Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Környezetbarát otthon - takarékos otthon fórum

Környezetbarát otthon - takarékos otthon (beszélgetős fórum)


2020. jan. 17. 06:56

Sziasztok!

Mivel az idő nem annak dolgozik, hogy egyre elavultabb legyen a téma, ezért megpróbálkozom felfrissíteni ezt a fórumot.

Valaki? :)

16. ina87
2017. ápr. 13. 20:09
a vizel is lehet spórolni fogmosás vagy borotválkozásnál ne menjen hiába a csap el lehet zárni,vagy csöveket hőszigetelni így kevesebbet kell ki engedni h meleg vizet kapjunk...
2009. aug. 10. 16:59

A tisztítószereken töprengve elgondolkodtam azon, hogy mennyi féle kemikáliát használunk saját magunk "tisztítására". Tusfürdő, sampon, kézmosó szappan, arctisztító, krémek, hajöblítő, fogkrém. Egyre több cikket lehet olvasni, hogy egyre-másra találnak ezekben is mindenféle betegséget okozó adalékanyagokat. Én próbálok olyanokra váltani, ami csak természetes anyagokat tartalmaz, és sokkal szebb tőle a hajam-bőröm. Akkor meg minek a sok belenyomott szintetikus cucc?


Nektek van valami tapasztatalatotok ezzel kapcsolatban?

2009. júl. 21. 13:55

Vettem a Rossmannaban egy tutti csajos mintájú textilszatyrot. Kicsire lehet hajtogatni, tokja is van, akkora mint a moobilom, mindig benne van a táskámban, így ha vásárolok, se nem veszek, se nem fogadok el nejlonszatyrokat.

Nagyon oda kell figyelni, mert automatikusan elkezdik csomagolni a cuccokat a nejlonszatyorba, mintha ajándék lenne, közben meg sutyiban elszámolják!

2009. júl. 16. 13:04
Azt már rengetegszer hallottam, hogy a TV-t meg a többit nem szabad standby üzemmódban hagyni, mert úgy is fogyasztja az áramot. De arról hallottatok már, hogy egy csomó elektronikai kütyü (pl. számítógép és tartozékai), aminek nincs standby üzemmódja, kikapcsolás után (vagyis kikapcsolt állapotban!) is fogyasztja az áramot, hacsak nem áramtalanítod?
12. egymozdulat (válaszként erre: 10. - Perecz75)
2009. júl. 16. 13:01
én a mosóporomat 100%-ban mosódióval helyettesítem;)
11. egymozdulat (válaszként erre: 9. - Mandella)
2009. júl. 16. 13:00
Hát, a legtöbb tisztítószer - főleg azok a szuperhatékonyak, amiket reklámoznak, hogy nem kell dörzsölni, stb. borzasztóan mérgezik a talajt és az élővizeket. Alternatíva lehet, hogy bioboltokban lehet kapni bio-tisztítószereket, illetve illatszerboltokban is lehet találni olyan szereket, amelyekre rá van írva, hogy biológiailag lebomlik. Sokszor félünk, mert azt hisszük, hogy a házipraktikák nem annyira hatékonyak, aztán kipróbáljuk és jön a meglepetés:)
2009. júl. 15. 19:48
Én a mosóporom 1/3-át mosószódával helyettesítem. Kiválóan tisztít és környezetbarát.
9. mandella (válaszként erre: 2. - Egymozdulat)
2009. júl. 15. 19:13
szia. én is használok már ecetet meg szódabikarbónát tisztításhoz, és remélem, egy idő után elhagyhatom a káros(?) tisztítószereket. bevallom, nehezemre esik megválnom tőlük.
8. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 7. - Egymozdulat)
2009. júl. 15. 19:00

Ezt én sem akartam elhinni, nagyon nehezen tudtak meggyőzni, de tényleg így van.:)

Anyu az ablakokat még mindig ecetes vízzel tisztítja...nagyon szép lesz, csak az újságpapírral kell vigyázni, mert leoldódik róla a nyomdafesték.:(

2009. júl. 15. 13:21
Ha már a villanykörtékről van szó: nekem újdonság volt, hogy nem szabad folyton lekapcsolni őket. Se a hagyományost, az energiatakarékost meg végképp nem. A hagyományost, ha leoltod és öt percnél hamarabb visszagyújtod, többet fogyaszt, mintha le se oltottad volna. Az energiatakarékos pedig nagyon hamar kiég a gyakori kapcsolgatástól.
2009. júl. 15. 13:20
A hűtő kímélésével kapcsolatban olvastam valahol, hogy a téli időszakban, ha kiraksz az erkélyre/balkonra egy flakon vizet, és megvárod, hogy megfagyjon, majd beteszed a hűtőbe, akkor elősegíti a hűtést, megfigyelhető, hogy ritkábban kapcsol be a készülék. Kis energialopás a természettől, bűntetlenül;)
2009. júl. 13. 20:01
Biztosan nem írok újat, de az összes égőt energiatakarékosra cseréltük...5 éve már hozzá sem kellett nyúlni. Két hónapja pedig mindent áramtalanítunk. Kíváncsi vagyok a számlára.
4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Egymozdulat)
2009. júl. 13. 20:00

Itt olvastam a hoxán, hogy többen ecetes vízzel tisztítják a hűtőt, fagyasztót. Ma én is kipróbáltam...nagyon tuti!

A hűtőleolvasztás után, nem pakolok vissza rögtön, hanem egy órát üresen megy a hűtő, így jobban lehül, gyorsabban visszafagyasztja az élelmiszereket, nincs túlterhelve= kevesebb áramot fogyaszt.

2009. júl. 13. 17:35
A wc-t szódabikarbónával és ecettel tísztitom:)
2009. júl. 13. 14:57
Én pl. évek óta alig használok tisztítószereket. A micorszálas kendők csodálatosan tisztítanak, és ahol mégis kevésnek bizonyulnak, ott jó szolgálatot tesz az ecet. Egyedül a wc tisztításhoz használok fertőtlenítőszert.
2009. júl. 13. 14:56
Tippeket, tanácsokat várok, hogy tudtok otthon spórolni és ezzel egyidejűleg védeni a környezetet. Én is mondok párat, csere-bere alapon:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook