Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórház, műtét, altatás fórum

Kórház, műtét, altatás (beszélgetős fórum)


2009. jan. 23. 11:03
köszi Sznebk2. ha minden jól megy egy éjszakát kell csak maradnunk.
14. Sznebk2 (válaszként erre: 13. - 064abada22)
2009. jan. 23. 10:31
Feltétlenül a kispárnája. Otthoni szagok, a saját dolga megnyugtatja. A szokásos, pizsi, fogkefe, papucs - külön a fürdéshez is. Meg evőeszközöket, magadnak is. Jó ha van kistányér, az uzsonnához, gyümölcshöz. A többi gondolom magától értetődő. Jobbulást és gyors felépülést Nektek! Szorítunk!
2009. jan. 23. 06:54

hétfőn műtik kislányomat, ma már megyünk anyuékhoz Bp.-re.

ha valakinek van tapasztalata hogy mi az amit be kell vinni a gyereknek, és ez csak a kórházban derült ki, légyszi írja meg. én is itt gondolkozom mit fogunk itthon hagyni:-)

2008. dec. 9. 07:11
köszönöm lányok a bíztatást:-) elvileg jövő hétfőn műtik, de lehet hogy csak januárban, pénteken derül ki.
2008. dec. 8. 13:40

az én kisfiamat 3x műtötték, a 3 altarásra 3 féleképp reagált! De ami mindig ugyanaz volt, az a nyűgössége utána, az nagyon idegtépő tud lenni . És az hogy a műtét előtt nem lehet enni inni! amikor tudja, hogy nem lehet akkor a legéhesebb legszomjasabb! A legutolsó műtét előtt elfelejtettem megemliteni előtte hogy nem lehet! Eszébe se jutott!


Gyógyulást és jó egészséget kívánok neki! Neked meg sok-sok erőt!

2008. dec. 8. 13:36

Jesszusom Miri... nem tudom én hogy bírnám ki. Nekem bőven elég volt Krisszel. pedig nem is altatták meg nem ilyen baja volt, csak infuzió volt, meg vérvétel és hasonlók, de kikészültünk...

A korházban hál istennek bent lehetsz vele, bár számára szerintem ez sem lesz elég megnyugtató. Szerintem talán a kedvenc játékai... Annyira sajnálom, remélem hamar tullesztek rajta, és nem lesz semmi baj. Várom a fejleményeket. vagy itt... vagy amott.:))

2008. dec. 8. 13:32
Miri1 nagyon sajnálom a kislányodat! Nagyon gyors felépülést kívánok, és kitartást! Én a kisfiammal most voltam kórházban múlt hét előtti héten de csak 2 napot, mert kisebb fajta lázgörcs jött rá, de nem is lázgörcs volt neki hálistennek. Tudom, ez a kislányod betegségéhez képest szinte semmiség. Csak kitartást szerettem volna kívánni!
2008. dec. 8. 13:14
tényleg altatják, a halántékánál van egy duzzanat amit ki kell venni neki. köszi a hozzászólásokat:-)
2008. dec. 8. 13:07

Az én fiamat nemrég, három éves korában műtötték, szintén altatásban. Mielőtt bevitték a műtőbe kapott egy pici szirupot, ami elbágyasztotta, ellazította. azután egészen a műtő ajtajáig a kezemben vihettem, de be már persze nem mehettem. Amikor kihozták még bő két órán át aludt és sajnos még aznap egész nap és éjjel is ki volt kötözve, a műtét jellege miatt nem feküdhetett csak háton, ezért volt szükség erre.

A legjobban őt ez a kikötözés viselte meg.

Amikor a műtét után felébredt, már kezdhetett enni és inni (ja, mert előző nap éjfélig ehetett és reggel hatig ihatott utoljára), de csak kortyonként, falatonként és kis szünetekkel. Teát nekünk adtak a kórházban, de jól jött a fekvő gyereknél a szívószál. Enni estig csak pépeset ehetett, olyan joghurtot vittünk neki, amiben nincsenek kisebb darab gyümölcsök, keksz, hanem teljesen egynemű. Enyim gyerek rettentően szomjas volt műtét után, alig lehetett elvenni a szájától az innivalót...

Gondolom, azért az orvos is fog tájékoztatni, remélem én is tudtam segíteni.


Nagyon fontos a te hozzáállásod, a gyerek minden rezdülésedet érzi, mosolyogj és légy nyugodt, amikor nehéz, akkor is, ezzel sokat segítesz neki!

2008. dec. 8. 12:54
Attól függ,hogy valóban altatják vagy csak bódítják. Ezt meg tudod kérdezni, meg fogják mondani. Az egyik kisfiam végig aludta a fél napot, a másik (mivel hiperaktív) pörgött ezerrel, alig tudtam a kötelező órákat fekve töltetni vele. :)
2008. dec. 8. 12:54

Szia Miri1!

Valószínű mikor kijön a műtétről infúzióval jön ki,amíg ki nem megy az altató hatása addig lesznek olyan időszakok mikor sír,nyugtalan,nem érti h mi történik körülötte és lesznek olyan időszakok h csak szépen alszik mintha mi sem történt volna.Ez az időszak minden gyereknél változó ideig tart. Gyermekápoló vagyok ,csak a tapasztalataimat írtam le.Milyen műtétje lesz?

4. Sznebk2 (válaszként erre: 1. - 064abada22)
2008. dec. 8. 12:53
Nekem ikerfiaim vannak, sok problémával, betegséggel. Mi az első másfél évet jóformán kórházról kórházra jártuk. Mandula műtétek, aztán fülműtétek (hallássérülés miatt), rengeteg fülszúrás, tüdőtükrözés, biopszia, stb. Szóval rengeteg minden volt. Én egy percre sem mozdultam mellőlük, végig velük voltam. Sok-sok mesekönyv, saját és egy-egy új játék. Saját kispárna, az nagyon fontos. Ezzel tudod úgy ahogy jobbá tenni. Viszont Te is készülj fel, mert nagyon-nagyon erőt próbáló lesz, fáradt leszel és kimerült. Turbózd fel magad vitaminnal meg sok kis rágcsával, hogy ne halj éhen. Főleg, ha most mentek először. Ja és még egy jótanács: Mindent, de mindent megkérdezhetsz az orvostól, hogy mit miért csinál és hogyan altatják és mi várható utána. Mert ha Te is tudod mi miért történik, könnyebb elviselni. Jobbulást és gyors felépülést! Mi már jobban vagyunk és várjuk a Karácsonyt.
2008. dec. 8. 12:46

szia kathlee!

szerencsére ha minden jól megy csak egy napot kell bent maradnia a műtét után és vele lehetek bent a kórházban.

ha valakinek altatták a gyerekét írja meg mire kell utána felkészülni?

2008. dec. 8. 12:44

Szia!


Én a műtétről nem tudok beszélni, mert hála az égnek eddig nem volt. Viszont voltunk 11 napot kórházban. Éjjel nappal vele voltunk, amíg hazajöttem fürödni, a párom, vagy az anyukám volt a kislányommal.

Biztos nehéz lesz, hsz vannak szabályok, nem azt csinál, amit ő akar. És arra fel kell készülni, hogy lelkileg nagyon meg lesz törve. Több hétbe is telhet mire újra a régi lesz.

2008. dec. 8. 12:41

sziasztok

másfél éves kislányom műtét előtt áll. szeretném ha megosztanátok velem a tapasztalatokat, hogyan lehet megkönnyíteni neki a kórházi tartozkódást, az otthoni gyógyulást, szóval ezt az egész dolgot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook