Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kórházi italautomatákba helyezett árucikkeknél is kötelező egyenként a magyar nyelvű tájékoztatót szerepeltetni a terméken? fórum

Kórházi italautomatákba helyezett árucikkeknél is kötelező egyenként a magyar nyelvű tájékoztatót szerepeltetni a terméken? (tudásbázis kérdés)

8. kszb (válaszként erre: 6. - Macskanita)
2013. febr. 25. 18:56
annyiban azért igaza van, h ha automatából vásárolsz, akkor még ha rajta van a magyar nyelvű feliratozás sem tudod, h mi mennyi benne.... akkor meg nme mindegy? Akkor csak a víz a biztos egy cukrosnak (is).... Vissza nem fogja venni az automata, csak mert meggondolta magát vki...
7. bd5e718401 (válaszként erre: 6. - Macskanita)
2013. febr. 25. 14:55

Ezt nem gondoltam volna. :O

Mondom, az automatákra van valami külön szabályozás, amit nem ismerek, de ettől még az előre csomagolt élelmiszerekre vonatkozó rendelet érvényes kell, hogy legyen rájuk. Ha a fogyasztóvédelemnél jelented, akkor ők már büntetést szabnak ki.

Nem fér a fejembe ez a hozzáállás. Még ha esze ágában se lenne változtatni, minimum sűrű elnézés kérés közepette illedelmesen megnyugtatott volna meg, hogy intézkedik.

2013. febr. 25. 14:49

sziasztok

gondoltam

felhívtam az üzemeltetőt, mire közölte, cukorbeteg csak vizet fogyasszon az automatából...:-) végem van asszem.ez a hozzáállás, majd kézcsókom , és letette a telefont.

5. bd5e718401 (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2013. febr. 25. 11:44

Az automatákra valamiben van külön kitétel, azt nem ismerem. Amúgy előre csomagolt élelmiszerekre vonatkozó jelölési rendeletek vonatkoznak rá, így vagy feltűntetik az automatán, vagy egyesével a darabokon.

Ha más lenne a csomagolási egység. pl. zsugor, akkor elég lenne azon is.

4. Regin_a (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2013. febr. 25. 11:16
Törvény van róla és a Magyar Élelmiszerkönyv, hogy magyar nyelven kötelező feltüntetni az összetételt
2013. febr. 25. 11:01
ettől függetlenül kereskedelmi forgalomba hozható?pl egy cukorbeteg nemigen tud olaszul, vagy a egy lisztérzékeny sem feltétlen...
2. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. febr. 25. 10:48

Lehetne a zsugoron, ha zsugorben árulnák.

Lehetne az automatán is. Ha ott sincs, akkor ha szólsz cégnek, biztos pótolják, és minden bizonnyal megköszönök, hogy szóltál.

2013. febr. 25. 10:42

Sziasztok! Kórházi italautomata...benne a san. b.detto, nem írtam ki a nevét teljesen ice tea, olasz termék, nincs rajta magyar felirat semmi, de még az a kis pici etikett sem, amit úgy szoktam ráragasztani olyan árucikkekre, ami import, és nincs magyar nyelven ráírva semmi.

Kötelező rátenni? Vagy van olyan, hogy csak a 6 db-os kiszerelésű zsugoron van a magyar tájékoztató? vagy mi ez?:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook