Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházi mentalitás fórum

Kórházi mentalitás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórházi mentalitás

1 2 3 4 5 6
41. Csipkerózsika (válaszként erre: 39. - Nimol)
2015. nov. 9. 16:08

Undorító, az ilyen nem ember, de nem is orvos. Egyszerű hentes. :(

Szívesen kasztrálnám a hasonlókat némi hálapénz fejében....

40. fincsi5 (válaszként erre: 39. - Nimol)
2015. nov. 9. 15:58

Én kérdeztem, oké, értem.:))


Kár, hogy nem lehet ezeket beírni a kórházakban valahová, akkor látnák, hogy kik azok, akik kérnek.

Bár,...ki ellenőrizné és főleg szankcionálná?:(

39. nimol (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2015. nov. 9. 15:51
A tarifajat kellett volna hamarabb kozolnie. Mert alkor felkeresek mast. De mutet elott 10 percel...? Szerinted?
38. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Leoborta)
2015. nov. 9. 15:36

Bizony, bizony.:(( Több évvel ezelőtt egy rokonnak térd v. csípőprotézis kellett, persze az egyik "legmenőbbet" akarta. Az asszisztense közölte; 300 000.- Ledöbbent, mire azt mondta a hölgy:- építkezik a doktor úr fia(lánya? nem tudom)

Nem csináltatta meg, most 1 éve rendesen tb-re "nem neves doki" tökéletesen megműtötte.

Többször találkoztak műtét előtt, szóba sem került a pénz.:))

Altatósnál sem.

Párja végig izgult, járt be, hogy ő mégis ad, a doki alkalmat sem adott rá.Igen, van ilyen.

Debreceni Klinika, Ortopédia

37. Leoborta (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2015. nov. 9. 15:19
Megáll az eszem, miket írtok itt...
36. Leoborta (válaszként erre: 34. - Nefaria)
2015. nov. 9. 15:18
Ilyen orvossal is találkoztam :) Oda-vissza tologattuk a borítékot kb. 3x, végül eltettem. Aztán szégyelletem magam.
35. Leoborta (válaszként erre: 17. - Tapka)
2015. nov. 9. 15:16

Voltam ilyen helyzetben, alig vártam, hogy kipucoljanak, de senki semmit nem kért. Lehet, hogy várt, de nem kért. Nem is adtam, csak megköszöntem.

Ha kért volna, hanyatt esek, az biztos, és nagyon agresszív lettem volna. Szar dolog kiszolgáltatva lenni, az biztos.

34. nefaria (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2015. nov. 9. 14:58

Egy gyermekneurológusnak, akinek nagyon-nagyon-nagyon sokat köszönhetünk, kb. másfél év után vittem egy borítékot. Mondtam neki szabadkozva, hogy hálánk jeléül, megsatöbbi, szégyenkezve hogy nem sok, de sajnos csak ennyit tudunk és tényleg szívből (emlékeim szerint egy 20-ast tettünk bele).


Elvette, tépelődött kb 5 mp-ig, majd visszaadta, hogy ezt nem fogadhatja el. Én csak odakint kezdtem el sírni :)


Azóta is hozzá járunk, egyszerűen annyira megérintett ez a gesztusa. Ettől függetlenül is hozzá járnánk.


Van egy gyermek endokrinológus, akihez szintén három havonta járunk kontrollra, őt is imádom, tisztelem, nagyon jó embernek és szakembernek tartom, neki szoktam adni, kb félévente egy-egy 10est. Ennyit tudunk. Elteszi, megköszöni, nem érzem, hogy ettől rossz ember lenne, nekem ez a hálám. Ha nem adnék, akkor is ugyanúgy látna el, ebben biztos vagyok. Nem várok érte semmit, se különleges elbánást, se semmit, csak egyszerűen adom, mert hálás vagyok neki.

33. trapiti (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
2015. nov. 9. 14:38
Mire belenőnek a vezető pozíciókba sokan elveszítik az etikai érzéküket... úgyogy sajnos én ebben nem hiszek nagyon :(
32. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Nimol)
2015. nov. 9. 14:38
Egyet nem értek; mit kellett volna hamarabb közölnie a dokinak? .))
2015. nov. 9. 14:36
Az én gyerekem 30 éves, én ettől a korosztálytól várom a változást. Sok ilyen korú véleményét, hozzáállását ismerem, azért.:)
30. trapiti (válaszként erre: 29. - 3b097083af)
2015. nov. 9. 14:33
Semmiképpen nem szabad fizetni. Ha Bp akkor kb. tudom hogy kiről van szó.
2015. nov. 9. 14:32

Nemregiben mondja a baratnom, hogy 600 ezret kert az orvos elore!! egy urologiai mutetert.

Elotte szazezreket huzott le rola hosszu honapokon keresztul.

Napokon belul x korhazban megcsinaljak ingyen!

2015. nov. 9. 14:31
És még egy: a szakmai színvonalat is rendkívüli módon rombolja, ha a döntéseket a paraszolvencia befolyásolja és nem a szakmai szempontok. Szintén mindkét oldalról igaz... dolgoztam együtt olyan urológussal aki a halottat is megoperálja jó pénzért, és a betegek meg is találják, mert simán elhiszik hogy az ország 5 más centrumábsn mindenki hülye, csak ez az egy géniusz van aki 1-2 milláért megoperálja őket... szóval nehéz ügy :(
27. trapiti (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2015. nov. 9. 14:28

Sajnos elég ha 10-ből 1 elfogadja. És igen, én is így látom hogy annyira részévé vált a megvesztegetés a társadalomnak, hogy nehéz elképzelni hogy megszűnjön.


Amúgy én azzal is sokszor találkoztam, hogy amikor megmondtam hogy nem fogadom el, akkor kerestek mást, mert azt gondolták, hogy az a jobb orvos aki sokat kér. Én elaltattam volna ugyanúgy mint más, sőt lehet hogy jobban is, sőt számtalanszor valójában én altattam, mert akinek fizettek az a műtét tizedik percében már maszekolt a város másik végén... de inkább mégis fizettek, minthogy elhitték volna hogy aki "ingyen" altat az is van olyan jó mint aki 50 rongyért...

2015. nov. 9. 14:26
Nem adnek egy fillert sem ilyen es hasonlo esetben!
25. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2015. nov. 9. 14:24

Kettőn áll a vásár. AKi nem fogadja el, annak nem tudja a zsebébe dugni a beteg a borítékot!


Mind a betegek, mind az orvosok részéről egyszerre kéne megindulnia a változtatásnak/változásnak. De mi arra lettünk kondicionálva, hogy egy kis pluszért többet kapunk. Így volt ez gyerekkorunkban már a banánnal kapcsolatban is, volt, aki pult alól kapta, volt, akinek nem jutott. A hentes is félreteszi a szép árut annak, aki ezt méltányolja... Rászoktunk erre, és amíg ki nem hal az a generáció, aki ezt a mentalitást táplálja, addig ez így megmarad.

Én inkább gondolom azt, hogy az orvosok részéről kéne indulnia a változtatásnaak, ahogy írtam: ha nem fogadja el, akkor a beteg nem tudja bedugni a borítékot a zsebébe.

24. trapiti (válaszként erre: 21. - Nefaria)
2015. nov. 9. 14:24
A szülészet talán a legproblémásabb terület ilyen szempontból már évek óta, így ott kezd kibontakozni valamilyen normális megoldás, vagy morál. Nyilván a szolgáltatás ára úgy van megszabva hogy ha nem adsz a végén, akkor is megfizetted hogy adott esetben a szabadnapján vagy éjszaka bement otthonról. Ezzel végülis nincs gond, bár szakmailag és etikailag azért erősen megkérdőjelezhető (pl. etikus-e hogy mondjuk előző napi 24 órás ügyelet után 2 órával visszaszaladjon a fogadott orvos mert nkei fizettek a szülésért... de sok szempont van...) Hosszútávon a megoldás az lenne ha lennének magán intézmények ahol a magasabb szintű szolgáltatásnak megszabott ára van, és az állami ellátásban kőkeményen büntetnék a csúszópénz elfogadását (és akár kifizetését is). De ez sokaknak nem érdeke, állami szinten sem. Úgyhogy marad minden a régiben.
23. tapka (válaszként erre: 21. - Nefaria)
2015. nov. 9. 14:22

Detto.... szabott árakkal, számlával... Még ez tűnt a legtisztábbank.

De így az a doki, aki februárban úgy műtött, ahogy, soha a büdös életben nem fog többet hozzám nyúlni.

22. nefaria (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2015. nov. 9. 14:20
Lehet. Akkor sose lesz. Az emberek nem ilyenek.
2015. nov. 9. 14:18
Egyébként ezért is jó most, hogy magándokihoz járok. Van árlista, szerencsére ki is tudjuk fizetni, a szülésért nem kér külön pénzt, azt mondja, adok ha adok, amennyit akarok, de nem elvárás.
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Nefaria)
2015. nov. 9. 14:17
Amíg a betegek tömege ezt nem teszi meg, nem áll oda nyíltan, addig nem lesz változás :(
19. trapiti (válaszként erre: 17. - Tapka)
2015. nov. 9. 14:15
Sajnos mindenki így gondolja, emiatt nem is fog változni semmi. A hálapénz felszámolására való törekvések pedig, amelyek az orvostársadalomtól, kamarától stb. indulnak, sorra zátonyra funtak. Valahogy úgy tűnik, senkinek nem érdeke ezen változtatni... mint ahogyan a virágzó szürke-gazdaságon sem. Ennyi...
18. nefaria (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2015. nov. 9. 14:15

Amúgy én pl. nem fizettem ki az első gyermekemnél fogadott dokit. Nem is járok azóta a körzetes SZTKba nőgyógyira, mert ő a rendelésvezető. És bár megvolt az okom arra, hogy ne legyek "hálás" (ezt most és itt nem fejteném ki), valahogy mégsem szeretnék vele találkozni ... Más rendelésre is félve megyek, nehogy összefussak vele.


Emiatt elkezdtem más SZTkba járni szakrendelésre, de a számomra elérhető kerületekből folyamatosan "kiraktak", mert minden Önkori behozta, hogy kerületen kívülit nem fogadnak már.


Így most a második babámmal "kénytelen" vagyok magándokihoz járni, az más kérdés, hogy okulva az előző helyzetből, amúgy is ez lett volna szerintem.


A lényeg, hogy többet nem megyek oda, ahol az a doki van, pont azért, amit nimol is írt, hogy bár szerintem joggal nem fizettem, még is úgy érzem, hogy szerinte csak "leléptem fizetés nélkül".


A te véleményed szerint vszi azt kellett volna tennem, hogy odaállok, és elmondom hogy ezért meg ezért nem fogok fizetni. Nekem ehhez nem volt elég erőm.

17. tapka (válaszként erre: 14. - Dominós)
2015. nov. 9. 14:10
Aki volt már ebben a helyzetben, az tudja...én kétszer is... elég baja van az embernek, a tudattal, hogy a halott babád van a hasadban és hidd el, itt már csak "szabadulni" akarsz tőle meg az egésztől...Nem mész el, főleg nem tágítóval, mert azt a fejedbe verik, hogy csak ők segíthetnek... És az sem biztos, hogy máshol jobb lesz.. Na meg nem minden Budapest, nekem pl. 60 km-t kellene menni másik nőgyógyászati osztályért, amit egy következő terhességnél egy nagyobb gyerek mellett nem tudok bevállalni... Mármint hogy akkor is máshova járjak...
16. trapiti (válaszként erre: 13. - Nefaria)
2015. nov. 9. 14:08

Nem fognak, amíg jól élnek, és amíg van aki fizet. Márpedig lesz, mert van hajlandóság. Magyarországon az élet minden területén nagyjából elfogadott a megvesztegetés, a csúszópénz stb. Épp egy másik fórumban, az örökbefogadás kapcsán találkoztam a napokban ezzel... többek számára simán elfogadható hogy fizessenek azért hogy előnyhöz jussanak másokkal szemben. És a túloldalon nyilván mindig van aki ezt meglovagolja. Melleselg elárulom, hogy 14 évet a magyar eü-ben töltve azt láttam, hogy akik fizettek soha semmilyen valós előnyben nem részesültek. Max. elvégeztek rajtuk olyan műtéteket amikről elhitették velük hogy meggyógyítja őket, vagy kicsit nagyobb volt a felhajtás körülöttük. Még egyetlen orvost nem láttam aki okosabb-ügyesebb-jobb orperatőr lett volna attól hogy fizettek neki. Aki béna volt és szemét alak, az az volt a magánbetegeivelis, max. a beteg nem tudta. Aki meg korrekt volt és szakmailag is jó, az pénz nélkül is az volt. Ennyi... szóval lehet fozetni, csak az illúziókat el kell felejteni.


Ilyen helyzetben pl. nyugodtan lehet kérni másik orvost, aki ingyen dolgozik, mindenhol van ilyen...

15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Dominós)
2015. nov. 9. 14:07
sajnos egy missed ab előtt-közbe-után nem ilyen hangulatban van az ember...
2015. nov. 9. 14:02

Elvből nem adok! Max. csokit, üveget, kávét, de abból a legjobb minőségűt.

Ha engem hívott volna ki, akkor megkértem volna, legyen szíves még egyszer elismételni a kérését, mert nem értem, vagy azonnal cuccolok, és saját felelősségre hagyom el a kórházat, keresek másikat.

13. nefaria (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2015. nov. 9. 14:01

Ebben biztosan igazad van, én is így gondolom, de nem biztos, hogy felvállalnék ilyen esetben egy "fellépést".


Kár, hogy pont azok menekülnek, akiknek maradni kéne. Menne inkább a többi :)

2015. nov. 9. 13:58
Nem lesz semmi változás, amíg a betegek nem változtatnak :( Az orvostársadalom meg egyre megosztottabb, úgyhogy az a fajta összezárás amit sokan gondolnak, már régen nem létezik. Az orvosok közül sokan ezért menekülnek, mert tehetetlenek az ilyenekkel szemben. Amíg a betegek nem akarnak változást, addig nem lesz sajnos.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook