Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Korai" ünnepi fények és az ajándékozás pro és kontra fórum

"Korai" ünnepi fények és az ajándékozás pro és kontra (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Korai" ünnepi fények és az ajándékozás pro és kontra

1 2 3
68. c33bd8536b (válaszként erre: 66. - Jogica)
2010. dec. 29. 21:41

Felőlem mehet.:)


Nekem nem utalják ki karácsonykor a januári fizetést. De ha kiutalnák, én döntöm el, mit kezdek vele. Felnőtt ember vagyok, nem kisgyerek, akire rá kell szólni, hogy ne egye meg egyszerre az egész tál süteményt. És döntőképes, felnőtteknek tartom az embertársaimat is.


Ha úgy döntök, hogy az egészet ajándékra költöm, az én felelősségem. Hogy mi lesz a következő hónapban, azt is nekem kell megoldanom. Az is az én felelősségem. Nem a banké, vagy a munkáltatóé, aki már decemberben kiadta a pénzem.

67. Jogica (válaszként erre: 64. - C33bd8536b)
2010. dec. 28. 20:30
Nem a saját pénzét, hanem a hitelt adóét. Nem ugyanaz. És amíg le nem törleszti, nem is lesz az övé.
66. Jogica (válaszként erre: 64. - C33bd8536b)
2010. dec. 28. 20:29

Úgyahogy van a bankrendszer mehetne a levesbe!

Az a baj, hogy a hitelek karácsonykor olyanok, mint egy szerencsejátékosnak a nyerés lehetősége. És belemegy, és vállalja a rizikót. Nem kell karácsonykor hitel! És ugyanúgy ne utalják ki a januári fizut karácsonykor!

65. Jogica (válaszként erre: 63. - C33bd8536b)
2010. dec. 28. 20:27

Nem a hitelfelvevő a rászoruló. Ő max. buta. :S

Általánosságban írtam, hogyha másokra egyáltalán nem figyelnénk...

64. c33bd8536b (válaszként erre: 62. - Jogica)
2010. dec. 28. 19:18

"Én is sajnálom, hogy egyesek bevállalják a rizikót. De nem szólhatunk bele."


És a szíved szerint beleszólnál? Hogy más ember hogy osztja be a saját pénzét?

63. c33bd8536b (válaszként erre: 61. - Jogica)
2010. dec. 28. 19:05

Én is szeretném ha jobb lenne a világ. Mindenki szeretné, ha jobb lenne a világ. Szép dolog, ha segítesz a rászorulóknak, de biztos vagy te abban, hogy a karácsonyra hitelt felvevők közéjük tartoznak? Ők lennének a rászorulók? És mire szorulnak rá? Hogy valaki megmondja nekik, hogy nem jól gazdálkodnak a pénzükkel? Hogy valaki megmondja nekik, hogy nem az ajándék a fontos? És ha nekik mégis az?


Bizony, merre tartana a világ, ha nem a másik ember bankszámlájával foglalkoznánk?

62. Jogica (válaszként erre: 60. - C33bd8536b)
2010. dec. 28. 17:17

Nem sajnálod, mert nem is foglalkozol vele. Azért, mert ő sajnálja, még nem ítéletet mond.

Én is sajnálom, hogy egyesek bevállalják a rizikót. De nem szólhatunk bele.

És azt is sajnálom, hogy erre utaznak a bankok, na meg az egész állam. Miért is utalják a januári fizetés ki karácsonyra? :S

61. Jogica (válaszként erre: 58. - C33bd8536b)
2010. dec. 28. 17:15

Úgy érzem, te az az ember vagy, aki azt vallja, hogy foglalkozzon mindenki a saját dolgával. Ez valahol rendben is van.


De azért vagyunk egy páran, akik szeretnénk, ha jobb lenne a világ. Ezért hajlandóak vagyunk akár másokat is segíteni. Persze nem minden áron, de aki kér, és akinek lehet, segítünk. Viszont ha mi is a magunk dolgával foglalkoznánk, ha nem vennénk észre, hogy más rászorul, merre tartana a világ?

60. c33bd8536b (válaszként erre: 59. - 25a27430dd)
2010. dec. 28. 17:07
Nos, én nem sajnálom. Mindenki maga tudja, mi jelenti neki a boldogságot. Nem az én dolgom ítélkezni afelett, hogy másoknak mi a fontos. Tudomásom szerint hitelt csak felnőtt embereknek adnak, márpedig egy felnőtt ember, szerintem, képes eldönteni, hogy milyen rizikót vállal, és miért.
59. 25a27430dd (válaszként erre: 58. - C33bd8536b)
2010. dec. 28. 16:41

Nem lesz rosszabb.

Sőt, elárulok egy titkot: nálunk idén nagyon jelképes ajándékozás volt, mert "addig nyújtózkodj..." stb. És mos eddig nyújtózkodhattunk, hitelünk pedig soha nem is volt.

Mindenki adósítsa el magát úgy, ahogy akarja, szent karácsony nevében:)

Nekem nincs szükségem rá, hogy a lelki egyensúlyomat tárgyi dolgokkal támogassam meg, ezért is volt elég idén egy könyv is. A legnagyobb ajándék a férjem és a kislányom, az együtt töltött idő, és az, hogy az év 365 napján jól érzem magamat a bőrömben.

Sajnálom, akinek a karácsonyi ajándék hegyek jelentik a "boldogságot", de amíg ingatlan van valaki tulajdonában, amire hitel vehető fel, addig nyugodtan.

58. c33bd8536b (válaszként erre: 57. - 25a27430dd)
2010. dec. 20. 20:56
De azért csak nem lesz rosszabb a te karácsonyod, mert vannak emberek, akik hitelt vesznek fel a sajátjukra?
57. 25a27430dd (válaszként erre: 56. - Jogica)
2010. dec. 20. 09:57

Tegnap a híradóban hallottam, hogy semmivel sem csökkent idén (a tavalyihoz képest) a karácsonyi ajándék miatt felvett hitelek összege.

Nem értem, komolyan:(

56. Jogica
2010. dec. 19. 12:40

Nekem sincs bajom az ajándékozással. Csak sajnálom azokat az embereket, akiknek a hülye hitelek miatt most nincs nagyon pénzük karácsonyozni. Nekik írtam, hogy attól, hogy együtt vannak a családdal, az is lehet meghitt!


Nálunk volt olyan év, hogy Anyukám főzte az ünnepi ebédet, és azt mondta, az ő ajándéka ez. Mi pedig a húgommal és az öcsémmel feldíszítettük a fát. Az volt a miénk. :)


Valóban így alakult ki, hogy a karácsonyhoz kapcsoltak egy ajándékozás-szokást. De mint írtam a cikkben, az ajándék bármi lehet, amit szeretettel adunk a másiknak.


És való igaz, nem mindig van idő/lehetőség/energia ajándék készítésére. De az is egy szép gesztus, ha valaki kreatívan áll hozzá a dolgokhoz.


Szép ez az ünnep, csak a varázs maradjon meg a hétköznapokban is! Ezt kívánom mindenkinek!

55. kneseva (válaszként erre: 54. - C33bd8536b)
2010. dec. 18. 20:08
Megértlek. Nem mindenki egyformán ügyes, vagy leleményes.Az unokám az egyik évben mindenkinek agyag kis plasztikát csinált.Nem kap érte semmilyen díjat, de mi valamennyien megőriztük, s a lakásunkban kitettük.Következő évben 15x15 papír képet csinált szalvétából, lelakkozta és boltba vett papír keretbe beletette. Nagyon sikerült. Rákövetkező évben mindenkinek csinált egy CD-t. Kinek-kinek az érdeklődési köre szerint.Ha nem tudta mi legyen a CD-n természeti képeket, ismert festményekről válogatást ,fákat montázsost össze.Nekem pl. egy háztartási tanácsokból álló csokrot szedett össze, mit kell csinálni, ha lekozmált a kaja, és megakarjuk menteni, nem azonnal kidobni. Van valóság tartama annak, amit választott, mivel az ilyesmi velem előfordul. Mi tudunk örülni az ilyen ajándéknak is.
54. c33bd8536b (válaszként erre: 53. - Kneseva)
2010. dec. 18. 17:15

"Ettől még a családokban megmaradhatna az a kedves szokás, hogy saját készítésű, személyre szabott ajándékkal lepik meg egymást."


Megmaradhatna... Azoknál, akik ilyesminek örülnek... De akik nem?

Egyik részről, nem mindenkit áldott meg kreatív elmével a termtő. Vagy a természet. Én nagyon ideges volnék, ha a karácsonyi sütés-főzésen, lakásdíszítésen kívül, gyapjúsálat kellene kötnöm a szeretteimnek. Arról nem is beszélve, hogy a szeretteim fel sem vennék. Bistosan nagyon ronda lenne...:)))


Másrészről én sem hordanék soha egy szeretettel, gyöngyökből fűzött pld. karkötőt. Biztosan értékelném a családtagom munkáját, kreatívitását, el is érzékenyülnék ott és akkor, de soha nem tenném a csuklómra. Mert nem szeretem az ilyesmit. Akkor mi értelme van?

53. kneseva (válaszként erre: 51. - 40163fd81d)
2010. dec. 18. 14:24
Tömören fogalmazol és lényegre törően. Egyetértek Veled.Talán még a korábbi hozzászólásokhoz fűznék egy-két mondatot. A fogyasztói társadalom attól az ami, hogy megvesszük,a mindig megújuló terméket, ami egy kicsivel többet tud, mint ami nekünk már meg van. Ha nem így lenne még ma is a fonóba nótáznánk esténként és nem a híradót néznénk a színes TV -ben.Teljesen mindegy, hogy napokig tartó utánjárással , boltban, plázában , vagy inzertnetten vesszük meg ; a vásárlás a lényeg.Régen nem így volt? Nem ! Akkor is boldogok voltunk? Igen. Csakhogy az idő kerekét nem tanácsos hátra fele tekerni, mert nem lehet. Ettől még a családokban megmaradhatna az a kedves szokás, hogy saját készítésű, személyre szabott ajándékkal lepik meg egymást.Ez részben anyagi kérdés, részben szemlélet kérdése. A mi családunkban ez működik, hisz a gyerekeknek nincs pénzük, amiből ajándékot vehetnének ! Ők készítik a meglepit.
52. Talian35 (válaszként erre: 49. - Jogica)
2010. dec. 17. 22:38

Bizony :-)))


Az ember nem esik abba a hibába, hogy itt-ott ezt azt meglát és megveszi.

Nem kell útközben kaját és innivalót venni.

Nem kell vécét keresni.

És még sorolhatnám :-))))


De legfőképp amit sok ember nem vesz figyelembe: az idő pénz! Legalábbis az enyém :-D

51. 40163fd81d (válaszként erre: 50. - Jogica)
2010. dec. 17. 15:37

..mi lenne ,ha...a legfeleslegesebb kérdések ,feltevések a világon.

Ami kialakult ,azt az igények szülték.

Tehát így kell lennie.

50. Jogica (válaszként erre: 47. - 40163fd81d)
2010. dec. 17. 14:56

A fogyasztók tartják életben ezeket a komplexumokat. Az állam meg támogatja az ilyen létesítmények létrehozatalát. És azért írtam, mert ennek az óriási pénznek lenne jobb helye is... De mondjuk jól elvonatkoztattam a témától. :)


Hogy lennének e... nem tudom. Valószínűleg a gazdaság is más lenne, ha nem lennének multik. Én örülnék a legjobban, ha a hazai gazdálkodás virágozna, és a hazai termelők áruit vásárolhatnánk. És ha még hazai munkaerőt is dolgoztatnának, megfizetve és megbecsülve őket...


Energiatakarékosságra nem csak a hétköznapokban kell ügyelni, mondjuk figyeljenek karácsonykor is.

49. Jogica (válaszként erre: 48. - Talian35)
2010. dec. 17. 14:51

Egyetértek. Mondjuk nekem magából a fogyasztói társadalomból is elegem van. A Párommal arra törekszünk, hogy minél inkább ki maradjunk belőle.


Írta valaki, hogy nem jár Plázákba. Én sem.


Szerintem is jobb a netről rendelni. Környezettakarékosabb is, mármint azok szempontjából, akik autóval pöfögnének el a boltokba. :)

48. Talian35 (válaszként erre: 40. - Jogica)
2010. dec. 17. 14:24

Szerintem szögezzük le, hogy abban hogy agresszivan akarnak szerinted ránk sózni karácsonykor mindent, ahhoz eleve két fél kell. Ha a másik oldal ellenáll, akkor tökmindegy, hogy nyomul a másik, nem? :-)))


Engem például nincs az a pénz amivel befolyásolni tudnak, igaz én úgy ahogy van nő létemre utálok boltban vásárolni, mászkálni érte, elfáradni - arra itt a net, nekem a kép is elég :-))) Megveszem, fizetem, jóccakát - nem attól lesz szerintem "értékes" az ajándék, hogy 3 napot bolyongtam érte a városban és a 3.nap végére a hátam közepére se kivánom az egészet :-DDD

47. 40163fd81d (válaszként erre: 42. - Jogica)
2010. dec. 17. 13:24

Szerintem azt kellene elfogadni,hogy akik nyomorognak,vagy hajléktalanok ,azok akkor is azok lennének,ha nem lennének multik,gazdagok....

(az más kérdés ,hogy segítségre szorulnak)


És igazad van abban ,hogy az energia takarékosság fontos lenne,de mi köze ennek a karácsonyhoz?

46. rendivett (válaszként erre: 45. - Jogica)
2010. dec. 17. 10:28

Azért ehhez nem kell reklám pszichológusnak lenni, a karácsonyi zenék a karácsonyi hangulat miatt kellenek, ilyenkor pedig az emberek eleve ellazulnak, oldódnak, könnyebben szórják a pénzt.


A TV reklámokban az egyetlen eszköz amit bevetnek, hogy hangosabb, mint a film vagy műsor amit nézték, ezzel is felkapva a figyelmet a reklámblokk alatt... nem hiába fizetnek sokkal többet egyes hirdetők, hogy a reklámblokk elején adják az ő kisfilmjüket, mert ekkor még alacsonyabb az átkapcsolások aránya.


Egyébként valóban sok gerinctelenséget bevetnek az eladók, hogy náluk hagyd a pénzed karácsony előtt...


Én eleve nem járok plázába, sem ilyenkor, sem máskor. Utálom a légkörét, jobban szeretem az utcán a kis boltokat végigjárni, az utcák (főleg a belvárosban) szépen fel vannak díszítve, a fagyot meg jól tűröm, tél a kedvenc évszakom! :)

Meg ilyenkor ajándékra sem nagyon költünk, maximum az ételre, mert ha már karácsony van akkor összegyűlik a család egy nagy ebédre, ajándékból meg direkt az olcsó, sablonos, fantáziátlan dolgokat adjuk egymásnak, nem kerítünk ennek nagy feneket, maga az ebéd és egy átbeszélgetett délután sokkal többet jelent! :)

45. Jogica (válaszként erre: 44. - Eda93927a9)
2010. dec. 17. 10:15

Ki van ez találva. Vannak ún. reklám pszichológusok, akik nem csak azt vizsgálják, hogy az embereket hogyan lehet egy reklámmal vásárlásra "kényszeríteni", hanem konkrétan mely zenék, milyen hatással vannak a tudatalattira, és azt kell játszani a nagy bevásárlóközpontokban. A karácsonyi zenék sokaknak a régi karácsonyokat juttatják az eszükbe gondolom én, és a nosztalgikus hangulatban még inkább vásárolni fognak.


Egyébiránt meg van olyan technika, ami a tudatalattival kommunikál, és azt be tudják tenni a tv-ben reklámok alá, vagy a zenék alá is. És tudatos szinten az ember nem érzékeli. Mi nem is nézünk tv-t a Párommal, és nem is vesszük meg az agyon reklámozott termékeket.

44. eda93927a9 (válaszként erre: 43. - Jogica)
2010. dec. 17. 10:08
Eddig is kivolt a t. a buszok zajától, meg a sok autótól. A karácsonyizenei aláfestés már tényleg nem hiányzott. Olyan mintha a nagyáruházak reklámblabláit kellene hallgatni.
43. Jogica (válaszként erre: 41. - Eda93927a9)
2010. dec. 17. 10:04
Sajnálom. :s
42. Jogica (válaszként erre: 37. - 40163fd81d)
2010. dec. 17. 10:03

Igen, ez így volt.

Sőt, emlékszem, hogy az emberek is a szent napon díszítették fel a karácsonyfájukat, és csak azt, vagyis nem álldogáltak égősorból kirakott rénszarvasok a kertjükben, nem lógtak télapók az ereszről, nem versengtek a szomszédok, hogy kinek van speckóbb díszkivilágítása. (Sarkítás, nem jellemző mindenkire!) Szóval régen Szabolcs megyébe jártunk át nagymamámhoz Hajdú-Biharból. És szent este mikor jöttünk haza, az ablakokban sasoltuk a villódzó karácsonyfákat. És annyira szépek voltak, szolidak. Most meg mintha egy amerikai filmben járnánk bizonyos környékeken...


De igazad van, akinek van pénze, csinálja, meg költse arra, amire szeretné. A West*nd nevű bevásárlóközpont rezsije is havi szinten milliós nagyságrendű. És Magyarországon meg sok a hajléktalan, meg a nyomorgó család...

41. eda93927a9 (válaszként erre: 40. - Jogica)
2010. dec. 17. 10:03
Engem az utcán idegesít a karácsonyi zene. Valamelyik nap majdnem elsírtam magam.
40. Jogica (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2010. dec. 17. 09:56

Ugyan, én egy szóval nem írtam a cikkben, hogy az embereknek nem fontos a szeretet. Azt sem, hogy drága ajándékok mellett nem meghitt az ünnep. Eléggé átköltötted a cikk mondanivalóját. :D


Nekem konkrétan az szúr szemet, hogy túlságosan erőltetik a karácsonyi hangulatot. Igaz, régen is volt egy-két égősor a boltokban, advent első vasárnapjától, de nem kellett egész decemberben karácsonyi zenéket hallgatni az üzletekben.


Na meg az élj a mának! is egy fontos tényező lenne a lelki béke felé vezető úton. És tudod miért problematikus az, hogy célként tekintenek sokan a karácsonyra, meg a szilveszterre? Azért, mert eljön. Reméljük elvárásaik szerint alakul. Reméljük nem költekeznek lehetőségeiken felül. És mi jön szilveszter után? A nagy semmi. A hétköznapok. És sokan azért lesznek depressziósak, mert hirtelen megint nem lesz céljuk. Pedig akik jól élik meg a mát, azok a hétköznapokban is megtalálják a varázst, nem hatnak rá a karácsonyi kínálatok nyomásként. Nem vesznek fel hitelt az ajándékozáshoz.


A karácsony valóban több, mint egy hétköznap, ahogy korábban is írtam. De nem a karácsonyból kell visszahuppanni a hétköznapokba, hanem a hétköznapokat kell olyan varázslatossá tenni, mint amilyen a karácsony!


Carpe diem!

39. 40163fd81d (válaszként erre: 38. - Jogica)
2010. dec. 16. 22:27

Ez egy igen átlagos ,demagóg blabla.

Amikor rákattintottam szinte biztosra vettem ,hogy miről fog szólni.:))


Mindenki ezt hajtogatja......"mivé lett a világ","mindenki anyagias","már nem fontos a szeretet"....pfff ugyan már!


Mindenki olyan világban él,amilyennek látja.



Hidd el,aki tévét,vagy autót vesz,vagy épp a barátnőjének izgatottan meséli miket vett,az nem azért mondja,teszi,hogy felvágjon,hanem ugyanazért amiért te teszed,hogy örömet okozzon másoknak.

És azt is elhiheted,hogy a karácsonyt ők is meghitten ünneplik majd,pont ,mint te:))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook