Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai terhesség alatt jelentkező magasnyomás fórum

Korai terhesség alatt jelentkező magasnyomás (beszélgetős fórum)


9. Kiyara (válaszként erre: 5. - Kiyara)
2021. aug. 10. 02:10
Végül terhességi toxémia lett. 33h3ten sürgőségi császárral.
2014. jan. 31. 17:54
Szia nekem is magas én 4×1 dopegitet szedek( 3×1 kezdtem) vérnyomás naplót kell vezetnem és többször kell mennem a védőnőhőz aki figyeli nincs -e fehérje a vizeletbe 39 hetes vagyok és rendben van minden.Ne idegeskedj.
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Kiyara)
2014. jan. 30. 20:24

Nyugalom, nekem is ez volt, kibírtuk a 39. héten császároztak. Persze ez nem garantál nálad semmit, de ki lehet húzni vele a végéig.

És tényleg ne idegeskedj, bízz benne hogy minden rendben lesz.

6. nbandus (válaszként erre: 5. - Kiyara)
2014. jan. 30. 16:22
Még nagyon időben vagy, hogy kezeljenek. Nyugi!!! ;)
2014. jan. 30. 16:19

Tudom, próbàlok nyugodt lenni de hàt minden hètre jut valami,ès így nehèz... itthon persze szinte mindig 132-138 között mèrem a perjeim magasabbak 80-102.

Èpp ezèrt tertok a màjfunkciós èrtèkektõl.

Fèlek így nem húzzuk ki a 37 hètig...

2014. jan. 30. 15:15
Ha így stresszelsz, az se viszi lejjebb a vérnyomásodat...
2014. jan. 30. 14:59
Hát ha ilyen magas a vérnyomásod, örülj neki, hogy csökkentőt kaptál, mert ez nagyon veszélyes dolog. Természtes, hogy az orvosok ráírják a papírodra is, mert ez terhességi toxémiát is jelenthet. Próbáld meg betírtani az utasításokat, és ne stresszelj, mert az nem segít a vérnyomásodon. Vigyázz magatokra!!!
2. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Kiyara)
2014. jan. 30. 14:58

A papírra írt veszélyeztetett terhesség ne rémisszen meg, nem a szó szoros értelemben azt jelenti, hogy ebben a pillanatban veszélyben van a baba, ez csak jelzés, hogy jobban oda kell figyelni a te terhességedre a leírt problémák miatt. Kezelhető a terhességi magas vérnyomás, de pontosan tarts be minden utasítást, figyelj az ödémásodásra, stb.


Menj táppénzre mindenképp, ha még dolgozol, és pihenj. Most ne az legyen a jelszó, hogy a terhesség nem betegség, és ne akard ugyanazt az életvitelt vinni, mint a terhesség előtt.

2014. jan. 30. 14:47
Szóval az történt hogy 1x 2x mértek 140 es vérnyomást terhesgondozáson. Megbeszéltük a dokival hogy mérem itthon és ha egyszer is 140/90 fölé megy megyek rögtön, belgyógyászatra ad beutalót kapok 24 órás vérnyomásmérőt és meglátjuk kell e gyógyszer. Tegnap és ma is mértem 144/ 102t és a /többször is 100 felett van. Bementem ott ma már 159et illetve 145 mértek elküldött a belgyógyászat helyett a másik kórház (klinikák) terhes ambulanciájára ahol a kis-könyvi eredményeim alapján semmi ellenerőzés nélkül kiírta a vérnyomáscsökkentőt. Dopegyt v 3*1 mérjem itthon továbbra is, Szénhidrát és sószegény fehérje dús diéta, jövő héten kontroll és vérvétel valami tox panel. Valamint azt írta a papíromra hogy veszélyeztette terhesség ez nagyon megrémiszt. 21 hetes vagyok mi lesz így még?Jövőhéten nézik a máj értékeimet de már most magam alatt vagyok.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook