Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházi mentalitás fórum

Kórházi mentalitás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórházi mentalitás

1 2 3 4 5 6
2015. nov. 9. 13:54

Trapiti,

igazad van, de többtényezős ez a dolog.

Egy missed ab helyzetből eleve minél előbb menekülni akar az ember, nem akarja a saját életét még feljelentgetéssel is bonyolítani.

És bizony a feljelentő maga is fél a meghurcoltatástól, dehogy akar a beteg bizonygatni, hogy úgy volt, ahogy mondja! Pláne nem akar az illető szemébe nézni (egy esetleges szembesítés kapcsán), aki nyilván tragadná az egészet... AZ emberek félnek attól, hogy nem hisznek nekik, és amúgy is kiszolgáltatott helyzetük még inkább azzá válik. Félnek a "hatalom képviselőjétől", az ismeretlen igazgatótól, akinek el kéne mondani a helyzetet, s akiről előzőleg valószínűleg azt feltételezik, úgyis csak a mundér becsületét fogja óvni.... Inkább hagyják a fenébe az egészet.

SZerintem az érdekérvényesítő képesség is személyiségfüggő. Van, akinek belefér a jelentés, jelzés az ilyesféla attrocitásokról, és van, aki örül, hogy megússza a szituációt és minél hamarabb feljteni akar.


Természetesen magam is úgy látom, a helyzet csak akkor változhatna meg, ha végre lenne mersze a betegeknek a pofátlan orvosokat feljelenteni, jelenteni.

10. nimol (válaszként erre: 8. - Nefaria)
2015. nov. 9. 13:50
Pontosan.
9. nimol (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2015. nov. 9. 13:49

Tudod, az a baj, hogy külső személőként én is ezt mondtam, csak mikor benne vagy a szituációban, akkor kicsit más.

Belegondoltam, hogy bevédik egymást az orvosok, és ha ezzel elkezdek problémázni, akkor az összessel összekötöm a bajszom.

Hiányzik az nekem, hogy ne adj isten ebbe a kórházba kerüljek, és aztán akkor bosszulja meg magát a dolog? Ezért is fontolgattam, hogy kifizetem a 20 ezer ft-ot. A szegény ember el akarja kerülni a konfliktusokat, nehogy még őt hurcolják meg a végén.

Én az orvos szaktudását nem vonom kétségbe, csak az arcból kéne visszavenni.

Nem vagyok egy visszafogott típus, de itt ebben a helyzetben lefagytam, és bizony otthon bőgtem, amint hazaértem, és csak el akarom felejteni, nem még bíróságra járkálni.

8. nefaria (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2015. nov. 9. 13:45

Mert az emberek félnek, hogy visszaüt. Esetleg abban kórházban lesz majd valami dolga, baja, akármije, és kiderül, és akkor a többi orvos vajon hogy néz rá, hogy kezeli.


Szerintem ennyi az oka. Tisztelet a kivételnek, de az orvostársdalom azt gondolom, összezár.

2015. nov. 9. 13:42

Minden együttérzésem mellett azt gondolom, hogy az ilyen eseteket igenis fel kellene jelenteni. Miért nem? Miért név nélkül, ismeretlenül a neten keringenek ezek a sztorik, amikor se felettesnek, se kórházvezetésnek se senkinek nincs esélye kivizsgálni az esetet és megelőzni hogy ez megismétlődhessen?


Évekig voltam orvosként arra kényszerítve hogy ilyenekkel dolgozzak együtt, és soha senki nem lépett. Alig születnek feljelentések, mintha a társadalom cinkos volna ebben az ügyben (persze mert azért az emberek mégiscsak azt gondolják hogy nem rossz hogy fizethetnek vélt vagy valós előnyökért). Szóval a véleményem az, hogy ilyet orvos nem tehet, de a társadalom is tehet arról hogy a dolgok idáig fajultak.

2015. nov. 9. 13:36

Köszönöm zebracsikó és nefaria! :)

Már jobban vagyok, elhalványul a dolog idővel, és újra indul a lelkesedés a babáért.

Sserintem leghamarabb januárban lehetséges újrapróbálkozni, addig meg folsav meg ami kell :)

5. nefaria (válaszként erre: 4. - Nimol)
2015. nov. 9. 13:29

hát ki tudja...nem szerintem nem.


De helyzeten nem változtat. A hálapénzt hálából adják.


Így, ilyen körülmények között .... gusztustalannak tartom ami veled történt, és mérhetetlenül sajnálom hogy vannak ilyen emberek, akik orvosnak mondják magukat.

4. nimol (válaszként erre: 3. - Nefaria)
2015. nov. 9. 13:25

Akihez terhesgondozásra jártam (azzal az 1 alkalommal, amikor megállapította a terhességet), ő már idős eléggé, és nem műt már, és nem vezet le szülést, így átadott egy kollégájának.

Szóval ez most fogadottnak számít? :)

2015. nov. 9. 13:17

Erre sajnos nem tudok mit mondani ........ mondjuk szerintem jobb is, mert amit mondanék, nem tűr nyomdafestéket.


Fogadott doki volt egyébként?


Sajnálom, és mielőbbi gyógyulást kívánok ♥

2015. nov. 9. 13:17

Nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a babát!



AZ orvos pedig elképesztő. Szinte hihetetlen a történet! Ekkora pofátlanságot!

Nagyon jól tetted, hogy szépen elfelejtetted a "fizetségét"! Sajnos, nagyon sok orvos elszemtelenedett :(


Koncentrálj most a felépülésre, töltsd fel magad vitaminokkal, folsavval és pár hónap után újra próbálkozzatok! Drukkolok!

2015. nov. 9. 13:08
Nagyon röviden: Szeptember 9-én pozitív lett a terhességi teszt. Mindösszesen 3 hétig tartott az öröm, mert a 8. héten elkezdtem vérezgetni és sajnos elment a baba. Nem fejeződött be spontán a vetélés, műszeres befejezésre volt szükség.

Ugrás a teljes írásra: Kórházi mentalitás
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook