Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyves fórum - Mit olvastok? fórum

Könyves fórum - Mit olvastok? (beszélgetős fórum)


2023. márc. 23. 16:28
Van olyan, aki csak híreket olvas? Régebben sokat olvastam, de most már nem.
2023. márc. 23. 12:37

Alexander Varga

Mayak – Az eredet (sorozat első része)


A téma egy poszt apokaliptikus világ bemutatása, melynek alapja egy számítógépes játék, a terület pedig a világ legjobban sugárszennyezett vidékének fiktív ábrázolása.

A könyv végig vezet egy valósághű történeti szálon, és rengeteg kérdést vet fel.


A történet fő helyszíne egy rendkívüli jelenségeket produkáló, lezárt terület. Ahol több évtizeddel ezelőtt katasztrófa történt, majd ezután nem telepítettek ki mindenkit. A lakosság többségét a lezárt területen hagyták kitéve a megváltozott környezeti hatásoknak. Szereplőink is ebben a világban élnek és ehhez alkalmazkodtak.


Az elejétől fogva a cselekmény magával húz, vontatottan indul, de a történések folyamatosan olyan döntésekre kényszerítik a szereplőket, melyek arra késztetnek, hogy tovább olvasd, légy kíváncsi arra, mi fog történni. A tájak leírása részlet dús, a környezet és a közösség úgy van megalkotva, hogy az olvasó beleélhesse magát. A poszt apokaliptikus világ élhetősége teljes egészében úgy van leképezve, hogy az tudományosan és emberileg is illeszkedjen a valóságba, és bár egyes helyeken elrugaszkodik a misztikum irányába, tetszett, hogy a valós események ilyen módon keveredtek a fikcióval.


Elsősorban azoknak ajánlom akik szeretik a Stalker világot, a poszt apokaliptikus történeteket, és a sci-fiket. De kitűnő olvasmány azoknak is akik nem tudják elképzelni milyen világ várna rájuk ha egy katasztrófa során elzárják őket a világtól. Egy világ, melyben új törvények és szabályok alakulnak ki.

10. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 3. 02:46

Ez szep, de semmi szemelyeset nem irtal rola, miert ragadt meg.

Igy MIT varsz?

2022. márc. 2. 15:01
Tvrtko: Aloha
2022. márc. 2. 08:04

Edith Eva Eger: A döntés

Felkavaró és egyben felemelő is.

2022. márc. 2. 07:26

Én a fantasy könyveket szeretem.

Nekem nagy kedvenc az Outlander sorozat. Már a vége felé már annyira nem tetszett. Az első 3 kötet nagyon jó.

Természetesen a Trónok harca is népszerű volt nálam.

2022. márc. 1. 22:36
Michel Houellebecq: Behódolás
2022. márc. 1. 21:50

Paullina Simons: A bronzlovas

Szintén háborús könyv, romantikával fűszerezve


Soha nem olvastam ilyen szomorú, de egyben egy gyönyörű történetet. Voltak olyan sorok, ahol legszivesebben elsírtam volna magam 😥

2022. márc. 1. 21:32
Dr. Kevin Dutton: Sikeres és bölcs pszichopaták
2022. márc. 1. 20:46

Leigh Bardugotól nem oly rég olvastam egy izgalmas könyvet, Hat varjú a címe. Annak a folytatását fejeztem most be. A címe: Bűnös birodalom.

Szenzációs, letehetetlen!

2022. márc. 1. 19:40

Virágot Algernonnak - Daniel Keyes

Már többször elolvastam, imádom.

Egy értelmileg visszamaradott ember a főszereplője, aki részt vesz egy kísérletben. "Megokosítják", Algernon egy egér, aki szintén részt vesz ebben. Érdekes, megható, szomorú...


Szeretem a Dumas könyveket, Rejtő, Agatha Cristie.

Ha könnyedebbet akarok Vavyan Fable, ha romatikusat Danielle Steel

2022. márc. 1. 19:15

Sziasztok, szeretnék ötleteket adni és kapni könyvekről. Mit olvastok most? Mi az a könyv, ami nagyon hatott rátok?

Én jelenleg újra olvasom Raana Raas-tól a Csodaidők című scifit, ami sokkal de sokkal több egy egyszerű sci fi könyvnél, hiszen egy családregény, egy nagy háború története, emberi sorsok és jellemfejlődések története. Ráadásul egy magyar nő írta, a művésznév megtévesztő: a mű egyik szereplőjének a neve, mintha ő írta volna meg. Talán harmadszorra olvasom az elmúlt tizenpár év alatt. És ti?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook