Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korlátozható-e a láthatás? fórum

Korlátozható-e a láthatás? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. f8db0709b8 (válaszként erre: 57. - Anetta25)
2016. júl. 19. 10:05

Okos bizony....

Fel tudnám rugni sokszor...de én csesztem ki vele szombaton,és tökre élveztem :D

57. Anetta25 (válaszként erre: 56. - F8db0709b8)
2016. júl. 19. 09:36

Fantasztikus. OKos ő is akkor.

Csak azt nem tudom őket a bosszún kívül mi motiválja? és mikor látják be hogy a saját gyerekükkel szúrnak ki?


(tisztelet természetesen a kivételeknek)

56. f8db0709b8 (válaszként erre: 55. - Anetta25)
2016. júl. 18. 14:03

Pénteken abban a tré időben a lányomat az apja papucsban,rövid nadrágban és spagetti pántos felsőben adta haza...szerinted?

Kapott szandit szülinapjára,de nem hozhatja haza,mert apától kapta.....hát ha jövőre még ráadja gratulálok hozzá..ezek a külön élő szülők egy kalap kakit nem érnek.

2016. júl. 18. 13:30

Egyébként azóta gondoskodó anyunak fel lett ajánlva hogy elviheti még egy hétre őket..hát azt nem...de vesz ruhát meg cipőt az iskolára...csak épp se a gyerek méretét, se az időjárást figyelembe nem veszi :D


ettől persze még biztos jó a gyereknek hogy ott van, csak egy agyrém

54. massalhangzo (válaszként erre: 53. - Anetta25)
2016. júl. 6. 14:42

ezeket jobb tisztazni, es sokszor beszelni rola, hogy megnyugodjon, attol o meg ugyanugy szeretve lesz, sot plusz egy fo fogja szeretni, es felnezni ra, mint nagytesora


szerintem azzal ne foglalkozz, ne idegesitsd magad, hogy az anyjuk felelotlen, nem veletlenul nevelitek ti oket. ha jol nevelitek, talpraesettek lesznek, a kamaszkort meg szerencsre kinovik :D hamar eljon majd az ido, amikor az anyjuk helyett (meg helyettetek is) inkabb a haverokkal lognak, utana meg a csajokkal

53. Anetta25 (válaszként erre: 52. - Massalhangzo)
2016. júl. 6. 13:54

egy próbát megér. Rosszabb már úgy sem lehet :) köszönöm. -próbálkozom ezzel


amúgy a fiú gyerek -aki zárkózottabb és nemigen beszél érzésekről ő pont hogy kicsit haragszik a babára, mert úgy érzi ők azért lettek lepasszolva mert van a pici. (gondolom ezeket abból, mikor még terhes volt anyuka ránk már nem lesz annyi ideje a baba miatt, és mert a huga akar nálunk is kistesót és akkor ledöbbenve megkérdezte hogy akkor utána mi hol fogunk lakni??)

52. massalhangzo (válaszként erre: 50. - Anetta25)
2016. júl. 6. 13:34
en arra nyomulnek, hogy mar milyen nagyok, es mennyire ciki, ha nem kepesek erre sem :D es biztatnam oket, hogy az anyjuknal is segitsenek be, mert a kisbaba miatt nincs annyi ideje, ereje, biztos orulne neki. ha ugy erzik, ezzel valami pluszt tesznek, amitol kulonlegesebbek, jobbak, szivesebben megcsinaljak, buszkebbek lesznek magukra
51. Anetta25 (válaszként erre: 49. - Massalhangzo)
2016. júl. 6. 13:09
igazad legyen :)
50. Anetta25 (válaszként erre: 47. - Massalhangzo)
2016. júl. 6. 13:08
akkor viszont arra adj tanácsot kérlek -és már nemt artozik a témához- hogy hogy lehet megértetni egy kamasszal (szerintem kéne értenie magától is mert nem hülye gyerek) hogy az hogy nálunk meg kell csinálni egy szendvicset, el kell mosni egy kanalat, be kell ágyazni, fogat kell mosni...az nem büntetés....és anyukánál meg nem jutalom hogy ezt megcsinálják helyette...mert a hisztik, cirkuszok mégis csak ebből vannak...
49. massalhangzo (válaszként erre: 45. - Anetta25)
2016. júl. 6. 13:05
megnyugtataskeppen hidd el, hogy barmennyire elvezik a gyerekek, hogy az anyjuknal nincsen nagy fegyelem, elvarosok, pontosan tudjak es erzik, hogy ki az, akiben megbizhatnak, akire mindig szamithatnak. es ez tobbet er, minthogy idegesito, hogy ott megbolondulnak kicsit
48. Anetta25 (válaszként erre: 46. - Massalhangzo)
2016. júl. 6. 13:05

őszintén? nem tudom már mit gondoljak anyukáról. Én időről időre sajnálom, hogy alig vannak vele a gyerekei, haragszom a nagyira aki elviszi egy-két órára a gyerkőcöket tőle, mert az az ő ideje...de valójában suli időben is csak akkor vitte őket (vitte...mentek a busszal v vittük mi hozzá) ha az egyik gyerek magától péntek este oda telefonált hogy akkor anya ugye tudunk menni..és akkor azt mondta hogy ja persze...


egy kezemen meg tudom számolni mikor volt olyan hogy magától hívott volna, hogy szombaton ekkor és ekkor jöjjenek, mert várom őket.


azokról nem beszélve hogy megyek értetek...a gyerekek meg várják és se egy hívás hogy miért késik...se a telefont fel nem veszi és 10kor még várja a gyerek. és másnapra kitalál vmit miért nem. (nem egyszer...sokszor)


amúgy nem hiszem, hogy üti veri, kiabál velük. ilyen 99%hogy nincs. de a gyerekek csak azt mondják hogy nem csinálnak ott semmit..kb unatkoznak...de lehet hogy jó nekik a semmittevés-ezt hiába kérdezzük.



ők egymással hiába beszélnek...általában van vmi amit szeretnénk hogy a gyerek érdekében történjen azt ő meg én bsezéljük meg. De amikor apuka megkérte anyukát hogy vhova miért ne engedje el, legyen ez egy büntetés hogy a gyerek érezze a hazugság súlyát, akkor jó jó persze, és másnap elengedte a gyereket. (iskola időben a tanulással sem törődik..a jó tanuló gyerekeknek azt mondja a 3as is jó...stb)


Szerinted így lehet vele egyezkedni bármiről?

szóval lehet, hogy szereti, és ti mint kivülállók biztos jobban látjátok - és nem is teszek ez ügyben semmit, hogy kevesebbet menjenek...csak kilátástalan az ide-oda nevelés miatt a helyzet

47. massalhangzo (válaszként erre: 45. - Anetta25)
2016. júl. 6. 12:59

ez mindig igy van, akinel kevesebbet vannak a gyerekek, hajlamos mindent megengedni nekik karpotlasul. ez szerintem nem olyan nagy baj, kell a gyerekeknek is egy kis kenyeztetes, lazulas. ez van altalaban elvalt szuloknel, de sok nagyszulonel is


tudom, hogy bosszanto lehet, de ez legyen a legnagyobb gond veluk

46. massalhangzo (válaszként erre: 43. - Anetta25)
2016. júl. 6. 12:56

komolyan ugy gondolod, az anyjuk azert akarja, hogy menjenek, mert nem szereti oket? nem irtad, hogy rosszul banna veluk, a figyelmetlensegen kivul, es a gyerekek biztos nem emlegetnek, hogy bezzeg anyanal, ha rosszul ereznek magukat ott


szerintem a ferjeddel kellene beszelned, hogy uljon ossze az exnejevel es egyeztessenek par dolgot a gyerekekkel kapcsolatban, hogy ne legyen olyan nagy kulonbseg a nevelesben, elvarasokban. de a gyerekekkel is beszelnek, sokszor, ha kell, mert olyan alapveto dolgok, mint a fogmosas, szemuveg viselese, allergiagyogyszer bevetele nekik fontos. nemcsak akkor, ha az anyjuknal vannak, hanem ha taboroznak vagy barmi mas alkalommal

2016. júl. 6. 12:07

Dehogy látta...igy van lehetősége az új gyerekkel foglalkozni és gond nélkül élni...addig se törődött velük, míg vele voltak.


apukával nincsenek hisztik....ha ő kér nincsen baj...csak dunnyogás hogy anyánál mennyivel jobb mert semmit sem kell csinálni

44. Klarisszima (válaszként erre: 43. - Anetta25)
2016. júl. 6. 11:41

Nem kell lemondani azért a gyerekről, hogy az apánál legyenek elhelyezve. Lehet, hogy belátta az anya, hogy ott jobb helyen vannak. Van ilyen, nem is egy. Ettől még nem lesz senki sem szar anya.

Egyébként apuka sem lehet nagyon a helyzet magaslatán, ha te nyitsz erről fórumot, és nem ő keresi a megoldást, mondjuk ott, ahol ennek a helye van, ami nem ez a fórum.

43. Anetta25 (válaszként erre: 42. - Massalhangzo)
2016. júl. 6. 11:35

a gyerekek szeretik az anyjukat---fordítva azért én kétlem.


Jó nevezzük úgy, hogy nála vannak elhelyezve...de ehhez az kellett, hogy anya lemondjon róluk, mivel pereskedeni nem kellett azért, hogy apánál helyezzék el.


De a többiben igazad lehet, csak éppen kín-keserves a visszarázódás. És a minden hétvégén mennek...legalább két hét lenne...

42. massalhangzo (válaszként erre: 40. - Anetta25)
2016. júl. 6. 11:16

te irtad, hogy szereti es a gyerekek is szeretik. nem lehet egy mintaanya, ha lemondott roluk, bar itt nem lemondasrol van szo, hanem az apjuknal vannak elhelyezve, es az anyjuknak van lathatas. nem ugyanaz a ketto


megkerdezem meg egyszer: van fogalmad arrol, mekkora sulya annak, amit te akarsz? mert ez nem ugy mukodik, hogy csettintesz egyet, es tobbet nem mennek az anyjukhoz. birosagon kell beadni, rakuldod a gyamugyet, magatokra is, ekkora gyerekeket kikerdeznek, neked kell elmondanod nekik, miert nem mehetnek tobbet az anyjukhoz, akit szeretnek.


persze ez csak elmelet, mert a birosagon korberohognenek azert, hogy fogmosas meg hasonlok miatt akarod eltiltatni a gyerekeket. biztos ok is megkerdeznek, ilyen idosen hogy-hogy nem kepesek

41. Anetta25 (válaszként erre: 39. - Massalhangzo)
2016. júl. 6. 08:24
én két éve nevelem...addig anyuka nevelésében részesültek....és eddig sem voltak fontosak...amúgy nem is az én dolgom lenne a nevelés....:/ de én hiába mondok el vmt ezer milliószor és van rendszere otthon...ha utána hetekig nincs...és úgy érzi hogy ezek akkora kötelességek, mert van ahol nem kell..
40. Anetta25 (válaszként erre: 38. - Massalhangzo)
2016. júl. 6. 08:21
Szeretet??? ha egy anya lemond a gyerekeiről??? megállás nélkül hitegeti őket? mindent megenged amit a másik fél nem? nem gondoskodik róla, mert nem érzi szükségét? egy fillért nem ad a mindennapjaikhoz, de táborra vagy egyébre sem? az az anyuka szereti a gyerekeit?????
39. massalhangzo (válaszként erre: 37. - Anetta25)
2016. júl. 5. 15:58
furcsa, hogy nem erzed a sulyat annak, amit akarsz. hogy korlatoznad a lathatast. ahelyett, hogy ugy nevelned oket, kamasz korban mar termeszetes legyen a fogmosas, ha kell, a szemuveg viselese, ha allergias, tudja, hogy mire, es ne egyen olyat, szedje a gyogyszeret
38. massalhangzo (válaszként erre: 37. - Anetta25)
2016. júl. 5. 15:54

en azt az oldalt kepviselem, hogy ok nelkul ne vegyek el a gyerekeket se az apjuktol, se az anyjuktol. foleg ha ott van a szeretet, ami nem kicsi dolog


megdobbent, hogy valaki csak ugy el akarja tiltani a gyerekeket, akiket allitolag szeret, attol a szulotol, akit szeretnek es viszont


azt gondolom, hogy egy 13 es 14 eves gyerek eseteben, ha 2 napos tavollet utan kezelhetetlenek, akkor ott ti kenyszeritetek ra olyan dolgokat, hazirendet, amit eleve utalnak es nem akarnak. es ebbe nem tartozhat bele a fogmosas vagy a szemuveg viselese, mert nem hiszem el, hogy csak azert, mert 2 napig nem mosnak fogat vagy nem teszik fel a szemuveget, mar elolrol kene kezdeni mindent, mint egy 2 evesnel

37. Anetta25 (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2016. júl. 5. 15:31

minden héten 2 nap utána 3 napig akklimatizálódik nálunk...aztán két nap és már újra megy...túl gyorsak a váltások...és a gyerek kijátssza a felnőtteket egymásnak mert így megteheti...


de látom te nagyon azon az oldalon állsz hogy az anyjukkal sok időt legyenek a gyerekek. Biztos hogy neked is igazad van ám, nem veszem sértésnek amit írsz. Csak te vmiért nagyon azt az oldalt képviseled :)

36. massalhangzo (válaszként erre: 34. - Anetta25)
2016. júl. 5. 15:23
ezek legyenek a legnagyobb gondok a gyerekekkel. nekem azert megdobbento, hogy azert tiltanad el oket az anyjuktol, mert ott lazaznak es hazaerve nehezebb oket visszazokkenteni. 2 nap utan?
35. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Anetta25)
2016. júl. 5. 13:13

Érdemtelenségre hivatkozva bármi megszüntethető...

Na de kitartást és remélem mihamarabb rendeződnek a dolgok!:)

34. Anetta25 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2016. júl. 5. 13:04
itt csak a gond van...de lehet tényleg én vagyok túl negatív :(
33. Anetta25 (válaszként erre: 30. - Klarisszima)
2016. júl. 5. 13:04

akkor inkább megszökök :D


de amúgy ha tartósan nálunk vannak ezek nem képezik hiszti és cirkusz tárgyát

32. Anetta25 (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2016. júl. 5. 13:02

Hát látod....a bírósgá így szabályozta a láthatását mégis....


mondjuk nem mintha fizetne -bár tudom, hogy a gyerektartásnak semmi köze ahhoz hogy lássa a gyerekét...csak hát azért akkor is.

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Anetta25)
2016. júl. 5. 09:44
Ha anyuka lemondott nincs miről megállapodni....
30. Klarisszima (válaszként erre: 28. - Anetta25)
2016. júl. 5. 09:22
A kamaszoknál ez általában láthatás, és minden nélkül is így működik. Kamaszok.
2016. júl. 5. 09:21

13-14 évesek!

Nehogy már szólni kelljen nekik fogmosásért, stb. az meg, hogy szeretnek az anyjuk lenni, tök természetes.

Amikor hazajönnek az anyjuktól, egy kicsit legyél lazább, majd lehet bekeményíteni ismét. Ne legyen nekik olyan éles a kontraszt és akkor nem lehet gond.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook