Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Korkülönbség - fontos? fórum

Korkülönbség - fontos? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Korkülönbség - fontos?

1 2 3 4
2009. ápr. 21. 12:23

Kénytelen vagyok megosztani zitty0401 véleményét

Nem hiszem, hogy a szüleidet kellene hibáztatni

mindezért. Szerintem a pasikban van a hiba, meg

lehet hogy benned is van kehe. Milyen férfi az,

aki otthagyja a párját ilyen mondvacsinált indokkal, ahelyett, hogy kerestetek volna közös

otthont és neveltétek volna együtt a gyerekeket.

Én köztem és a férjem között és 10 év van. Ezt ideálisnak tartom, /nem azért mert ez velem

történik/. Én a kirívó körkülönbséget nem tudom

elfogadni egyik oldalról sem. Főleg, hogy a nő

legyen idősebb. Ilyen szempontból mondjatok maradinak. Szerintem a férfi legyen idősebb akár

1 évvel is. Mint mondtam, a kirívó példákat elitélem nem tartom egészségesnek. Sajnos az én

családomban is a saját lányom megbolondult, és

egy nálánál 33 évvel idősebb férfival él együtt.

Ezt nem tudom elfogadni. Meg is romlott ezért a

kapcsolatunk. Ezt betegesnek tartom, mikor valaki

a saját gyerekénél fiatalabbal kezd ki. Mondhatjátok, hogy nincs igazam, de ha majd szülők

lesztek és egyszer a saját gyermeketek ilyennel jön haza akkor majd másképp látjátok a dolgokat.

Addig engem sem sokat érdekelt, ha ilyent hallottam

bár helyesnek nem tartottam. De most hogy a lányommal történt meg így teljesen lepadlóztam.

De ez a 13 év ez még belefér.

Szerintem ne csak akkor legyen jó egy szülő, amikor kiránt sz..-ból, hanem fogadjuk el, hogy

nem mindig tartja helyesnek amit csinálunk.

Biztos, hogy a felelőtlen magatartásod is közre-

játszik abban, ahogy viselkednek veled. Szerintem

már nem akarnak több gyereket nevelni.

78. Nikó81 (válaszként erre: 77. - Móni83)
2009. ápr. 20. 12:55

Köszönöm szépen!

Nektek is minden jó!

77. Móni83 (válaszként erre: 32. - Nikó81)
2009. ápr. 19. 14:20

Szia!


Köszönjük a jó kívánságokat! Hát egyenlőre nincs tervbe másik baba, de meglátjuk mit hoz a jövő! Meg amúgy is a páromnak már van 2 felnőtt gyermeke!

Neked is minden jót!

76. Móni83 (válaszként erre: 75. - Gyniki)
2009. ápr. 19. 14:19

Szi!


Köszönjük szépen! És nálatok baba kérdés? Mondjuk nem tudom, hogy nálatok, hogy van, de nálunk a páromnak már van 2 felnőtt gyereke! És eddig sajnos nem beszélt egyik sem az apjával! Na de most talán a lánya részéről megtört a jég és szóbaállt vele! És azt mondta, hogy a húgára is kiváncsi! Hát én is kiváncsi leszek! Remélem rendeződik a helyzet!

Nektek is sok boldogságot!

75. gyniki (válaszként erre: 29. - Móni83)
2009. ápr. 18. 16:10

Nagyon aranyossak vagytok együtt!Baba is szép,gratulálok hozzá!Én és a párom közt is 27 év van,3 éve vagyunk együtt,és nagyon boldogok vagyunk.Én 31,párom 58 éves,eleinte voltak veszekedések a szüleimmel de már elfogadták:)

sok boldogságot nektek!!!Üdv:Niki

2009. ápr. 18. 12:16
Ikreid apját már nem szereted? azt írod napi kapcsolatban vagytok.
2009. ápr. 18. 12:07

Szerintem ne a szülőket hibáztassuk!! Nem véletlenül mondják, hogy a szülők mindig jót akarnak! Nem hiszem, hogy csak a szülők marakodása miatt lépett le mindegyik apa. Féltek a felelősségtől és különben is miféle indok az, hogy otthagyja a terhes párját mert fél a balhéktól? A gyereket megcsinálni persze könnyű volt.

Már azért sem szidnám a szülőket mert mindezek ellenére nevelik a 3 gyereket és nem hagyják magukra a felelőtlen lányukat!!!

2009. ápr. 18. 09:03
Elolvasván a cikket kicsit megdöbbentem.Tudom, hogy a legfontosabb a család a szüleink, de.....Felnőttként nem értem miért azt kell tenned ami szerintük jó?Szerinted mi lenne a jó?Mit tennél ha nem félnél??????Gondold végig a kérdésekre a választ.Az én párom 7 évvel fiatalabb és nincs ezzel semmi gond.Nem a kor számít.A boldogságunkat mi magunk teremtjük,nem mások által jön létre.Te még nem nőttél fel,mert még mindig szüleidre hagyatkozva nekik megfelelve élsz.Ha valaki gyermeket vállal attól nem lesz felnőtt.Nekem is van két fiam tudom mivel jár.Sosem gondoltál arra hogy azzal akit szeretsz más városba költözz távolabb a családodtól,hogy nyugalomban boldogságban tudjátok nevelni közös gyermekeiteket??Kívánom legyen erőd, kitartásod álmaid megvalósításához.
71. manó33 (válaszként erre: 70. - Franc22)
2009. ápr. 18. 08:50
Igaz ha elbotlunk és felkell állnunk hogy tovább tudjunk menni,felemelt fejjel.De ez nem mindenkinél van igy.
2009. ápr. 18. 07:05

Én 24éves vagyok, nincs gyerekem, de nem azért mert nem nőttem fel és nem azért mert nem vagyok felelőség teljes. Nem járok bulizni, inkább itthon vagyok a párommal, és házi munkát végzek(élettársi kapcsolat). Azért nincs még gyerköcöm, mert az anyagiak miatt eddig nem mertem bevállalni. Van egy 2,5éves kisöcsém, így tudom, hogy egy pici mivel jár. Én már ha lenne pénzem habozás nélkül bevállalnám. Na mindegy, ez nem rólam szól, és nem is ezt akartam írni.

Nem a kor számít az biztos. Nem csak a nők ragaszkodnak a nálánál idősebb emberekhez, hanem a férfiak is. Engem például az exem(28éves) egy 46éves nőért hagyott el. Szóval ezen nincs semmi meglepő. Bár ő nem volt bátor és a mai napig nem mutatta be a szüleinek, pedig már 2éve vannak együtt. Szerintem neked kell döntened a pár választásban és nem a szüleidnek családodnak. És neked össze jött az aminek nem szabadott volna, az hogy el választottak a párodtól. Én csak annyit kérdeznék, hogy miért nem mentettek albérletbe? Miért nem tartják jó dolognak a bölcsit szüleid? Szerintem, jó ha a kisgyermek hamar megismerkedik a társaival. Erre bizonyíték a pici öcsém. Nem minden nap, de néha leviszik pár órára a bölcsibe, és nagyon jól érzi magát. Játszik a gyerekekkel, és tanulgat beszélgetni is. Miért nem nyitsz az új kapcsolat felé? Sajnos sokan csalódunk és nem egyszer. De mindig fel kell állni és újra elindulni. Csak akkor találhatod meg a boldogságot. De akkor már úgy indulj, hogy a saját akaratod teljesüljön

Sok sikert!

2009. ápr. 17. 16:45

Sziasztok!

Nagyjából végigfutottam a hozzászólásokat...egyetértek abban,hogy valóban nem számít a kórkülönbség!

Pl.párom és közöttem 12 év van,és ez nagyon,de nagyon jó!Egyáltalán nem zavar,sőt....nagyon tud "bánni"velem,érzi,érti minden rezdülésemet.

Az a tény,hogy 20 évesen három gyerekem legyen két férfitól...számomra durva.Nem ítélkezni akarok (nincs jogom hozzá),mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja!De nem véletlen,hogy a szülők így állnak a dolgokhoz!!!

Igen,lehet tanulni gyerek mellett és család mellett is,de mi lesz ha belefáradnak a szülők?Manapság eltartani három gyereket...és arról még nem írtam,hogy az egész élete el van cseszve.Mindennek megvan a maga ideje.

Hangsúlyozom,nem ítélkezésképpen írtam!Ez az én privát véleményem,jogom van hozzá,nemde?:)

Szép napot!

68. Nikó81 (válaszként erre: 67. - Manó33)
2009. ápr. 17. 15:27

HÁt igen , és a gyerek nem játékszer.

Én is korán szültem.

19 éves voltam mikor férjhez mentem, és pár hónapos házasok voltunk mikor becsúszott a baba,megtartottuk így én is 20 évesen szültem.

De a gyerekemet én nevelem és a férjem...

Fel nőttem a feladathoz.

De ő nagyon nem ...erre bizonyíték sajnos az ikerpár...és az hogy még mindig nincs apa...csak nagyszülők..

67. manó33 (válaszként erre: 66. - Nikó81)
2009. ápr. 17. 15:23
Ahogy mondodd,szinte még ő is gyerek észel rendelkezik.Most van abban a korban mikor szorakoznia kellene, a vele egykoruakkal.De ő már ezt nehezen teheti meg.Kicsit elitélem mert tudnia kellet már az első gyerköc után,hogy mit vállal.
66. Nikó81 (válaszként erre: 65. - Manó33)
2009. ápr. 17. 15:20

Na ugye...hát ez is szép!

Valahol meg érthető is..

A mai világban egy 20 éves lány nagyon fiatal még..szinte gyerek..és máris van három gyereke...óriási felelőség..

65. manó33 (válaszként erre: 64. - Nikó81)
2009. ápr. 17. 15:19
Soha ! az én környezetemben is van ilyen,ott az lett a vége a csajszi lelépet egy pasival a gyerekeket meg az anyára hagyta.Azota csak látogatni jön hozzájuk.
64. Nikó81 (válaszként erre: 60. - Manó33)
2009. ápr. 17. 15:15

Na ez az...

Lehetett volna boldog az ikrek apjával, de már ő sem kér a lány családjából..ez azért nagyon gáz :-(

így hogy lesz neki valaha is normális családi élete?

63. Nikó81 (válaszként erre: 61. - Csillus65)
2009. ápr. 17. 15:13
Neked is!!
62. manó33 (válaszként erre: 61. - Csillus65)
2009. ápr. 17. 15:09
Köszi neked is
2009. ápr. 17. 15:08

Most mennem kell...

Kellemes hétvégét mindenkinek!

60. manó33 (válaszként erre: 58. - Nikó81)
2009. ápr. 17. 15:07
Én sem értem azokat a szülöket,meg különben milyena hozzá állásuk a lányukhoz.Nem ő neki tesznek rosszat,inkább támogatni kéne hogy találjon társat.Ki fogadja majd el 3 gyerekel a mai világban.
59. Csillus65 (válaszként erre: 58. - Nikó81)
2009. ápr. 17. 15:06
jó a kérdés, meglátás!:-))
2009. ápr. 17. 15:01

Meg nekem ez olyan fura..

a szülei elszakítják a párjától mert hogy nem tetszik neki a korkülönbség...de az meg normális hogy 3 gyereket már szült 20 évesen és sehol egy apa mert nem jó a szülőknek????

57. manó33 (válaszként erre: 56. - Csillus65)
2009. ápr. 17. 14:55
Ez igy van és megtudjék csinálni.
56. Csillus65 (válaszként erre: 55. - Csillus65)
2009. ápr. 17. 14:53
mennyien nevelik egyedűl a gyerekeiket,-rengetegen, de nem Apuci és Anyucin dekkolva...:-(
55. Csillus65 (válaszként erre: 53. - Manó33)
2009. ápr. 17. 14:51
Engedte elkergetni az ikrek Apukáját, aki szépen vállalta volna mindahányat...nem lett volna egyedűl.
54. Csillus65 (válaszként erre: 51. - Nikó81)
2009. ápr. 17. 14:50

jó ez az értékrend helyes megválasztása...mármint, hogy ki kicsoda a családjukban....-(((

mi lesz 5, 10 év múlva???

és jó ez a felállás a gyerekeknek?...nem is érthetik, hogy milyen a normális Család.-(


Inkább egyedűl nevelem, de tudják a gyerekek, hogy ki az ÉDESANYA!

2009. ápr. 17. 14:46
Gondoljátok egyedüll tudná csinálni,segitség nélkül.
2009. ápr. 17. 14:46
Nálunk 17 év a korkülönbség, már évek óta együtt vagyunk, még soha nem jelentkezett "generációs" probléma. :)
51. Nikó81 (válaszként erre: 50. - Csillus65)
2009. ápr. 17. 14:44
Úgy tűnik hogy ő szülte őket, de valamiért az az érzésem hogy főként a szülei nevelik...
50. Csillus65 (válaszként erre: 49. - Csillus65)
2009. ápr. 17. 14:42
nem elvileg, hanem gyakorlatilag...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook