Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvkötő, mint szakma fórum

Könyvkötő, mint szakma (beszélgetős fórum)


2012. júl. 19. 12:46

Melóztam rehabos cégnél 3 évvel ezelőtt. Néhányunknak kellett menni egy tanfolyamra, melóhelyen belül.

" Papíripari betanított munkás " oklevelet kaptunk. ( ezt az egyet megengedték, mert hát ott melóztam )

Valamilyen varrott kötést is tanultunk.

És nekem is tetszene ez a krearív feladat.

Gerinceztünk, kasíroztunk, tükröztünk.

Felmondtak, azóta szinte ezeket a kifejezéseket nem használom, és el is felejtem.. ;((

Bizonyos fontos irományokat egyszerűbb kinyomtatni, és gyors fűzőbe tenni lukasztás után.

7. bubaa_ (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2012. márc. 12. 22:36
Neked is köszi a hsz-t!
6. bubaa_ (válaszként erre: 5. - Gyöngyszemü)
2012. márc. 12. 22:35

Köszönöm hogy irtál. Hát igen, sajnos ma már minden elgépiesedik.Pedig egyébként nekem tetszik és biztos szép szakma.

Azért majd utánanézek ennek a gépi nyomtatásnak.

5. gyöngyszemü (válaszként erre: 3. - Bubaa_)
2012. márc. 8. 19:35
Mamár minden a digitális nyomtatásról szól. A könyveket is digitális Book Mashinnel készítik, az én főnököm is most vett egy ilyen gépet. Lassan nem lesz még annyi kézi munkánk sem mint eddig, a gépek kiszorítják az emberi kézi munkát. Tanulj digitális nyomtatásban valamit, operátorok tulajdonképpen ezek az emberek, annyi hogy a számítógép kezelését kell ilyen téren meg tanulni. Te még fiatal vagy, nekem ez magas, én még anno nem ezt tanultam és nem is tetszik, de tény hogy gyorsabban kész van vele miden, mint ha kézzel és egyéb nyomdai gépeken készülnének.... :-(
4. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Bubaa_)
2012. márc. 8. 14:05
Nővérem könyvkötő, és nem tudok neked mondani akár 1 évet is mikor a szakmájában dolgozott volna úgy hogy felvették volna hivatalosan. Esetleg otthon egy ideig csinálta, és készített új könyveket eladásra. De ma már sajna nincs igazán kereslet rá, mert ha megnézed alig akad könyv ami nem ragasztott hanem füzött.
3. bubaa_ (válaszként erre: 2. - Gyöngyszemü)
2012. márc. 7. 23:08

Értem, köszi.

És más nyomdaipari szakma? vagy ami hasonló kategóriába tartozik. és érdemes lenne.

2012. márc. 7. 22:39
Az vagyok, haldoklik a szakma nem ajánlom az elkezdést!! :-(
2012. márc. 7. 22:36

Van-e itt olyan, aki elvégezte ezt a szakmát, vagy dolgozik benne? Mik a tapasztalatok, érdemes manapság belekezdeni?

Esetleg nyomdaipari sulit tud valaki ajánlani, ahol tanfolyami szinten el lehet végezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook