Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelőt keresek, tudnátok ajánlani? fórum

Könyvelőt keresek, tudnátok ajánlani? (tudásbázis kérdés)

12. pixi84 (válaszként erre: 10. - Mili25)
2013. ápr. 27. 20:07

Bocsánat, most értem ide!!!

Tényleg-tényleg ilyen formában jutottam be egyszer... Rögtön csinálom!

11. Mili25
2013. ápr. 27. 18:45
Ha eddig eljutottál írom hogyan tovább. ;)
10. Mili25
2013. ápr. 27. 18:45

:(

1. Belépsz ügyfélkapura [link] (felhasználónév és jelszó)

2. Bejön, hogy személyes ügyfélkapu - értesítési tárhely

3. Bal oldalt a második menüt választod, hogy ügyintézés.

4. jobb oldalt találsz egy olyat, hogy legtöbbször használt menük, itt az ebev szolgáltatásra katt

5. Használom a szolgáltatást

6. megjelenik az ebev portál és egy tájékoztatót látsz.

7. Szolgáltatások menün belül a beküldött dokumentumok.

8. Új lekérdezés: ekkor látnod kell a nevedet és az adóazonosítódat ha lenyitod a kis nyilat akkor az adószámodat és szintén a nevedet. Az adószámosat válaszd ki. Majd írd be a dátumot, hogy mondjuk 2013. 01. 01-től 2013. 04. 26-ig szeretnéd lekérni a beküldött dokumentumok listáját.

9. pixi84 (válaszként erre: 8. - Mili25)
2013. ápr. 27. 18:30
Már azt sem tudom, hol találtam meg az említett dokumentumokat...
2013. ápr. 27. 18:13
oké, remélem sikerül! ;)
7. pixi84 (válaszként erre: 6. - Mili25)
2013. ápr. 27. 18:07
Mindjárt megpróbálom!
2013. ápr. 27. 18:03
Melyik menüpont alatt találtad a 2 feltöltést? A beküldött dokumentumoknál? Azért nem tudod megnyitni, mert először le kell tölteni hozzá a keretprogramot (abevjava) majd a letölteni kívánt bevallást is,(mindezt a nav honlapján) és ezt követően tudod a beküldött dokumentumoknál letölteni a bevallásokat. Tudom így egy kicsit bonyolultnak hangzik.
5. pixi84 (válaszként erre: 4. - Mili25)
2013. ápr. 27. 17:44
Már próbáltam rájönni, hogy is működik. Megnyitni nem tudtam semmit, csak 2 feltöltést találtam - ennek dátumából következtettem, hogy valószínű márciusban már nem tudta megcsinálni a bevallást.
2013. ápr. 27. 17:28
ha van ügyfélkapus regisztràciòd, akkor ott meg lehetne nézni, hogy milyen bevallàsokat küldött el a könyvelőd és a folyòszàmlàdat is làtnàd. A megszüntetést is ügyfélkapun keresztül lehet intézni.
3. pixi84 (válaszként erre: 2. - Csutkamano)
2013. ápr. 27. 17:23
Írtam már a NAV email címére, de választ nem kaptam. Természetesen hétfőn bemegyek személyesen az ügyfélszolgálatra, de jó lenne egy könyvelői segítség, hogy megszabaduljak ettől az egész nyavalyától.
2013. ápr. 27. 17:15
Ha bemész a NAV ügyfélszolgálatára, ott megmondják, hogy milyen bevallások hiányoznak, és talán segítenek abban is, hogy kell beadni a "0"-s bevallásokat. Veszíteni nem veszítesz semmit.
2013. ápr. 27. 16:30

Másodállásban egyéni vállalkozó vagyok. A megbízott könyvelőm váratlanul kórházba került még márciusban, ez a héten derült ki számomra. Fogalmam sincs meddig van meg a bevallásom. Elképzelhető, hogy még a márciusi is hiányzik. Bevételem és kiadásom, azaz forgalmam utoljára februárban volt. Próbáltam másik könyvelőt keresni, de akit felhívtam visszautasított, lekezelő volt, pedig nem ingyen kértem.

Amit szeretnék: egy hozzáértő szakembert, aki megcsinálná az elmaradt bevallásokat és segítene a vállalkozói tevékenység megszűntetésében, nem szeretném folytatni ezt a tevékenységet (kiskereskedelmi ügynök).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook