Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Környezetbarát hozzáállás fórum

Környezetbarát hozzáállás (beszélgetős fórum)


19. migerben (válaszként erre: 18. - 5146e98818)
2012. dec. 23. 19:50

Tudom, olyat is láttam már:)


Ez a cserépkályha - radiátor kombó azért tetszik annyira, mert egyszerű, zseniális és nagyon mutatós is. Pedig úgy van beépítve az egész, hogy a kályha egy része a fürdőszobában van, egy része a konyhában, egy része pedig a nappali-étkezőben.

18. 5146e98818 (válaszként erre: 17. - Migerben)
2012. dec. 23. 18:50
Lehet kapni komplett vízteres kandallókat, kandallóbetéteket.
2012. dec. 23. 12:49
Az egyik ismerősömnél úgy van kialakítva a fűtési rendszer, hogy a nagy méretű cserépkályha tetején van egy víztartály, ami a távolabbi szobákban lévő radiátorhoz továbbítja a meleg vizet. A konyha, ebédlő, nappali és fürdőszoba fűtése pedig a kályha dolga.
16. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - 6f257fd90e)
2012. dec. 22. 22:16

Az ilyen házat nevezik passzív háznak.


Én biomasszával fűtök, azaz fával. Az elvileg néhány évtized alatt újratermelődik, széndioxidot köt meg, így megújuló energiaforrásnak számít.

15. Porcica (válaszként erre: 14. - Zefex)
2012. dec. 21. 16:48

Amúgy itthon jó a víz... és nyáron simán a csapnál töltöm meg a flakonomat, úgy indulok el bárhová is.

A napkollektorok házilag is elkészíthetők, és valójában hulladékból (sörös-, üdítős dobozokból, pár csőből, ilyesmi). Az nem baj, ha az ember ezzel spórol.

Ami nekem fontos, hogy leváltottam a tusfördőmet és kézmosó folyadékomat házi készítésű, adalékmentes szappanokra. Emellett a helyén kezelem a hulladékot, vagyis nem öntök elhasznált sütőolajat a lefolyóba, nem dobálok ki elemet, és nem adom a ladás cig@nynak (ne asszem már ezt sem szabad kiírni) a régi hűtőmet, mert elereszti belőle a hűtőgázt. Miközben fogat mosok nem folyatom a vizet.

Most nem is jut több az eszembe.

Amúgy tényleg apróságok, de a sok kicsi sokra megy. Ha mindenki tenne hozzá egy picit, akkor azért öszeadva az mégiscsak valami.

14. zefex (válaszként erre: 12. - Porcica)
2012. dec. 21. 14:00

Persze, én is a leg(?)jelentéktelenebb dolgokkal kezdtem.

Agyalok én is egy ideje, és sok-sok kis apró lépés jut eszembe, mindenre jó megoldás nem. Arzénes csapvízet persze nem kívánok senkivel sem itatni:)

13. zefex
2012. dec. 21. 13:51

Házak hőszigetelése, termopán nyílászárók: ez volt az energiamegtakarítás üdvözkéje, csakhogy megesz egy idő mulva mindent a penész vagy elfogy a levegő és kámpec. Ha nem diszperzitet használtak, hanem meszet, tovább kitartanak a falak. Úgy hiszem, nem ezek jelentik az igazi megoldást.

Napelemek, napkollektor: szerintem ezek is csak látszatmegoldások. Van melegvized dögivel, amikor úgyis meleg van, és üzemeltethetsz milliókért pár égőt.

Kiállításon megnéztem a passzívházat, hát mitnemondjak, köszönöm, nem kérnék belőle. Nem is beszélve arról, hogy adott egy ingatlanállomány, főként azzal kellene kezdeni valamit, még akkor is, ha egy része fenntarthatlanul nagy, másik része túl kicsi.

12. Porcica (válaszként erre: 10. - Zefex)
2012. dec. 21. 12:07

A csapvíz nem mindenhol iható (de itthon jó, én is azt iszom!).

Ez a "felvállalni önmagunkat a természetes állapotában" kicsit necces téma. Én sem vagyk híve a valolatnak, és az ízléstelen műkörmöknek, de természetes állapotomban kevésbé vagyok esélyes munkát találni pl, mert egy irodába kell egy kis szempillafesték, mert anélkül holtsápadt vagyok, olyan világosak a tónusaim. Szeretem a körömlakkot is, bár a műkörmöket nem. Azt gondolom ez kell a nőiességhez. Na meg a teljesen natúr állapot néha igénytelenségt sugall...

Véleményem szerint meg lehet találni azt a pontot, ahol védem a környezetemet, de nem lógok ki vele a sorból.

2012. dec. 21. 10:59

Szívesen alkalmaznék napelemet. Mivel nagy társasházban lakom, a beszereltetése (engedélyeztetese) szinte lehetetlen, bár megoldható talán nagy küzdelem és szájtépés árán... A ház tulajdonosainak átlagos életkora 75-90 év. Közel 1/3-a vagy üres, vagy albérlô lakik benne.

Kb. 5 viszonylag fiatal pár tulajdonos csupán(60 alattiak).

10. zefex
2012. dec. 21. 10:49

Csökkenteni a saját gépkocsi használatot, helyette közösségi közlekedés, gyaloglás vagy bicikli.

Lift helyett lépcsőzni, mert n. álszent dolog energiatakarékos izzót használni és liftel menni 1-2 emeletet. Persze vannak kivételek eü-i állapot, nehéz tárgyak.

Nem megvenni minden felesleges ketyerét, ami 6 hó, 1 év múlva (veszélyes) hulladékká válik.

Csapvizet inni palackos helyett...

Felvállalni önmagunkat természetes állapotában, tehát hajfestés, műköröm és a rengeteg smink, ilyen-olyan ápoló mellőzése.

9. 800b726b6d (válaszként erre: 8. - 6f257fd90e)
2012. dec. 21. 10:38

Sajnos összehasonlítást nem tudok, nem használok gázt :)


Az edényeknek valóban mágnesezhető aljúaknak kell lenniük, de elfogadható áron hozzá lehet jutni. Nem kell a legdrágábban gondolkodni, nekem egy 13000 ft-os készletem van, tökéletes már vagy 4 éva azt használom.

8. 6f257fd90e (válaszként erre: 7. - 800b726b6d)
2012. dec. 21. 10:34
Jaj, azt már olyan rég óta stírölöm a bevásárlóközpontokban :D A gáztűzhellyel összehasonlítva, milyen különbségeket tudnál még leírni? (a kisebb számlákon kívül:P) Mármint, ha jól tudom, az edényeknek is speciálisabbnak kell legyenek, hogy átvegyék rendesen a hőt, nem?
7. 800b726b6d (válaszként erre: 6. - 6f257fd90e)
2012. dec. 21. 10:25
indukciós :)
6. 6f257fd90e (válaszként erre: 4. - 800b726b6d)
2012. dec. 21. 10:22
A tűzhely hogy?
2012. dec. 21. 10:22

Ha, teszem azt, napelemet szeretnék felszerelni, mihez kellene kezdjek, mire figyeljek?


Pl úgy gondoltam, hogy mehetne a ház egész fűtése napelemről valamint a melegvíz is. A szüleimnek réget dupla rendszerrel volt megoldva ez, egy gázfűtéses módszerrel valamint a konyha, egy fürdőszoba és azt hiszem valamennyi fűtés a napelemre volt kapcsolva. Nyáron kb reggel 9-től már forró (kb 60-70 fokos) vizet melegített a napelem, de télen is felment délre a hőmérséklete 50 fokra. Aztán a napelem csöveibe, amibe fagyálló volt öntve, víz került, télen megfagyott és szétrepedt a rendszer, azóta a garázs falának van támasztva... Esetleg van olyan, aki napelemet használ? Milyen tapasztalatokkal?

4. 800b726b6d (válaszként erre: 1. - 6f257fd90e)
2012. dec. 21. 10:11
Mindenünk energiatakarékos, az égők a tűzhely a hűtő mosógép, Led tv, ha műszaki cikket vásárolok elsődleges szempont az energiatakarékosság. Minden évben egy havi villanyszámlát megspórolunk, amióta energiatakarékos eszközökre váltottunk, tehát biztosan tudnak valamit :))
2012. dec. 21. 10:08

Energiatakarékos izzó, megújuló tüzelőanyag, komposztálás, szelektív gyűjtés, újra hasznosítás, esővíz gyűjtése, nálam ezek működnek.


Várom a további ötleteket:)

2012. dec. 21. 10:06

Nálam egyelőre annyi van, hogy energiatakarékos égőt használok, de ha jól tudom nemsoká nem is lesz más. Nálam már régóta csak olyanok vannak.

A szelektív hulladéknyűjtés is régi hagyomány nálam.


Öteleteket, újdonságokat, tapasztalatokat viszont szivesen olvasnék én is!

2012. dec. 21. 09:48

Szeretnék egy olyan fórumtémát, ami a tudatos összhangot képviselne a mindennapokban a környezettel, és ez alatt nem azt értem, hogy környezetbarát dezodort használjunk, hanem pl. napelem használata, olyan ház építése ami minimális mennyiségű fosszilis energiaforrásokból tartja fenn magát.


Nektek van otthon valamilyen környezetbarát, energiatakarékos eszközötök? Hogy működik, mennyire látjátok hasznát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook