Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Koreai sorozatok, nyelv stb. fórum

Koreai sorozatok, nyelv stb. (beszélgetős fórum)


29. fokhagyma (válaszként erre: 28. - 6f4f1e70ab)
2022. dec. 6. 22:27

Én nem ismerem, még egyet se láttam. Most fogom nézni az elsőt.

Miért volt elég?

2022. dec. 6. 21:19
Ismerem őket és köszönöm elég volt.
27. fokhagyma (válaszként erre: 26. - Ranna)
2022. dec. 6. 21:02
Köszönöm, majd nézni fogom.
26. ranna (válaszként erre: 25. - Fokhagyma)
2022. dec. 6. 18:20

Ez a sorozat nálam benne van a top 10-ben.

[link]

25. fokhagyma (válaszként erre: 24. - Ranna)
2022. dec. 5. 22:44
Köszönöm, működik.
24. ranna (válaszként erre: 22. - Fokhagyma)
2022. dec. 5. 21:58
A jobb alsó sarokban lévő fogaskerékre kattints, majd la fekirat nincsre és utána a magyar feliratra.
23. fokhagyma (válaszként erre: 21. - Ranna)
2022. dec. 5. 21:38

Találtam egy olyat, ami koreai-japán. Ez pl. szinkronizált.


[link]

22. fokhagyma (válaszként erre: 21. - Ranna)
2022. dec. 5. 21:33

Köszi, de én nem látom, hol lehet bekapcsolni. Most pl. ezt kezdtem el nézni, de csak eredeti nyelven hallom.


[link]


Ne haragudj, hogy ennyit zaklatlak vele.

21. ranna (válaszként erre: 19. - Fokhagyma)
2022. dec. 5. 20:36
A Videan feliratosak a sorozatok, csak be kell kapcsolni.
20. ranna (válaszként erre: 19. - Fokhagyma)
2022. dec. 5. 20:35
Igen, a Netflix fizetős. De ott is feliratosak a sorozatok.
19. fokhagyma (válaszként erre: 18. - Ranna)
2022. dec. 5. 17:59

Megnéztem, mi az a Netflix. Úgy látom, az fizetős. A Videát ismerem, de ott meg nincsenek szinkronizálva a filmek, és feliratozva sem. Azoknak jó gyakorlás, akik tanulják a nyelvet.

Azért köszönöm a segítséget.

18. ranna (válaszként erre: 17. - Fokhagyma)
2022. dec. 5. 15:45
Én a Netflixen és a Videan nézem őket.
17. fokhagyma (válaszként erre: 16. - Ranna)
2022. dec. 5. 09:50
Teljesen mindegy, de elöbb azt kellene tudnom, melyik csatornán mennek. Lehet, hogy nekünk nincs is olyan, és akkor tárgytalan a dolog.
16. ranna (válaszként erre: 15. - Fokhagyma)
2022. dec. 5. 05:29
Kosztümös, vagy inkább modern sorozatot szeretnél nézni?
15. fokhagyma (válaszként erre: 5. - Ranna)
2022. dec. 4. 18:24
Szerintem az nem reklámozás, ha leírod a filmcímeket. Én szeretném is kérni, mert bevallom, valószínű nem néztem még koreai filmet. Vagy csak nem figyeltem, hogy koreai, vagy más, de az emlékeimben nincs ilyen.
14. ranna (válaszként erre: 13. - ~Nivea~)
2022. aug. 17. 15:42
Szeretném felirat nélkül nézni a sorozatokat, filmeket. Nem tudom eljutok e arra a szintre. 😄
13. ~Nivea~ (válaszként erre: 12. - Ranna)
2022. aug. 16. 16:39
Mi a motivaciod?
12. ranna (válaszként erre: 11. - ~Nivea~)
2022. aug. 14. 07:54

Szia, de jó lesz Nektek, kicsit irigyellek is. ❤️

Először online csoporttal tanultam, majd egyénileg folytattam tanárral szintén online, plusz applikációval és a youtuberól is, valamint sok letöltött anyagom is van.

11. ~Nivea~ (válaszként erre: 4. - Ranna)
2022. aug. 14. 00:57
Milyen módszerrel tanulod a nyelvet?
2022. aug. 14. 00:29

Én koreai sorozat rajongó vagyok :)

Férjem javaslatára néztem meg először a Maffia ügyvédjét, azóta csak és kizárólag koreai filmet,sorozatot nézek.

A kultúrájuk, szokásaik is nagyon tetszenek.

Októberben utazunk 2,5 hétre Dél - Koreaba,pár alapvető szót megtanulok, de ezen túl nekem is nagyon nehéznek tűnik. Nem az az itthon tanulós, autodidakta nyelv.

9. ranna (válaszként erre: 8. - Jucus43)
2022. aug. 13. 17:58
Nekem, valószínűleg a korom miatt, nem könnyen tanulható. Bár másoktól is azt hallom, hogy nem igazán könnyű.
2022. aug. 12. 12:49
A lányom az elte-n tanult koreait, más nyelfből diplomázott (kínai). Ősszel kezdi a tolmácsképzőt, azt mondta, hogy felveszi tantárgyként a koreait újra, mert könnyen tanulható nyelv. Csak összehasonlítás képpen, a francia nyelv az a nehéz....
7. ranna (válaszként erre: 6. - Go!!)
2022. aug. 8. 17:16
De jó 🙂, csak vagyunk páran, akik kedvelik a sorozataikat. Amikor azt kérdezik tőlem, miben más egy koreai sorozat, mitől jobb, erre nehéz válaszolni. Azt szoktam mondani, ki kell próbálni és nem feladni az első után, hiszen előfordul, hogy ami nekem bejön, az másik embernek nem. Valamint több olyan sorozat is van, amelyik a második vagy harmadik rész után lesz izgalmas, na addig ki kell bírni. 😄 És persze vannak a 40+ részes kosztümösök,amelyekre először én is úgy gondoltam, hogy jó ég, de hosszú. Összefoglalva azt szoktam mondani, hogy a legtöbb sorozatban, akár egy részen belül is, van vidám, szomorú, elgondolkodtató elem. Persze számunkra a szokásaik furcsák, néha megmosolyogtatóak, néha idegesítőek, de ezeket elfogadva a sorozataik nagyon szórakoztatóak.
6. go!!
2022. aug. 8. 13:58
Én megnéztem egy pár koreai sorozatot, angol felirattal. Nagyon tetszettek. A nyelvet viszont nagyon nehéznek érzem, szinte alig tudok azonosítani belőle valamit. Még a neveket is szörnyen nehezen jegyzem meg.
5. ranna (válaszként erre: 3. - Papája)
2022. aug. 8. 12:25
A kosztümös sorozatok mellett próbálkozhatsz modernekkel is, szerintem nem fogod megbánni. Úgy tudom a szabályzat nem engedi, hogy oldalakat reklámozzunk, de címeket azt hiszem írhatok, ha szeretnéd. Illetve ha van kedved leírod milyen történelmi sorozatokat láttál? Hátha tudok ajánlani olyat, amit még nem.
4. ranna (válaszként erre: 2. - Erdeig)
2022. aug. 8. 12:20
Köszönöm szépen, igen, tudok erről a lehetőségről, de én már tanulom a nyelvet, csak gondoltam hátha más is ilyen "különc" itt a Hoxán és esetleg beszélgethetünk erről is.
3. papája (válaszként erre: 1. - Ranna)
2022. aug. 8. 11:32

Nem nézek szappanoperákat, de a koreai sorozatok nagyon tetszettek.

Gyönyörű történelmi épületek, ruhák, színek a filmezés technikája, a történetek, Korea történelme mind nagyon megragadott. Szívesen néztem és néznék többet is, most is.

A nyelv és annak tanulása nem érdekel.

2. erdeig (válaszként erre: 1. - Ranna)
2022. aug. 8. 11:31

Szia!

A Debreceni Nyári Egyetemen lehet tanulni kezdőtől a haladóig. Szeptemberben indulnak online csoportok. Nem egyetemi polgárok számára is nyitott. A tanárnő nagyon aranyos és segítőkész. A jelentkezési határidő hamarosan lejár.

[link]

2022. aug. 8. 09:48
Régebben volt már koreai téma, kb. 9 éve nem jött hozzá új hozzászólás, ennek ellenére most bepróbálkozom: van köztetek velaki, aki érdeklődik a koreai sorozatok - nem zene! -, a koreai nyelv iránt, esetleg tanulja is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook