Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórházi mentalitás fórum

Kórházi mentalitás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kórházi mentalitás

1 2 3 4 5 6
131. 3b097083af (válaszként erre: 128. - Nimol)
2015. nov. 11. 15:25
Ilyenre emlekszem en is.
130. Mackóbandi (válaszként erre: 128. - Nimol)
2015. nov. 11. 15:23
Akkor én biztos félreértettem valamit amikor a rádióban erről vitáztak, mert én stupid vagyok. Te pedig okos, Úgyhogy írogass csak ahová és akinek akarsz.
2015. nov. 11. 15:03

Most volt nalam a gazszerelo.

Semmilyen anyagot nem hasznalt fel.

Fel ora, 5 ezer.

Nem adtam pluszban semmit.

128. nimol (válaszként erre: 126. - Mackóbandi)
2015. nov. 11. 14:59
Nem fogadhatja el. Csak akkor, ha en irok a korhaz igazgatojanak h X-nek halapenzt akarok adni, es az igazgato engedelyezi, ha indokoltnak latja.
127. 73829699c0 (válaszként erre: 125. - 3b097083af)
2015. nov. 11. 14:49
Mert az embereknek az egészsége a legfontosabb, persze értem a kérdésed.
2015. nov. 11. 14:47
Ezek közül egyik se csinál neked pl. Életmentő műtétet. Ez egy meddő vita és az is marad. Ezért legalizálták végül. Nem kérhet, de ha akarsz adni Utólag elfogadhatja. Így szabályozták.
2015. nov. 11. 14:24

Miert pont az orvosnak?

A penztaros, a bolti elado, a postai alkalmazott, a mosogato, takarito, a biztonsagi or, a szobaasszony stb. miert nem kap? Oket nem kell "megvesztegetni?"

Ez egy remesen rossz beidegzodes!

2015. nov. 11. 14:12
Amikor nem tudok adni nem adok. Azt írtam adhasson aki akar és tud.
123. tapka
2015. nov. 11. 14:11
Sajnos általában az megy el, aki nem fogadja el, és aki elfogadja, az bolond lenne elmenni....
122. tapka (válaszként erre: 121. - Mackóbandi)
2015. nov. 11. 14:10
És ha egyszer nem tudsz adni? Vagy nem érzed hogy kellene, mert nem vagy elégedett? Vagy ha odaadod és a doki röhögve közli hogy ez kevés? Mert ilyen is van...
2015. nov. 11. 13:50
Nem nekünk kellene megoldani. De ha már ez van, én had adjak ha akarok és annyit amennyit tudok, és az orvos had fogadja el. Így is van most szabályozva. Én attól nem gyógyulok meg trapiti ha neked külföldön jobb a megélhetés és kinnt is vannak betegek. De hál Isten van még orvos aki itthon küzd értünk.
2015. nov. 11. 13:38
Nem szeretnek ma orvos lenni leginkabb a korulmenyek miatt. "Ures spajzban bolond a gazdasszony!" Csodakat tenni pedig nem tudnak.
119. Panna.33 (válaszként erre: 115. - Mackóbandi)
2015. nov. 11. 13:32

Az egészségügyi dolgozóknak a fizetésükből kellene megélni. Nem jó a hálapénz, nem a betegnek kell megoldani az eü. dolgozó megélhetését, hanem a munkáltatónak kell(ene).

Én azért fizetem a biztosítást, hogy az ellátásomat az finanszírozza.

Ez az egyik oldala az éremnek.

A másik meg az, hogy kiszolgáltatottá válik mindkét oldal. Aminek szintén nincs helye a gyógyításban.

118. trapiti (válaszként erre: 115. - Mackóbandi)
2015. nov. 11. 13:28
Nem a hálapénzből kellene megélniük, hanem a tisztességes munkával szerzett tisztességes fizetésből.
117. trapiti (válaszként erre: 116. - Mackóbandi)
2015. nov. 11. 13:26
Tudod, van egy pont amin túl az ember már nem akar hős lenni... én a magam részéről vállalom, hogy eljött az életemben az a pillanat amikor döntenem kellett, hogy kinek az érdeke előbbrevaló, a családomé (benne a sajátom, a gyerekem, a férjem stb. érdekei) vagy a betegeké akiket ezáltal én már nem gyógyítok. Úgy gondolom, családom csak egy van, életem csak egy van, így ezt választottam. Betegek vannak a világon mindenütt, dolgozni, gyógyítani tudok itt is. Hát ennyi... nem vagyok hős típus :)
116. Mackóbandi (válaszként erre: 114. - Arrival)
2015. nov. 11. 13:18
Számomra a Magyarországon maradó orvosok, ápolók az igazi hősök. Ha mindenki elhúzna innen, mi lenne velünk??? Le lehet hurrogni.
2015. nov. 11. 13:14
Én is sajnálom a babát. Engem az zavar a történetben hogy nem várta meg, míg a beteg adni akar neki valamit műtét után. Ismerek olyan orvost aki ugyanebben a helyzetben nem is fogadta el, kirohant a kórteremből. Amúgy a hálapénz rendszerével egyet értek (ha nem is ebben a sajnálatos esetben) hanem egyéb műtét, szülés. Abban a formában, hogy aki akar és tud, adjon és a doki elfogadhassa. Meg kell élniük, örüljünk azoknak az orvosoknak és ápolóknak akik otthon maradtak / maradnak velünk.
114. arrival
2015. nov. 11. 12:24

Sajnalom a babadat :(


Ez a korhazi mentalitas miatt koltoztem kulfoldre 10 eve, es csak akkor utazok haza ha nagyon fontos.

Korhazi dolgozokent irom ezt.

113. nimol
2015. nov. 10. 20:54

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, és vélemény nyilvánításokat, a sok részvétet, bíztatást!


Idővel elhalványul az élmény, de továbbra sem akarok feljelentést tenni. Konkrétan többet abba az épületbe sem akarom betenni a lábam, mert hiába hogy felújították szépen... ha belül meg férges az alma... a terhespatológia biztos.


Tisztelet a kivételnek, mert az ágytársam is szánt az orvosának pénzt, ő műtét előtt akarta odaadni, és nem fogadta el a doki.

Igen, ennek már örülni kell.

112. nimol (válaszként erre: 111. - Trapiti)
2015. nov. 10. 20:25
Koszi az osszefoglalast! :)
111. trapiti (válaszként erre: 107. - Ee76744249)
2015. nov. 10. 17:58
Nőgyógyászati kisműtét alkalmával a betegek a saját lábukon jönnek be a műtőbe, és maguk fekszenek fel a lábtartós műtősztalra. Utána szúrunk kanült és elsősorban vénás szerekkel altatunk, maszkkal, a spontán légzés megtartása mellett, mivel egy ilyen műtét 10 perc alatt megvan, gyorsan kell ébreszteni utána. Felkelni a műtőben nem kell, a műtősfiú átemeli a beteget fekvőkocsira, és beteszi a kórteremben az ágyba. Utána változó, van aki még visszaalszik kicsti, de már mindenki úgy kerül ki a műtőből, hogy ébreszthető, tudunk vele beszélni. Nem sántít ezen semmi.
110. fincsi5 (válaszként erre: 105. - Panna.33)
2015. nov. 10. 17:56

Én is ezt mondom, hogy fog változni. Látom, a fiam és sok barátja hogyan állnak ehhez a dologhoz.

Egy pénteki napon telefonált a rendelőbe, hogy 15:-kor menne. Közölte dr.nő, hogy ő 14:ig lesz, jöjjön hamarabb.

-Nem tud, mert 14:ig dolgozik, dr.nőnek meg 13-kor kezdődött a rendelése. És felidézte neki a rendelési időre vonatkozó blabla..akármit.

Maradt a dokinő, megnézte, rendes volt, oké.

Ebben az az "érdekes", hogy én nagyon jóban vagyok a dokival, ezt tudja a gyerek is. Fel is hívtam a figyelmét: ha pénteken akarsz menni, igyekezz, mert tudod, hogy sosincs a rendelés végéig.

Na, ezzel csak azt értem el, hogy "felkészült" erre, ezért kapta elő a munkaidőre vonatkozó akármit.

Tehát, ezek már nem hagyják magukat, ami reményre ad okot.:)))

109. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 107. - Ee76744249)
2015. nov. 10. 17:36

Szóval sántít? Én a saját lábamon jöttem ki a műtőből...

Ezek szerint te nem hiszed el a történteket, pedig van rá példa bőven. És lesz is amig ilyen topikok indulnak: [link]

[link]

[link]

108. nimol (válaszként erre: 107. - Ee76744249)
2015. nov. 10. 17:29

A labamon setaltam fel a mutobe, es fekudtem fel az agyra, abba a jo kis nogyogyaszati labat fel szekbe.

Ez utan kaptam meg a kanült, es bele az altatot. Ezutan mutet, es utana ebresztes.


Nem ertem, hogy neked mi nem vilagos?

107. ee76744249 (válaszként erre: 103. - Nimol)
2015. nov. 10. 17:16
Mindenkit elaltatnak beavatkozás előtt szerintem ez a történet sántít és egyáltalán nem kelhettél fel műtét után na mind egy...
106. nimol (válaszként erre: 100. - Inf3rno)
2015. nov. 10. 17:07
Van belole 1-es es 2-es. En az utobbiban voltam.
105. Panna.33 (válaszként erre: 104. - Fincsi5)
2015. nov. 10. 16:56

Amit trapiti írt, az nagyon igaz. Nem szabadna adni, és senki betegnek nem szabadna adni.

Sajnos az emberek azt hiszik, hogy különb ellátást kapnak, ha fizetnek. Viszont ha így lenne, az már bűncselekmény lenne az orvos részéről. Ahogy az is, ha nem látna el külön fizetés nélkül. Persze ki mer kockáztatni... de ha megtenné, hogy nem lát el, vagy elront valamit, akkor a munkáját és a szabadságát kockáztatja. Értem én, hogy a másik meg az életét, vagy a testi épségét...

A feljelentés nem járhatatlan út. De egy fecske nem csinál nyarat. És ez nem besúgás. Ha betörnek hozzád, feljelented. Ha kirabolnak feljelented. Ha visszaélnek kiszolgáltatott helyzeteddel, akkor is megteheted... Hogy nem történik semmi? Fog. Lassan, de fog. Viszont ha senki nem áll ki magáért, csak szidja a rendszer, akkor nem fog.

104. fincsi5 (válaszként erre: 102. - Panna.33)
2015. nov. 10. 16:47

Azt mondod, mondjátok, én is gyanítom: nincs mit tenni.

Egy maradt: Kedvesnek lenni a dokikkal, többször hangozzék el; nem leszek hálátlan, aztán elhagyni szó nélkül a kórházat.

Már, ha ilyen sürgős eset van.

Ha pedig készülünk műtétre, alaposan tájékozódjunk!

103. nimol (válaszként erre: 101. - Ee76744249)
2015. nov. 10. 16:25

Mar akkor ebren voltam, amikor toltak vissza a korterembe, hiszen a mutos fiu ugy tud visszaemelni az ágyba, ha atkulcsolom a nyakat.


A verzessel kapcsolatban annyit, hogy egy vasarnapi napon az ugyeleten allapitották meg, h ez a terhessegem nem sikerult. Kerdezte az orvos hogy mikor ettem ittam utoljara. Mivel nem telt el megfelelo ido, igy nem vittek muteni, hanem mivel szerdan mentem volna amugy is kontrollra, csak akkor még terhesseg miatt, adtunk idot a szervezetemnek, h spontan befejezodjon. Mivel a szerdai kontroll uh-n ugy tunt mutet kell, ra masnap reggel kellett jelentkeznem a betegfelvetelen.

102. Panna.33 (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2015. nov. 10. 15:46
Nem, ha felismerhető az illető, akinek a rossz hírét keltik, akkor ugyan úgy perelhet becsületsértés/rágalmazás miatt (most fejből nem tudom, melyiknek felel meg), és a rossz hír keltőjének kell bizonyítani, hogy igazat állít. Ha nem tudja bizonyítani, akkor sajnos elköveti a bűncselekményt.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook