mink is örülnénk ha ennek a szomszéd asszonynak lenne segítsége van egy lánya de nem törödik vele sajnos mink szoktunk segítgetni néha neki de hát nekünk is azért van más dolgunk és az ismerős így látatlanból lejönne?És ha nem tetszik neki a hely vagy ilyenek?
2011. jún. 1. 08:54

most nem leszek gép közelbe de délután vissza nézek, egy "biztos" szállás egy tányér kaja


és mos takarit, beszélget ellát, ez való neki

a mai munkaerő piacon nem rá van szükség


addig is szép napot kivánok

6. 171925f409 (válaszként erre: 4. - Mari20)
2011. jún. 1. 08:54
Idős a néni ellátásra szorulna takaritás bevásárlás meg ilyenek magánházban lakik a fél házat adná cserébe lenne szerződés is ha így jó akkor megkérdezem és megirom priviben jó?
5. b4c06bc553 (válaszként erre: 3. - Mari20)
2011. jún. 1. 08:52

Nagyon rendes vagy, hogy segíteni próbálsz!

Itt is van egy idős férfi, akinek nem tud a családja segíteni - megkérdezem őt is.

2011. jún. 1. 08:49
nem számit hol lehet szeged is, de kérlek kérdezd meg, mert ha lemegy és mégse kell akkor mit csinál?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook